Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vidékiek! Vannak-e rossz...

Vidékiek! Vannak-e rossz tapasztalataitok fővárosi ismerőseitekkel kapcsolatban, amikor vendégségbe jönnek?

Figyelt kérdés

Konkrétan arra gondolok, hogy gyakorolnak-e felsőbbrendűséget felétek, mert úgy gondolják, hogy a pestiek magasabbrendűek, mint a vidéki honfitársaik.


Nekünk van egy budapesti ismerős családunk, akik hébe-hóba eljönnek 1-1 hétre, és amikor itt vannak, akkor kifosztják a spájzot, a hűtőt, és elvárják, hogy korlátlanul ellásuk őket, de ha mi vagyunk náluk, akkor ki van centizve, hogy ennyi kaját kapunk, és nem többet. Ha finoman célzunk rá, hogy azért ez nem helyén való, akkor vérig sértődnek...

Valamiért azt érzem, hogy ez az egész abból adódik, hogy a nagy faluból származnak. Mit gondoltok erről?


2009. júl. 22. 20:59
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Hát igen.Nekünk is van egy rokoncsaládunk,akik Pestiek.De van pár ismerősöm is onnan.Egy dolgot figyeltem meg:Bármilyen mennnyiségű kaját rakunk is ki,secc perc alatt bezabálják.Ha kirakunk valamit,addig eszik,amíg van.És nem azért,mert dagadtak,nagy zabások,azért is írtam,hogy ismerőseim is vannak.Egyik se olyan zabálós.Ezt a környékünkön Pesti szokásnak mondják.

Hát némelyik igen,azt hiszi,hogy felsőbbrendűek,meg,hogy mi műveletlen parasztok vagyunk.Én ezen csak nevetek.2009ben ezt gondolják?Azt se tudja némelyik,hogy mi az a taliga.Az egyik ismerősünk azt hitte játék.:D

2009. júl. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

Én pesti vagyok, és ezt pont fordítva érzékelem, mármint a felsőbbrendűségi dolgot.


Anyukám egy kicsi faluból származik, ahol mindenki ismer mindenkit. Ott aztán nem az a fontos, hogy milyen ember vagy, hanem hogy milyen flancos új ruhája van valakinek, vagy kocsija, vagy háza. Anyu már akkor se szerette ezt a viselkedést, mikor ott élt. Ha ott elmentünk templomba, a legújabb csiricsáré ruhát kellett felvenni, itt Pesten elmehetünk egy pólóban is, ha épp nem ünnepi mise. Ott mindig nézik, hogy mit csinál a szomszéd, és a falurádiónak hála estére már mindenki tud mindent, és sok esetben durván elferdítve (anyut egyszer egy ilyen elferdített pletyka miatt rugdosta végig a saját apja a házuk udvarán). Itt Pesten meg nem megy ilyen pletyka, csak szűk körben legfeljebb. De azon nem fog az egész város, de még a kerület sem csámcsogni.

Ha vidéki ismerős itt van Pesten, olyan, aki nem jártas városban, akkor azt veszem észre, hogy nem akar hülyének látszani, és nem fogad el segítséget tájékozódásban. Ha mégis eltéved, mástól kér útbaigazítást, még ha mi úgy is ismerjük az egész várost, mint a tenyerünket.


Azt viszont nem nagyon szeretem, hogy még mindig hangoztatják egyesek, hogy Pesten mennyivel több a munkalehetőség, és jönnek fel tömegével. De sajnos azt kell mondanom, hogy tősgyökeres pestiek is nehezen kapnak mostanában munkát, tehát a válság minket is megviselt, most nekünk se hiányzik, hogy más elvegye esetleg a mi helyünket, mi meg menjünk kukázni, vagy külföldre üres zsebbel.


