Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Az iskolában...

Mit tegyek? Az iskolában folyton szivatnak.

Figyelt kérdés

Tudom, a legjobbkor írom ki a kérdést, július közepén, de ha csak rágondolok, hogy szeptember és iskola, rögtön hányingerem lesz, és most nem túlzok. Folyamatosan piszkálnak, és nem tudom, hogy miért, én nem tettem ellenük semmit. Minfig beszólogatnak és már nem tudom, hogy mit tegyek. A szüleimnek is beszéltem róla, de csak azt tudták mondani, hogy beszélnek az osztályfőnökkel - amit értelemszerűen nem akarok -, meg hogy ne foglalkozzak vele. De nem tudok nem foglalkozni vele, mert a legkisebb dologért is rámszállnak. Segítsetek!


12/L


2013. júl. 16. 19:15
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
*mindig
2013. júl. 16. 19:15
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Meg kéne kérdezni őket, hogy miért piszkálnak téged.

Náluk jobban senki sem fogja tudni az okát.


Amúgy tényleg az osztályfőnök tűnik a legjobb B-tervnek.Ha segítőkész, akkor diszkréten megoldja veled a problémát.

2013. júl. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A szülőknek pedig mondd meg, hogy nem tudod őket figyelmen kívül hagyni, különben azt fogják hinni, hogy egy nagyon jó tanáccsal kisegítettek téged egy nagyon rossz helyzetből, és te ügyesen megoldottad a problémát. Mindaddig újra és újra meg kell mondani nekik, amíg piszkálnak.
2013. júl. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Attól félsz, hogyha az osztályfőnökkel beszélsz, akkor azért is piszkálnak majd , mi? :/ Elhiszem, hogy rossz. Unokatesómmal is ez volt, és átment egy másik osztályba, nálad nem lehetne? Annyit tudsz még tenni, hogy velük együtt nevetsz, hátha leszállnak rólad. Lehet, hogy az ösztönzi őket, hogy látják rajtad, hogy rossz neked, mérgelődsz, ők meg a nagy valakik, akik bánthatják a másikat. Így megy ez, szerintem nincs osztály ahol ne néznének ki valakit maguknak.. :/
2013. júl. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
50%
Piszkáld őket te is! Hidd el jó érzés lesz kiegyenlíteni a számlát! :D
2013. júl. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért piszkálnak, mert úgy látják, hogy hagyod. Ne húzd fel magad rajta, de legyél magabiztos és lekezelően szólj vissza. Ettől ők érzik majd úgy, hogy hülyeséget csinálnak, és abbahagyják. Továbbá gyűjts pár barátnőt, hogy ne legyél elszigetelve és legyen társaságod, akkor kevésbé tudnak piszkálni.
2013. júl. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nem tudod miért piszkálnak? Engem régen folyton a kinézetemért piszkáltak, és nagyon rossz volt. Aztán lefogytam, és hirtelen én lettem az akit mindenki szeret, és mindenki jóban akar lenni vele. Gondolkozz,hogy valamivel kilógsz-e közülük, lehet olyan dolog is ami teljesen normálisnak tűnik pl.: te mást szeretsz mint ők, más a stílusod. Ha rájöttél hogy mi az, és esetleg olyan dolog ami tök természetesnek tűnik, akkor ne is foglalkozz velük, mert felszínesek :) ( tudom, én nem ezt tettem, de csak azért mert engem is zavart, hogy túlsúlyos vagyok, és hiába próbáltak közeledni felém, már mindegy volt, nekem ott voltak a barátaim, és ha csak azért akarnak barátkozni velem mert jól nézek ki, akkor csak sajnálni tudom őket :D )
2013. júl. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Már kérdeztem, hogy tulajdonképpen mi a bajuk velem, de erre is valami sértés volt a válasz... Az osztályfőnökkel meg azért nem akarok beszélni, mert volt, hogy a barátnőmet sértegették az osztálybeli lányok facebookon, ő pedig szólt neki és csak rontott a helyzeten. Tudom, hogy csak segítebi szeretett volna, de nem jött össze. :/ A kinézetemért meg nem csúfolnak túlzottan, nem is lenne miért (35 kiló vagyok), maximum azért, mert műtötték a lábamat, és van rajta egy nagy heg, de érdekes módon ezért piszkálnak a legkevésbé. El is szeretnék menni innen, csak itt a barátnőm, aki nélkülem nagyom egyedül maradna, és az én hiányomban őt kezdenék el kétszer jobban piszkálni. Tényleg ötletem sincsen, hogy mit csináljak, anyukám már pszichológushoz is elvitt, mert volt hogy annyira nem akartam iskolába menni, hogy már csak az említésére is görcsölni kezdett a hasam. :/


Mindenkinek nagyon-nagyon köszönöm az eddigi válaszokat!

2013. júl. 16. 22:55
 9/18 anonim ***** válasza:
Pedig tényleg csak azt tudod tenni, hogy ezeket a tanácsokat megfogadod. Ne húzd fel magad, vagy ha mégis, akkor szólj vissza valamit, ne legyél az, aki csendben tűri, mert azt szeretik bántani a legjobban.:( Mióta piszkálnak?
2013. júl. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Szeptember óta. Tavaly még semmi bajuk sem volt velem, mert volt ott egy fiú, akit lehetett piszkálni. De most hogy ő elment, hirtelen engem kezdtek piszkálni. Annyira utálom az ilyen embereket... Most ráadàsul a két barátnőm közül az egyik elmegy, pont miattuk, úgyhogy nagyon kétségbe vagyok esve. :(
2013. júl. 16. 23:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!