Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem szeretnek az idősebb...

Miért nem szeretnek az idősebbek fürdeni? Nálatok is van ilyen illető?

Figyelt kérdés
Nem akarok álltalánosítani de sajnos ez a tapasztalat. Sajnos én is ismerek olyat aki nem igazán tisztálkodik nem is egyett 60 fölött. A buszon is ült már mellém "szagos" néni. Csak azt nem értem miért ilyenek, vagy egy bizonyos kor után ez már normális?
2013. szept. 2. 20:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Mert nehezükre esik, nekem a nagymamám 80 évesen már csak segítséggel tudott fürdeni és mivel velünk élt megkapta a segítséget, de többnyire nem kapnak segítséget és ha elcsúszik a fürdőben, az akár a halálát is jelentheti, főleg egy egyedül élő személy esetében.

Az öregeknek már kevésbé fontosak a külsőségek, és nehéz is nekik a fürdés, szerintem ezért mellőzik.

2013. szept. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Először is,az időseknek a kádba való beszállás-kiszállás már elég nehezen megy,persze ettől még nem kell megkoszosodni! A másik az sajnos elég zavaró,de vannak korral járó olyan "kellemetlenségek" pl.inkontinencia,változókori hirtelen verejtékezés...stb. amiről sajnos az illető nem igazán tehet! Persze vannak erre is megfelelő tüneti praktikák,de nem mindenki akar és tud vele foglalkozni!Ja és a szaglás is romlik a korral,tehát ő nem is érzi! Megette a fene!:)Sose öregedjünk meg!:)
2013. szept. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem ez inkább a spórolási mániája és sajnos sokan nem is tehetik meg hogy minden nap 100 liter vizet használjanak el fürdésre. Olyat nem ismerek aki nem tisztálkodik rendesen, de olyan igen aki egyszer-egyszer fürdés és zuhany helyett csak a csapnál mosakszik.
2013. szept. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
37%
Ez nem normális! Ahogy idősödöm érzem magamon, hogy megváltozott a szagom, könnyebben megizzadok, hiába a dezodor érzem, hogy valami nincs rendjén, ilyenkor minimum lemosakodom és dezodort használok vagy le is zuhanyozok. Oda kell figyelni és finoman szólni is lehet.
2013. szept. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Majd te is megöregszel. És majd belőled is büdös néni vagy bácsi lesz.
2013. szept. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szeretnek illetve szeretnének,de ők így szokták meg.:)
2013. szept. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Egyrészt tényleg bajosan állnak neki fürdeni, mamámnak is ez a gondja, nem mindig akad olyan szomszéd, aki megvárja, míg lefürdik, hogy legyen kinek kiabálni, ha elesik a kádból kiszállva. (tőlünk messze lakik)

Másrészt a régi időkben nem volt divat mindennap fürdeni. Ők még abban nőttek fel, hogy ritkán volt fürdés.

2013. szept. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Az első és második tökéletesen leírta!

Persze vannak alapból igénytelenebb emberkék, akik úgy tanulták, hogy hetente egyszer fürdenek, de pl. látom a szüleimen, főleg édesanyámon, hogy mikor látogatóba jönnek hozzám, anyum szó szerint nem mer fürödni, mert alacsony modern kádunk van, a sajátját viszont megszokta, otthon bátrabban mozog.

2013. szept. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Régen nem volt ám divat minden nap fürdeni :D

Főleg faluhelyen, ahol vezetékes víz sem volt.

Reggel, meg este megmosakodtak azt cső. Gondolom sokan ezt a szép szokást viszik nagymama korban is :) De amúgy tényleg veszélyes már nekik az ilyesmi, combnyaktörés vagy akármi is végzetes lehet.

2013. szept. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is úgy látom, nem lustaságból, nem is spórolásból nem fürdenek annyit mint a fiatalok, akik - tegyük hozzá - sokszor feleslegesen pancsolnak. Lelassul a mozgás, a gondolkodás, zakatol/hat bennük a félelem is /elcsúszás/. Minden idős ember mellé sajnos nem lehet segítséget rendelni. Az élet már csak ilyen, öregszünk, csoszogunk, nem is sorolom. Majd megtudod!
2013. szept. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!