Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » "Olykor jobb egy kegyes...

"Olykor jobb egy kegyes hazugsággal élni, mint az igazsággal fájdalmat okozni. " Egyetértetek ezzel az állitással vagy nem? (indoklásokat is irjatok)

Figyelt kérdés

2013. júl. 11. 11:45
1 2
 1/11 anonim válasza:
61%

Nekem soha semmilyen körülmények között nem jöhet szóba hazugság!!! Szóval én nem értek egyet...

Én nem tudok és nem is szeretek hazudni, viszont én évikig kaptam a páromtól a "kegyes hazugságokat"... :(

2013. júl. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Nem értek egyet. Ez annak jó aki hazudik mert nem kell konfliktusba keverednie. Hiszen nagyon jól tudja, hogy a gázos a dolog és inkább hazudik.
2013. júl. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

őszinte emberi kapcsolataim vannak, és csak olyanokkal veszem körül magam, akik inkább elmondják a fájdalmas igazságot a szemembe, minthogy átverjenek, és én is így teszek velük szemben.

az én szememben nem létezik kegyes hazugság, csak hazugság

2013. júl. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én egyetértek vele. Mondjuk volt olyan helyzet, ahol jobb lett volna ha a párom kitalál inkább valami kamu szöveget hogy miért nem akar velem szexelni, ahelyett, hogy megmondta a kegyetlen igazságot.


Ezzel a saját érzéseimet védeném, de neki nem kell hazudnom, mert kőkeményen viseli a kritikát. Én annyira nem.

2013. júl. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb a fájdalmas igazság, mint aztán magamtól rájönni az igazságra egy kegyes hazugság után. Az sokkal fájdalmasabb.
2013. júl. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A volt barátom nem volt túl rendes velem sohasem, volt egy srác, akivel megcsaltam többször is. Ezt ő nem tudta, ma se tudja. 4 éve szakítottunk, nagyon jó barátság alakult ki köztünk, bármilyen helyzetben számíthatunk egymásra, legyen anyagi vagy magánéleti problémánk, ő utólag sajnálja, hogy egy görény volt velem végig. Én viszont nem könnyítek a lelkemen azzal, hogy elárulom neki, hogy megcsaltam annak idején. Mindig gondolkozom rajta, hogy vajon elmondjam-e neki, de ennyi év után már mit kezdene vele, csak az én lelkemnek lenne könnyebb, neki viszont baromi szarul eshetne.
2013. júl. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

-Izlik az ebéd?

-Igen ("sós mint a fene ... de megcsinálta, megeszem")


- Van valakid?

- Áhh, de hogy ("megvolt a fél falu ...")


Nem mindegy :D

2013. júl. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
* de hogy = dehogy
2013. júl. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
100%

Kedvesem, már megrendeltem a koporsót, a ruhádat hozzá, hiszen 2 hónap múlva úgyis meghalsz!

Vagy: nem lesz semmi baj, majd meggyógyulsz!

Melyiket mondanád a párodnak?

Olykor kell a kegyes hazugság.

2013. júl. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

egy esetben tudom elképzelni:

ha halálos beteg vagyok, inkább hazudják azt hogy majd meggyógyulok.

hadd éljem z utolsó napjaimat kétségbeesés helyett boldogságban.

más téren viszont nem értek egyet

2013. júl. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!