Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az emberek miért utasítanak...

Az emberek miért utasítanak el, rosszabb esetben szólogatnak be, próbálnak megalázni csak mert kissé extrém a külsőm?

Figyelt kérdés
Annyi lenne, hogy rózsaszín az egész hajam és van egy piercingem a szám fölött, zenekaros pólókban járok, fekete nadrágban, tornacipőben, nem vagyok emo. Nos, gyakran tapasztalom, hogy megvetően megbámulnak, összesúgnak, lenéznek, beszólogatnak mindenféle ocsmányságot. Jó, rendben van, nem túl átlagos kinézet ez, és sokaknak érdekes lehet, de ez miért ad okot az ítélkezésre, miért vált ki az emberek többségéből ilyen negatív reakciót? Nem értem mitől lesz jobb nekik, ha lehordanak mindennek, csak mert ez a stílus jön be nekem, ettől még nem hinném, hogy rossz ember lennék. Vannak barátaim, párom is, nem kívánok megváltozni, és nem az, hogy zavarna az emberek reakciója, mert volt már elég időm megszokni, de elszomorító néha . Minap is strandoltunk, erre három 20-25 év körüli fiú beszólogatott, szexre utaló bunkó megjegyzéseket tettek, aztán persze mikor odamentem, hogy mi lenne velem a probléma, akkor meg persze álltak némán. Miért ilyen bunkók az emberek?
2013. júl. 19. 10:01
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
20/L, lemaradt.
2013. júl. 19. 10:05
 2/25 anonim ***** válasza:
83%
Felvállaltad,hogy ki fogsz tűnni a tömegből. A prostik is gyakran feltűnő dolgokat hordanak, vagy feltűnő színű a hajuk. Innen asszociálnak az emberek,de rossz az,aki rosszra gondol..
2013. júl. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
51%
Msot döntsd már el, hogy "nem zavar" vagy "elszomorít"?
2013. júl. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Első, lehet, hogy igazad van, én is gondoltam már erre, bár nincs ki semmim, és ha sarokra is megyek, akkor is csak a sarkon lévő buszmegállóba :D

Második, ha nem tudsz értelmes választ adni, csak cinikus lenni, akkor ne is írj semmit. Nem zavar, mert ahogy az egyes is írta, ez ezzel jár, csupán a 232424. ilyen után már elszomorító, hogy milyen parasztok tudnak lenni az emberek, főleg, hogy nem ismernek.

2013. júl. 19. 10:35
 5/25 anonim ***** válasza:
93%
Mert az "emberek" ilyenek. Ha feltűnő vagy, akkor feltűnsz és reagálnak. Ha nem tetszik a reakció, neked kell változtatnod, az "emberek" nem fognak.
2013. júl. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Az addig rendben van, hogy feltűnök, és reagálnak, természetes dolog, hogy felkapja a fejét, esetleg érdekli, furcsállja. De az is természetes, hogy néhányan szitkokat vágnak hozzám, mert megvető pillantásokat küldenek felém? Most ez komolyan ennyire polgárpukkasztó?
2013. júl. 19. 10:53
 7/25 A kérdező kommentje:
-mert + meg
2013. júl. 19. 10:53
 8/25 anonim ***** válasza:
Ez van, én biztos nem szólnék be.
2013. júl. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
42%
Ezt sosem fogom megérteni, hogy valaki évek kemény munkájával, tudatosan eléri, hogy feltűnőbb legyen a a többieknél, aztán panaszkodik, ha eléri a kívánt hatást. A cselekedeteidnek következményei vannak, ha azt szeretnéd, hogy úrihölgyként bánjanak veled, akkor elegáns megjelenéssel kell ezt kiváltanod. Ha ragaszkodsz a csiricsáré külsődhöz, akkor meg legyél tisztában vele, hogy az idegenek nem egy decens hölgyet látnak, ha rádnéznek és ennek megfelelően fognak bánni veled.
2013. júl. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Úgy látom nem vagyok elég érthető. Én ezt nem azért csinálom, hogy "elérjem a kívánt hatást",nem polgárpukkasztásból, egyszerűen csak ez tetszik, így érzem magam jól. Ettől független szerinted az egy korrekt dolog, hogy a külsőm miatt lehordanak minden sz.arnak :D? Ők miért különbek? Csak azért, mert nem egyszerűbben néznek ki? Gyűlölöm ezt a csőlátást.
2013. júl. 19. 11:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!