Hozzáteszem, nem minden vidéki ismerősöm ilyen, amilyennek leírtam, de sokakon figyeltem már meg. Viszont nem is minden pesti olyan, mint amilyennek ti látjátok. Akit ti ilyennek láttok, az vidéken is olyan lenne.

2009. júl. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

nekünk is vannak pesti rokonaink, akik szintén felbukkannak időről időre, beveszik magukat és mindent megzabálnak. : DDD cserébe el nem mosogatna egyikük sem, elvárják a teljes kiszolgálást, meg hogy programokat szervezzünk nekik, stb. : D

egyébként mindig lesznek olyan pestiek, akik lenézik a vidékieket, és mindig lesznek olyan vidékiek, akik rossz véleménnyel lesznek a pestiekről.a pesti azt mondja, hogy vidéki paraszt, a vidéki pedig hogy pesti bunkó. : D

2009. júl. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Ez már régóta megvan pesti-vidéki adok-kapok. Ezen nem is lehet csodálkozni, hiszen centralizált az ország, egyesek "Pestországnak" is hívják. Egyébként nekem semmi bajom a fővárosiakkal. Jó haverjaim vannak ott, és én értem a pesti humort, annak ellenére, hogy én vidéki vagyok. Ja és ha vendégségbe jönnek, hát persze nagy mellénnyel jönnek, de minél tovább maradnak, annál inkább akklimatizálódnak a vidéki élethez és én is át szoktam venni egy-két allűrt tőlük.
2009. júl. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
20%
Borzasztóan sajnálom, hogy rossz véleménnyel vagytok a pestiekről :-(
2009. júl. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22:42-es vagyok. Én nem voltam rossz véleménnyel, mégis le lettem szavazva. Bumm!
2009. júl. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
Vannak városi rokonaim,félnek a kutyától,macskától!!!Ha kint vagyunk a kertbe félnek hogy koszosak lesznek, aztán meg nyínak hogy adjak valami tiszta ruhát meg bla bla bla!!!:@
2009. júl. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%
Én vidéki vagyok. Azt tapasztalom, hogy 2 fajta vidéki és 2 fajta városi ember van. A pestiek vagy nagyon tudatlanok és bunkók, vagy nagyon kedvesek és intelligensek. Mindkettőre láttam példát. A vidékiek között sok a pletykás, felvágós típus, akik lenézik a pestieket azért, mert azt hiszik,hogy a paradicsom fán terem (van ilyen!). A többi vidéki meg nagyon normális, vendégszerető ember és nem nézik le a pestieket. Szóval nem lehet általánosítani, hogy a városi vagy vidéki felsőbbrendűnek hiszi magát, mert mindkettő kategóriában akad ilyen is, olyan is.
2009. júl. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Éheznek a Pestiek :D

Bár az is igaz nem tudják milyen íze van a húsnak, tejnek, kenyérnek, tojásnak, lekvároknak mert a bolti az teljesen más akinél van házi, valószínűleg azért esznek annyit, mert jobb mint a bolti.


Legnagyobb városi tévhit:

Falun mindenkinek disznója tyúkja van. Ez nem igaz jó arány ha 150 háznál van 1 háznál tehén 10 nél tyúk 5 nél disznó. Azért jó ha van mert akkor házi termékeket lehet enni ami olcsóbb és jobb is.

2009. okt. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Én nem voltam rossz véleménnyel, mégis le lettem szavazva. Bumm!"

Kit érdekel a pontozás? Nem egymást nyalogatni járunk, ide, hanem korrekt információkat kicserélni. Inkább arra összpontosítsál, hogy pontosan azt írd amit érzel és gondolsz és ne befolyásoljon semmi és senki.


Túl van spilázva ez a főváros-vidék dolog. Ostoba emberkezdemények mindenhol vannak és lesznek. Aggyal rendelkezőekre kell koncentrálni. Ezt mondom én. Saját szegénységi bizonyítványát meg úgy is kiállítja a többi, még segítség sem kell hozzá.

2012. júl. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!