Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hagyatékkal kapcsolatban :...

Hagyatékkal kapcsolatban : lehet, rossz helyen teszem. Ti hallottatok már ilyenről?

Figyelt kérdés

Szóval, az érdekelne, hogy meg lehet-e tudni, hogy egyik elhunyt rokonom hagyatéki tárgyalása mikor és hol lesz?

A család, elég távoli, titkolózik, és olyan embert sem akarnak meghívni, akinek szerintem bőven lenne ott helye, és emiatt szeretném megtudni, hogyan tudhatom meg, mikor és hol lesz az elhunyt hagyatéki tárgyalása?


2013. júl. 1. 15:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem a család hivja meg akit akar,hanem a közjegyző,és meghiv mindenkit aki érintett.
2013. júl. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Aha, ezt én is így gondoltam....Amennyire én tudom, a hagyatéki eljárásra "meghiv" a közjegyző minden ismert, élő rokonát az elhunytnak, csak jelen esetben van egy olyan érdekes dolog, miszerint az 5 testvérből 3 összefogott, és a másik 2-őt nem akarják, hogy ott legyenek.Ezt megtehetik-e, vagy sem? Én ezt a másik 2 testvért szeretném informálni a lehetőségeikről...
2013. júl. 1. 16:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a testvérek döntik el, hogy a másik 2 ott lehet-e vagy sem. A közjegyző elvileg őket is értesíti, a másik három nem tud semmit tenni.
2013. júl. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

az emberi butaság újabb példája


egyetértek az előttem szólókkal

2013. júl. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Közjegyző addig nem zárhatja le a hagyatékit,ameddig nem nyilatkozott minden testvér.

Hülyék ha azt gondolják,hogy kizárható a két testvér azzal ha nem lesznek ott.

2013. júl. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hsz-eket....én is így gondoltam, csak utána kellett járnom, a biztonság kedvéért...


Ami nem világos egyenlőre az az, hogy a közjegyző "honnan tudja", kiket kell meghívnia? Pl. lehet, van egy testvér, aki 30 éve Alaszkában él, stb...stb....

2013. júl. 2. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!