Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan szokjak le a vásárlásról?

Hogyan szokjak le a vásárlásról?

Figyelt kérdés
Az a problémám, h nem birom megállni, h ne vegyek magamnak valamit minimum hetente, de általában heti 10000 ft elmegy ruhákra, kiegészítőkre. Ne szidjatok le kérlek, nem vagyok egy uresfeju plázacsaj, nappali tagozatos egyetemista vagyok, osztondijamat koltom, illetve amit otthonrol kapok. A családnak nem okozok ezzel nehézséget, mert szerencsére jo anyagi helyzetben vagyunk, mégis lelkiismeretfurdalásom van emiatt, bár senki nem szidott még le emiatt, de mikor felhozom otthon,h elmegyek dolgozni, h a saját pénzemet koltsem, apa nem engedi, mert h én csak tanuljak. Kérlek adjatok otleteket, h ne érezzek késztetést, mikor elmegyek egy kirakat elott, h vásároljak valamit... Tudom,h most le fogtok szidni, h elkényeztetett vagyok, de én jol tanulok, mindent megcsinálok, csak ez az egy nagy hibám van. És szomoru leszek, ha látom, h mennyi pénzt elkoltok.
2009. okt. 20. 17:28
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bocs a szoismétlések miatt, siettem!
2009. okt. 20. 17:29
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Ha e mellet nem vagy irigy,hanem figyelmes vagy a nehezebben élőkre, és esetleg segítesz nekik(meghívod barátnődet kajálni, stb)akkor ezzel nincs gond... szerintem ne legyen lelkiismeret furdalásod, inkább próbáld az elköltött pénzed egy részét nemes célra költeni!Lehet lesz olyan idő, mikor nem fogsz ilyen jól állni, most használd ki:D

És tényleg igyekezz nemes célokra adni a pénzt....vagy pl ha sok ruhád van, és van olyan amit kevésszer hordtál, add olyannak akinek tudod, hogy szüksége lenne rád!Nincs semmi baj azzal, ha vásárolsz, míg nem vagy irigy,meg tudsz húzni egy határt, és nem okozol ezzel másnak nehézséget!:)

2009. okt. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Első vagyok, még annyit akartam, hogy én is hasonló helyzetben voltam a fősulin, kocsival járhattam, a benzit sem nekem kellett fizetni.Én sűrűn meghívtam barátnőmet a büfében, vittem kocsival, mert egy irányba mentünk, és volt olyan, hogy nagyon megtetszett valakinek pl a fülbevalóm, simán odaadtam neki.Persze nem hagytam hogy kihasználjanak, de igyekeztem a "jólétünkhöz" képest adakozó lenni.Így is sokan irigyek voltak rám, lenéztek, ez van...
2009. okt. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

Ez nem jó dolog,még akkor sem.,ha a szüleidnek nem okozol gondot vele.Nem tudhatod,hogy a jövőben nem kellene-e a pénzedet nagyon beosztanod,és akkor komoly bajban lennél.A spórolást tanulni kell.!

Ha van elég önuralmad,akkor mielőtt belépsz egy üzletbe,kérdezd meg magadtól: feltétlenül meg kell vennem,amit látok?Ha nem a válasz,akkor menj tovább,mégha

nehezedre esik is.Ha viszont nem bízol magadban,akkor mielőtt elindulsz otthonról,csak nagyon kevés pénzt vigyél magaddal,így nem lesz pénzed költekezni.

