Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért néz le mindenki ez miatt?

Miért néz le mindenki ez miatt?

Figyelt kérdés

Például megismerkedek valakivel itt a gyik-on, de ahogy megírom, hogy Romániából vagyok mindenki lenéz engem. Azt mondják, hogy Romániában cigányok élnek, pedig ez egyáltalán nem így van, én is egy ember, egy 18 éves normális lány vagyok, mint bárki más!:( Mi is ugyanúgy élünk, mint Magyarországon, én márcsak tudom, mivel jópár évig laktam Budapesten is és jártam suliba is ott, de ott is mindenki lenézett!:( Miért ilyen személyválogatók az emberek? Tényleg annyira számít, hogy mi a nemzetiséged? Mert szerintem az számit, hogy mi van a szívedben! Mind emberek vagyunk! Én soha nem tudtam senkit sem lenézni ez miatt! Mindenki azt hiszi, hogy mi lemaradiak vagyunk, pedig ez egyáltalán nem így van!

Szerintetek? Nektek mi a véleményetek a romániai emberekről?


Válaszaitokat előre is köszönöm!:)



2013. júl. 7. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Erdélyinek kellene mondanod magad, az jobban hangzik. Emiatt épeszű ember nem néz le...
2013. júl. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Na jo akkor legyen Erdelyi!:D
2013. júl. 7. 20:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Üdv a fedélzeten! Te is megtapasztaltad, milyen a nagymagyar oldalról a magyarok segítése. Kellemetlen, ha az ember nemcsak hallgatja, hanem megéli.


Csoportosítsd nyugodtan az embereket aszerint: ha románnak, romániainak, vagy erdélyinek, netán magyarnak nevezed magad, az édesmindegy, úgy is a viselkedésed alapján ítélnek meg, de le akkor se szólnak, meg nem aláznak, ha a viselkedésed nem megfelelő. Legfeljebb elkerülnek. Egyébként mindig számíthatsz rájuk. Ők a magyarok, vagy inkább egyszerűen csak emberek. Ha pedig akár ősmagyarnak vallod magad, de a kiejtésed elárul, és mégse vagy ősmagyar, akkor számíthatsz bármire, de arra nem, hogy dicsérik az anyádat. Ők a mélymagyarok. Kerüld őket, ha egyszerűen csak békés természet vagy.

Azt gondolom azonban, ehhez nem kell Magyarországra jönnöd, Erdélyben, Romániában is megtapasztalhatod e különbséget, legfeljebb más a szóhasználat. A viselkedés nem más.

2013. júl. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kini :)) ***** válasza:
Azért, mert parasztok az emberek. Anyukám is több mint 20 éve él itt, és még mindig lerománozzák. Pedig teljesen magyar, csak romániai :) Meg amikor fiatal volt, azt mondták, hogy még szép, hogy ilyen csinos, mert Erdélyben nincs mit enni -.-
2014. jan. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!