Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen tapasztalatotok van...

Milyen tapasztalatotok van Japánról? Rossz vagy jó ország?

Figyelt kérdés
A szüleim eldöntötték h oda költözünk,3 nap múlva indulunk addig szeretnék egy kis infót szerezni az országról érdekességek stb.
2009. okt. 10. 19:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
most döntötték el,és 3 napod van ezt feldolgozni?nem semmi.
2009. okt. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
hát a szüleim már csak ilyenek,megszoktam
2009. okt. 10. 19:25
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly voltam kint pár hetet.

Ne lepődj majd meg az Európában szokatlan "modernizálódottságtól".

Például a nyilvános WC-kben nem olyan egyszerű a dolog leöblítése.

Van egy kezelőpanel, amin kismillió gomb van, persze japán jelekkel, és van, amit megnyomva madárcsicsergés lesz, van ami elnyeli az ülőkét, van ami öblítés hangot ad, de nem öblít stb, stb.

Szóval nem egyszerű kiigazodni rajta :)


De jellemző ez az élet sok egyéb területére is.

Nem tudom hová költöztök, de a nagyobb városokban szinte lehetetlen normális lakást, házat venni. Ők nem szeretik a nagy méretű tereket, vagy nem tudom, de egy 30-40 négyzetméteres lakás náluk már óriásinak számít, és egy 10-12 négyzetméteres kis lyuk pedig abszolút nem megbotránkoztató.

És nehéz lesz barátokat szerezned. Kedvesek az emberek, de nem nyitottak. Egy "idegennek" jó részük pedig még úgyse fog megnyílni.

2009. okt. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm,de nem adom fel majd vhogy csak szerzek egy barátot :)
2009. okt. 10. 19:31
 5/11 anonim ***** válasza:

Egyébként, ha nem vagyok túl indiszkrét, megkérdezhetem, hogy mi okból költöztök Japánba?


2. válaszoló

2009. okt. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
43%
A japán emberek idegengyűlölők, ami csak mostanában kezdett megváltozni. Tekintélyrendszer van, ott a fiatalok nem úgy kezelik az időseket, mint itt. Hatalmas a tömeg, főleg a metrókban. Egy elénye viszont van: a japán csajok :)
2009. okt. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Hüü de mázlista vagy! :)

Én nagyon szívesen kiköltöznék oda. ^^

Modern ország a régi kulturájuk viszont megmutatkozik sok helyen. Szerintem nagyon érdekes. De igaziból második válaszoló elég jól felvázolta Japánt. Nekem szimpatikus hely remélem elnyeri, majd a tetszésedet! ( bár a szüleidtől én sem értem ezt a viselkedést..)

2009. okt. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ha a nyelvet nem beszéled,eleinte nehéz lesz...eléggé zárkózottak...nem szívesen beszélnek a saját nyelvükön kívül.az angoljuk elég rossz.bár a fiataloknál ez se mindig igaz.
2009. okt. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A szüleid üzletemberek, vagy diplomaták?
2009. okt. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem teljesen igaz, hogy zárkózottak, szívesen segítenek idegeneknek, csak nem nyílnak meg túlságosan. Az angoljuk meg nem annyira szörnyű, csak a kiejtésük :) A magyarokat pedig kifejezetten szeretik.
2009. okt. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!