Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az már beteges, hogyha az...

Kouwata01 kérdése:

Az már beteges, hogyha az utcára félek kimenni néha? Neketek van/volt ilyen? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
A történet az lenne, hogy nem vagyok valami marha izmos, kigyúrt valaki, nem is szeretek sportolni, meg verekedni sem. Egyszóval nem vagyok az a sportos alkat, max. biciklizni meg futni szeretek. Mostanában egyre jobban előjön az bennem, hogy nem merek kimenni az utcára. Nem azért, mert meggyilkolnak, vagy valami, mert kisvárosban élek, ettől sohasem féltek. Viszont vannak a suliban olyanok akik sokkal erősebbek és/vagy idősebbek (igen, egy évfolyamban), mert kétszer bukott eddig. Ezért már a suliban is mindent el kellett tűrnöm, meg stb. az ilyenektől. Pl. megyek a folyosón, és megdob egy kis kaviccsal, akkor vagy visszaszólok neki, majd megver, vagy szólok egy tanárnak, aki vagy nem hiszi el, vagy egy másiknak aki szól neki(k), hogy jaaj, ugyan ezt nem kéne. Legközelebb folytatja + rájöhet, hogy én szóltam. De persze tanárok előtt nem olyan kemény. Nevetni senki sem mer rajta, ha csinál valamit, egész végig csak jópofizni lehetett. Igen ám. Jövőre hetedikes leszek, így ezt kihasználva átmegyek egy hat osztályos gimibe. Ott van felvételi, nem vesznek fel akárkit, kész, problem megoldva. Na de, én ma találkoztam ma vele az utcán, és megint dobálózott (szerencsére biciklivel voltam). Mostanában pontosan ezért járok minden alkalommal, mindenhova biciklivel, gyaloglás helyett. De ismét nem mertem visszaszólni. Belegondoltam, ha pl. nekimegyek, vagy valami, vagy éppen többen jönnek felém, és nem tudok gyorsan hazatekerni biciklivel, akkor mi lesz. Se a tanárok, se a szülők nem hiszik el, hogy bánthat engem valaki. Apám azt mondja, hogy találjam fel magamat, ne legyek már ilyen nyámnyila, tanuljak valami küzdősportot. De, 1. nem lennék azzal se olyan hatékony (két évvel idősebbel szemben, főleg csoportban), 2. ha pl. leszúr egy késsel akkor tök mindegy, hogy mit tudtam előtte (főleg bepánikolva nem tudnék reagálni). A nagymamám még megértené, de ő nem tud segíteni, és ő is csak a paprika spray-t tudja ajánlani. Ha elkezdenénk feljelentgetni akkor max jönne a másik banda. Amúgy szerintem a tanárok is félnek tőle kicsit, és szabály szerint meg sem verhetik. Focizáskor is, ha valaki elvette a labdát tőle, vagy gólt lőtt, azt kigáncsolta, megverte, stb. Félek az ilyenektől, és a legfőképpen az a ciki, hogy fiú vagyok. Szerintetek mit csinálhatnék, nem beteges ez a félelem? 12/F

2013. júl. 25. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Néha megértelek mert sokan már visszaélnek a hatalmukkal vagy nem is foglalkoznak vele, csak szeretik piszkálni a kisebbet. Én sem voltam soha az a kötekedő típus sokszor hagytam magam mert tudtam hogy erősebb nálam aki piszkál de attól még kimertem menni az utcára. Igaz hogy suliba egyszer annyira felhúzta egy gyerek az agyam hogy megvert, akkor fegyelmi tárgyalásig is fajult a dolog, de azóta nem is jött a közelembe a srác.

Persze amikor gimis lettem és ott voltak ilyen konfliktusok egyszer én vertem meg egy nálam nagyobb darab srácot, ő csak látszólag volt nagydarab olyan nyeszlett volt mint a harmat, amikor bevertem neki egyet, egyből a földre esett persze nem hagyta magát, mert belém rúgott de akkor én is adtam még neki egy hatalmasat, amitől igaz hogy nem sérült meg, de azóta tartott tőlem. Igaz hogy igazgatóit kaptam érte meg jó nagy leba**szást, a szüleimet is berendelték akkor akiknek elmeséltem hogy mivolt és nekem adtak igazat hogy megvédtem magam, mert végül is oké hogy kaptam az igazgatóit de végül nem mertek azóta szívatni engem amivel elértem azt hogy nyugodtan végig járjam a sulit és ne kelljen ilyenektől tartsak. Pedig önvédelem volt ez mert ő kezdte előbb csak ezt senki nem értette meg ami elég nagy gond volt ezt apámék sem értették hogy miért azt kell lecseszni aki megvédte magát és miért nem azt aki támadott. De ez van ilyen a világ. Mindig a kisebb szívja meg ha hagyja magát.

Te se hagyd magad, nem mondom azt hogy verekedjél, mert inkább ne de ne lássák rajtad hogy félsz tőlük, egyszerűen nem kell velük foglalkozni légy határozott és akkor nem kötnek beléd.

Én elég rossz környéken laktam sokáig ahol agresszív roma gyerekek szívatták egymást meg mindenki mást, de velem nem mertek újat húzni mert nem látták rajta hogy tartok tőlük. Nekem ez volt a szerencsém hogy sosem mutatom ki hogy félek.

2013. júl. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De nekem apám is pl. olyan, hogyha úgy lenne mint a te esetedben volt, akkor még engem szidna le, hogy miért nem beszéltem meg vele, stb. Mert mindig arra tanít, hogy nyugisan beszéljem meg. Mindig látom, hogy más apukák a semmiért is bemennek reklamálni, hát nekem nem.
2013. júl. 25. 15:07
 3/3 anonim válasza:

Igen. Pont ez a baj ha nem teszel semmit azért is piszkálnak ha teszel valamit akkor is te jössz ki belöle rosszul (nem minden esetben) . De ne aggódj átmész abba az iskolába (amihez gratulálok biztps nehéz volt a felvételi) és ott lesznek új haverjaid akik esetleg segíteni is tudnak. DE én a helyedben elkezdenék valamit sportolni (box, thai box, kick box, ju jitsu, savate, birkózás) mert akkor azért látják, hogy nem kéne kötekedni .

Én 12 éves vagyok és thai boxolok és nem kötekedik velem senki (pedig az osztályban elég sok az akivel nem vagyok jóba). Egyszer jött egy kis hülye kötekedni és nem ütöttem/rúgtam le mert tudtam hogy hamar vége lenne (nem azért mondom mert túl nagy az egóm/önbizalmam hanem mert elég gyenge gyerek volt) és azt mondtam neki, hogy: figyelj ha olyan kemény vagy megbeszélhetünk egy helyet aztán megmutadhatod mit tudsz. Azóta közep se jön hozzám. Iskolába nem fogok verekedést kezdeményezni mert a vége osztályfönöki/igazgatói lenne.

Hát ennyit tudok mondani : Bízz magadban meglátod helyrejönnek a dolgok!

2013. júl. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!