Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a kisebb rossz döntés?...

Mi a kisebb rossz döntés? Együttmaradni egy rossz kapcsolatban, mert 12 év mégiscsak 12 év, vagy szakítani?

Figyelt kérdés
2013. júl. 1. 11:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Ha mindketten tudjátok, hogy rossz akkor tegyetek érte, ha megéri. Ha van gyerek, közös tulajdon. Ha szeretitek egymást, akkor csak tenni kell érte, hogy ne legyen rossz. Ha mindent próbáltatok, és még így sem működik, akkor szakítanék.
2013. júl. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%
Mi a legjobb ? Nem rögtön eldobni azt a 12 évet ,hanem azon kell munkálkodni ,hogy megpróbáljuk helyrehozni amit elrontottunk a kapcsolatban !
2013. júl. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Azért gondolom kicsit bővebb a sztori, vannak körülmények is, amik ismerete nélkül nem igazán lehet tanácsot adni.

Ha csak ketten vagytok, nincs gyerek, nincs anyagi dolog, ami összeköt bennetek, akkor 12 év ide vagy oda, nem kell együtt maradni és még 20 évig együtt szenvedni. Hülyeség.

De ha mondjuk már van gyerek és a kapcsolat még rendbe hozható, lehet érte tenni, hogy működőképes legyen, akkor harcolni kell érte. Szóval nem a gyerek miatt kell sehol együtt maradni, csak a gyerekért helyre lehet hozni és újra törekedni a közös boldogságra. De ha ez a két ember nem lesz boldog azután sem, mást akarnak, rosszul érzik magukat a kapcsolatban, akkor ha van rá mód, akkor ki kell belőle lépni és esélyt adni mind a két félnek, hogy valaki mással boldogok legyenek.

2013. júl. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
hát igen,ez a sztori olyan bő lenne,hogy le se tudnám írni. szar ügy az egész.igazából tudom,h mit kéne tennem,csak félek.
2013. júl. 1. 11:39
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha lehet,hozzátok helyre a kapcsolatotokat,orvosoljátok a problémát,egy próbát megér szerintem.Ha nem megy,akkor marad a szakítás,mert egy rossz,élhetetlen kapcsolatban nem lehet maradni egy életen át....és csak egyszer élünk!
2013. júl. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz úgy véleményt mondani, hogy azt sem tudjuk, mi romlott el a kapcsolatban.
2013. júl. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
gyakorlatilag minden elromlott. illetve mindennek az alapja,a bizalom.
2013. júl. 1. 11:47
 8/22 anonim ***** válasza:

Minden eset más, ezért a szétválás okait és az együttmaradás okait kell megvizsgálni.

Én 8 év után, 3 éves gyerekkel váltam el a férjemtől.

Előtte mérlegeltem az okokat és lehetőségeket. Elmentünk párterápiára (1,5 évig jártunk), ami átmenetileg megnyugvást hozott, mert már annak is örültem, hogy kibeszélhetem a fájdalmat magamból és a férjem meghallgat.

Ez az átmeneti csend 1 évig tartott a párterápia után, majd egy reggel a fejembe megfordult hogy NINCS HARMÓNIA köztünk.

Harmónia pedig kell a közös gyerekneveléshez, így azonnal meghoztam a döntést és többé nem fájt, nem gondolkodtam a nehézségeken, megnyugodtam.

Nekem volt lakásom és munkahelyem (anyukámék támogattak is), tudtunk hova költözni és csendben, mindenben megegyezve váltunk el.


Barátnőmnek nem volt lakása, még a jövedelme is kevés a gyerekkel közös élethez. A férje szintén nem tudott volna külön lakást fenntartani, ezért elváltak, DE

egy háztartásban, külön szobában élnek. A gyerek megértette, hogy ez most egy más családi forma, mint előtte és bár vannak közös családi nyaralások és programok, már csak szeretet van a szülők között.

2013. júl. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
hát,köszi,kedvesek vagytok,jókat írtok,meg várok még ötleteket,esetleg nem akar valaki a "bőrömbe" lenni énhelyettem? talán az lenne a legjobb,már nagyon belefáradtam,besokalltam,...
2013. júl. 1. 11:51
 10/22 anonim ***** válasza:

Egy biztos: a végleges döntésre meg fogsz érni, és akkor a fenti kérdés többé nem lesz kérdés, tényként fogod tudni kezelni.

Adj időt magadnak, magatoknak.

Ha gyerek van, tégy meg mindent, hogy helyrejöjjön a kapcsolat és ha ennek ellenére nem sikerül, nyugodt lélekkel kezdhettek mindketten új életet.

Ne a nehézségeket nézd. A jóért mindig keményebben kell küzdeni.

2013. júl. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!