Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi tetszik nektek jobban, az...

Mi tetszik nektek jobban, az anime vagy a manga?

Figyelt kérdés
Nekem a manga ^^ több időt szánok rá, ha jó a történet akkor nagyon rászállok kb. ennyi:D ti hogy vagytok vele?
2013. júl. 7. 00:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Jobban szeretem, ha mozognak a szereplők és nem nekem kell elképzelni őket tehát az anime tetszik még, ha nem is lett mindegyik olyan húha meg hó.
2013. júl. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Anime, egyszerűen jobban szeretem úgy . Bár az is tény hogy nagyon sok adaptációt elbasznak.
2013. júl. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Light novellek is nagyon jók szoktak lenni.


Sword Art Online mondjuk, az magyarul is van biztos, akkora nagy durranás, az anime is nagyon jó, mellesleg az Accel World világában játszódik (ugyan az a producer), csak két évtizeddel előtte és a NerveGear-t használják (sisak) azután volt a BIC és utána a Neuro Linker amit az Accel Worldben használnak.



Talán a SOA-ba könnyebben bele tudja élni magát az ember, mert az inkább az idősebb korosztálynak készült, több embert fog meg. Az AW-n meg látszik, hogy direkt úgy csinálták, hogy minden korosztály élvezni tudja.


A SOA-t nem biztos, hogy egy 11-12 éves gyereknek meg merném mutatni.

2013. júl. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Én a Hellsing ultimate ovakra gondoltam...nem tudom melyik studió készíti ,de kár hogy nem több mangát animéznek meg...
2013. júl. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
Én mindkettőt szeretem. Eddig inkább animés voltam, de elkezdtem olvasni mangákat is. És beleszerettem mindkettőbe! :)
2013. júl. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"Talán a SOA-ba könnyebben bele tudja élni magát az ember, mert az inkább az idősebb korosztálynak készült,"


Seinennek indult , csak mindenben megbukott . Azt meg hogy felnőtteknek készült ? Egy klisés szappanopera lett , még shounennek is gyenge volt .

2013. júl. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:

SAO-t, ami közel sem SOA, én meg 10 évesnél idősebbnek nem merném megmutatni, semmi felnőttes nincs benne.

Amúgy én anime párti vagyok, amíg igényes, egy igénytelen animménél sokkal jobb a manga.

2013. júl. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
juj fairy tailt én is szeretem, sőőőőőőttt imádom, de meg kell hagyni a manga általában 1000 x jobb mint az anime
2013. júl. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

Az nagyon a hangulatomtól meg az energiámtól függ, hogy mikor mihez van kedvem.

A mangánál olvasnom kell, használni a képzelőerőmet, hogy a fekete-fehér képregényből színeset képzeljek el, hangeffektekkel meg minden egyébbel és lehet hülyén hangzik, de a nagy fantáziálásba is belefáradhat (mentálisan) az ember :D

Animéket is nagyon gyakran nézek, de azokat akkor szeretem a leginkább nézni, amikor úgy már le vagyok fáradva (például egy hosszú sulis hét után) fizikailag és szellemileg is, akkor amolyan "agy kikapcsolóként" működik nálam az anime. Mert ott nem kell annyira használni a fantáziát, mint amikor egy mangát olvasol, mert a hang- egy egyéb effektek már adottak :D És akkor pont elég energiám marad csak a sztorira figyelni xD


Ennek ellenére mangát sokkal szívesebben szeretek olvasni, mert jobban megmozgatja a képzelőerőmet :D

2013. júl. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Egyértelműen az anime.
2013. júl. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!