Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem találok munkát, mit tegyek?

Nem találok munkát, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Pályakezdő vagyok, és nem tudok elhelyezkedni, mindenhova 2-5 év tapasztalattal rendelkezőket keresnek, viszont tapasztalathoz meg munka kell. Gyártósorra, több műszakba nem szeretnék menni, igen, koszos a munka, nem ezért tanultam.
2013. jún. 11. 23:40
 1/8 anonim ***** válasza:
19%

Milyen szakma?


Amerikában ilyenkor el szoktak menni valunteer-kodni

Tehát önkéntesként dolgoznak és így szereznek tapasztalatot



ez itthon durván hangzik az igaz...

2013. jún. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Hát a gyári melót se kapnád meg,oda is tapasztalat kell!
2013. jún. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Pályakezdőként nem válogatnék a helyedben. Én 19 évesen egy koszos gyárban kezdtem el dolgozni érettségi után. Közben (munka mellett) elvégeztem egy főiskolát, szereztem egy diplomát. A mai napig szívesen gondolok vissza az első éveimre. Most vezető beosztásban dolgozom, de ha a szükség úgy kívánja, akkor igenis mennék gyárba is, takarítani is, konyhára is.
2013. jún. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem is elsőre ne válogass, az első munkahelyemen én is alul kezdtem és onnan léptettek elő, mert az én helyemre könnyebb volt felvenni valakit, a magasabb pozícióra meg inkább engem választottak, mert ismertek - holott akkor még nem is volt meg a szükséges végzettségem.


Az önkénteskedés sem rossz ötlet, mert egyrészt jól mutat az önéletrajzban, másrészt kapcsolatokra is szert tehetsz.

2013. jún. 12. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Teljesen igazatok van,jó látni,hogy azért pár ember nem büdös a munka!
2013. jún. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%

Mintha magamról olvasnék három évvel ezelőttről. :P

Én grafikus vagyok hivatalosan, de majd megtudod, hogyha akarsz Tesco-s pénztáros lenni, sem fognak felvenni.

Sőt, ha olyan helyen laksz, ahol van BÁRMILYEN munka, ami nem kőműves, menj el, és örülj, hogy neked legalább van munkád. Vagy elmehetsz még közmunkában árokparton kaszálni, napi hat órában, 47000-ért.


Én sem azért tanultam, hogy ugyanannyit kapjak, mint a háromszor megbukott nyolc általánost végzett tudjukkik, de ez van, ilyen a világ. Ha van munka, bármi - kivéve a ringyóságot -, menj el! Majd ráérsz közben önéletrajzokat küldözgetni.

2013. jún. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem találok, igaz még nincs meg a diplomám, de már csak a szakdolim hiányzik plusz 4 nyelven beszélek, de örültem, mint majom a farkának, mikor barátom beprotezsált a gyárba műszakba autóalkatrészeket pakolni. Anélkül még oda sem vettek volna fel, mert jelenleg nincs felvétel:S
2013. jún. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
86%

Unokanővéremnek egy osztrák vállalt volt az "álommunka". Ő ott akart dolgozni bármi áron. Diploma után küldözgette nekik az önéletrajzát de nem jött semmi válasz. Aztán összepakolt egy hátizsákba és kimet bécsbe. Ott rinyált a bejáratnál, hogy adjanak neki munkát. Nem. Közben fogyott a pénze így elkezdett egy döneresnél dolgozni. Közben amikor tehette mindig ott rinyált, a cégnél, hogy ő itt akar dolgozni minden áron. Úgy 3 hónap múlva megunta a cég azt mondta kell egy takarító nekik, jó lesz-e?

Hát unokatesóm örömmel fogadta el. Addigra annyira nem volt pénze, hogy már az albérletét sem tudta fizetni. Így gyakran megesett, hogy bent az öltözőben aludt. Nagyjából fél év múlva pont az ő szakmájába kerestek egy embert. Akkor szépen felment az igazgatóhoz jelentkezett. Az igazgató megkérdezte milyen fejlesztéseket javasolna a cégnél ő meg sorolta szépen ,hiszen már ismerte kívülről belülről minden dolgozójával együtt. Megkapta a munkát.


Jelenleg már külön mérnök csapat dolgozik alatta, az új beruházásokat az ő igen-je nélkül nem hagyják jóvá.


Szerintem érdemes főleg az elején némi alázattal és szorgalommal lenni. Sosem tudhatod, hogy mikor, hogyan hullik az öledbe a munka.


Én sem bánom a "piszkos munkát" ha egyszer elérem vele a célom.

2013. jún. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!