Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A cigány emberek honnan...

A cigány emberek honnan származnak?

Figyelt kérdés
Hallottam már Indiáról,Egyiptomról és sok más helyről is. Azt mondják,hogy ők egy faj,mert nincs anyaföld,de olyan nincs,hogy egy népnek ne legyen eredete. Egy részük Indiai,akkor a másik mi ? A nyelven kívül semmi nem köti őket Indiához. Mivel nem minden cigány ember nagyon barna,akkor van köztük indoeurópai is ? Mármint világos bőrű ? Olyat is hallottam,hogy Indiából jönnek ugyan,de nem biztos,hogy az az anyaföldjük. Akkor mi az ? Előre is köszönöm!
2013. jún. 17. 22:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%
Isten teremtette őket.
2013. jún. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Indiából eredeztetik őket. A vándorlásuk során telepedtek le több helyen. Igen, azért van világosabb bőrű cigány, mert keveredtek az europid típusú emberekkel. A nyelvük pedig szintén az átvett indoeurópai nyelvek miatt hasonló a miénkhez. Az 1993-mas kisebbségi törvény szerint kisebbségnek számítanak, és nem etnikumnak, mert van hazájuk, saját nyelvük és történelmük. Bár ezzel én vitatkoznék.
2013. jún. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
68%
Elméletileg India, de gyakorlatilag :"A cigányok nem rendelkeznek írott történelmi feljegyzésekkel az eredetükről."
2013. jún. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Mert akkor sem volt jellemző, hogy megtanuljanak írni, vagy akármit is megtanulni...
2013. jún. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%

Elvileg India ,de egyes feltételezések szerint Egyiptom.


Külsőleg hasonlítanak az indiai dravidákra ,de csak külsőleg.

2013. jún. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Most nem nézek utána, régen olvastam arról, amit ide írok, s tévedhetek is.


Kelet-Ázsia lehet az őshaza, de vándorlásaik során hosszabban időzhettek a közel-keleten is. Hitükben rokon vonásokat találni a bibliában foglaltakkal. Őket is el akarta pusztítani Isten (Devla), s ők is szövetséget kötöttek.

E szerint megmaradhatott a nép, de azzal, hogy soha sehol meg nem nyugodhatnak, soha, egyetlen nép be ne fogadja őket, sehol ne legyen maradásuk.

Magam elképzelhetőnek tartom, hogy a páriákhoz van valami közük, de az ismereteim nagyon hézagosak. Meglehet, butaság az egész, amit leírtam.

2013. jún. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Saálgótarjánybó


Észak-India nomád nép volt. Ma ott mintegy 30 millióan élnek.

2013. jún. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor gyakorlatilag majdnem minden cigány más nemzetiségű
2013. jún. 18. 07:25
 9/14 anonim ***** válasza:
79%
Engem nem érdekel honnan jöttek,csak menjenek oda vissza
2013. jún. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
A marsról..
2013. jún. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!