Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A tótokkal kapcsolatban...

A tótokkal kapcsolatban milyen sztereotípia terjedt el és mennyi igaz belőlük?

Figyelt kérdés

2013. jún. 17. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Olvass Mikszáth regényeket. Ő sokat írt róluk.
2013. jún. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
tótok voltak 100 évvel ezelőtt, most a 'szlovák' a megfelelő terminus, ezt kéretik használni. egyébként meg nagyszlovákok szeretnek inni, többségük nem szereti a Szlovákiában élő összes kisebbséget, ragaszkodnak a nyelvükhöz és kultúrájukhoz. ha a tótok érdekelnek 100 évekkel ezelőtt akkor ugyanazok a jellemzők, + Liptóban jó túrót és bryndzát készítettek
2013. jún. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2/2.Nem akarom most sértően kifejezni magamat de van egy olyan érzésem hogy olyan fogalom mint tisztán elkülöníthető "Szlovák kultúra" nem igazán alakult még ki ennél a zsenge és viszonylag fiatal népnél.A történelmük erősen kötődik más népekhez ezért van egy olyan érzésem hogy a kultúrájuk szegényes lehet az individualitásban.Persze ez az én véleményem nyugodtan javítsatok ki ha nincs igazam.
2013. jún. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2es vagyok. ugyanúgy van saját kultúrájuk a szlovákoknak is, és akár hiszed akár nem, nem a magyaroktól lopták, ez csak egy manapság divatos elképzelés, bizonyítható alapja viszont igazából nincs. Rendelkeznek saját népszokásokkal/zene tánc ételek szokások stb/ a szlovák kultúra szintén évszázados hagyományokra tekint vissza(tót kultúra)
2013. jún. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Isznak, mint a kefekötő (lásd az Oravákok és a Vychodnárok), maguknak való, morcos emberek, rendkívül büszkék a kultúrájukra. Viszont egyáltalán nem rossz emberek. Az ilyen igazi, egyszerű tótokkal semmi probléma nincs. A "janicsár" típus a veszélyesebb: elszlovákosodott magyar, vegyes házasságból született identitászavaros szlovák, illetve a politikusok által elhülyített csekély értelmi képességekkel rendelkező szlovák. Félni ezektől kell. A hagyományait tisztelő, identitását vállaló intelligens szlovákoknak viszont minden tiszteletem. Ezekkel sosem volt még problémám.

Ezek nem igazán sztereotípiák, csak az én személyes tapasztalatom, elnézést, ha nem a kérdésre válaszoltam.

Üdv, egy felvidéki

2013. jún. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Pont,hogy sokat segítetettél,köszi
2013. jún. 21. 00:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!