2009. okt. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
én mindig arra szoktam gondolni hogy majd megveszem később ha lesz leértékelés vagy valami akció,így olcsóbban szerzem meg a cuccokat,így nem költök sokat.
2009. okt. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem vagyok irigy és sokszor meghivom barátaimat, ha megyunk valamerre, sosem tartottak irigynek, nem ez a gond. Ma pl nem vittem magammal direkt még 100 forintot sem, de a bankkártyámrol koltottem és most rossz kedvem lett, nem is megyek este sehova... És én ugy lettem nevelve, h pénz nélkul ne induljak el sehova, mert bármi kozbejohet, és az a baj, ha csak 1.2 ezer ft van nálam, azt is elkoltom vmi aproságra és már a barátnoim is mondták, h nagyon sokat koltok és tényleg kezd zavarni. A jotékonyságrol meg annyit, h mult honapban is adtam egy kisgyerek mutétjére 2000 ft-ot, ami nálam volt. Apu viszont tudom, h támogatja a református egyházat, vmilyen gyerekekkel kapcsolatos apalitványt is, és sporttal kapcsolatoban is szokott pénzt adni. Szoval nem hiszem, h zsugoriak lennénk. De o nem tudja, h ennyi ruhát veszek magamnak, mert nem veszi észre, vagy nem érdkeli nem tudom...
2009. okt. 20. 19:28
 7/13 anonim ***** válasza:
48%

Ez tényleg nagyon sok pénz, nekem ez két heti költőpénzem, ami az utazásomat és az étkezésemet is fedezi.

Szerintem jó megoldás lenne, ha vállalnál valami diákmunkát, lehetőleg a legrosszabb fajtából. Például a szórólaposztogatás, ami ha darabra megy, akkor minimális összeget lehet keresni vele, viszont agyonfagysz, és még a lábad is megfájdul az ácsorgásban. Ezt nem rosszindulatból írom. Amikor majd megkapod a fizetésedet, hidd el, nem fogod rögtön elkölteni, mert tudod, hogy milyen sz@rságot kellett elvégezni érte.

2009. okt. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
23%

persze egy százast nem adnál vonatjegyre ha kérnék.

Most nemond hogy de mert úgyse adnál. Olyan ez mint a játékszenvedély. És ha az én lányom lennél hét lakat alá zárnám azt a családi vagyont előled mert mint a játékszenvedélybeteg te is elvernéd az összeset. Majd nem vernéd el a pénzt ha nem küldenék a következőt helyette.

2009. okt. 21. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Azzal egyetértek,hogy ha előbb meggondolod vásárlás előtt,hogy erre feltétlenül szükséged van-e akkor valószínűleg sokkal kevesebbet költenél. Az is valószínű,hogy valami áll emögött a szenvedélyed mögött. Valami hiányérzet,amit ezzel kompenzálsz. 40 ezer ft kissé soknak tűnik az átlagember számára,csak ruhákra. Persze,ha ettől nem mész anyagi csődbe,és máson nem kell emiatt spórolnod,és valóban jobban álltok,mint egy átlag család,akkor nem olyan gond, főleg ha a jövőben,mikor elvégzed az egyetemet már lesz fizetésed. A gond akkor avn,ha akármennyi pénzed van azt elköltenéd. Míg fiatal vagy valahol természetes is,hogy szeretnél mindent megkapni, élvezni,de csak addig ,amíg ez nem megy másnak a rovására. Én nem mondom,hogy adakozzál inkább helyette,mert a probléma ettől a pénzköltési kényszer nem oldódik meg csak épp máshova fog elmenni a pénz.


Gondold át,hogy mire van feltétlenül szükséged. Ruhát vesz az ember mindig,de egy idő után már olyan sok lesz,hogy nem lesz értelme. Mindig csak olyat vegyél ami tényleg kell,és ha veszel valamit ,akkor ne a legdrágábbat,hanem azt ami az árát meg is éri. Természetesen nem így működik mindig.Belefér az életbe eg kis pazarlás. Ha nagyon megtetszik valami nem kell mindig önmegtartóztatni.Jó érzés néha kirúgni a hámból,csak a mérték a lényeg. Ha mindig késztetést érzel rá,akkor ott valami másféle hiány van az életedben. Baráthiány, szeretethiány, céltalanság.

2009. okt. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
csak az a baj, hogy nem tanulod meg, hogy be kell osztani a pénzt, s az igaz, hogy talán nem mindig leszel ilyen jó anyagi körülmények között, remélem akkor majd megtanulod beosztani a pénzt. Ez csak a későbbi életvezetésed szempontjából káros szokás. Most nem ártasz senkinek.
2009. okt. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!