Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért érzi a többség kötelessé...

Miért érzi a többség kötelességének, hogy eltántorítsa azt, aki megpróbálna valamit véghezvinni?

Figyelt kérdés

Rengeteg kérdés szól arról, hogy valaki a céljai megvalósításához kér ilyen-olyan segítséget vagy tanácsot. A válaszok többsége azonban ahelyett, hogy ténylegesen választ adna, inkább arról szól, hogy az illető miért ne csinálja, amit csinál. Hogy inkább hagyja az egészet a francba, mert nehéz és úgy sem sikerülhet, esélytelen.

Arra keresem a választ, hogy ez miért lehet? Irigységből, hogy nehogy valaki jobb legyen nálunk? Feszültség levezetés? Komplexusok? Szimpla trollság? Szerintetek?



2013. jún. 14. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ. Olvastam már itt olyan ötletet, amire mást nem is lehetett írni, hogy ez egy hülyeség és a realitásoktól teljesen elszakadt. Ilyenkor persze egy emberként mondja az összes válaszoló, hogy butaság.


A többi válaszoknál viszont vannak jó hozzászólások, az irigyekkel meg nem kell foglalkozni.

2013. jún. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is azt gondolom, mint az első, minden eset egyedi, én valamire tényleg azt mondanám, hogy meg se próbálja, más dolgokban meg biztatom a kérdezőt. Szóval felesleges általánosítani, meg a mondanivaló helyett a mögöttes motivációt (pl. irigység) keresni a válaszokban.
2013. jún. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyszerű példa, ha valaki azt kérdezi, milyen módszerrel lehetne öngyilkos, akkor persze hogy legtöbben le akarják beszélni, holott nyilván nem az volt a kérdés, hogy öngyilkos legyen-e, hanem hogy hogyan.
2013. jún. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Elnézést. Azt hittem, nyilvánvaló, tényleg nem szűkítettem a kört. Szóval azokra a kérdésekre gondolok, amik önmagukban nem feltétlenül hülyeségek, csak általában sok munkát, időt és energiát igényel megvalósításuk.
2013. jún. 14. 13:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez is egy fajta "dögöljön meg a szomszéd tehene is"-effektus. "Ha én gyenge/gyáva/lusta vagyok küzdeni X célért, akkor más honnan veszi a bátorságot, hogy belevágjon?" De ez csak tipp, nem látok bele az ilyen emberek fejébe, és nem is szeretnék. :)
2013. jún. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!