Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » 40-50 évesek, ti észreveszitek...

40-50 évesek, ti észreveszitek, hogy 1 millióval kevesebben vannak Magyarországon?

Figyelt kérdés
Tehát 1981-ben volt a csúcs 10,8 millió ember élt itt. Most kb. 1M-val kevesebb. Nektek feltűnt, hogy a lakóhelyeteken kevesebb ember él, ritkábban vannak mint korábban?
2013. szept. 5. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem most már csak 9,3 millióan lehetünk. Bár nekem nem tűnt fel annyira.
2013. szept. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt leginkább a keleti országrész elnéptelenedett falvaiban lehet megfigyelni. A fiatalok eljöttek, sok ház üresen, elhagyva áll évek óta.
2013. szept. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, leginkább azon lehet látni, hogy tucatjával állnak az eladó ház táblák a városokban, és már jó környéken is nyomott áron veszel házat.
2013. szept. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Nekem az nem tűnt fel hogy kevesebb ember van Magyarországon. De az feltűnt hogy sokkal több cigány van mint 1981-ben.

Csak egy példa:

1978-ban voltam általános iskola 1 osztályos tanulója. Egészen 1985-ig amikor ballagtam 1 cigány osztálytársam volt.. Az egész iskolában talán ha 5-6 cigány járt az iskolában...

Tavaly elkísértem a húgom kislányát az iskolába ahol az első osztályát kezdte. 24-ne vannak egy osztályban és ebből 8 cigány. Csak az ő osztályában.. A többi osztályban is több cigány jár.. Mindezt Budapesten és nem vidéken...

2013. szept. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

nekem van egy 11 és egy 16 éves gyerekem

korombéli cigánynak a legidősebb gyereke van ugyanígy...

2013. szept. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már!

Ne legyünk ilyen egyszerűek...

Nem akarok okoskodni, DE!


2013 januárjában 9.908.798-an voltunk a becslés szerint (wikipédia) tehát szó nincs 9,3 millióról ahogy fentebb írták.

Nem azért van minden második házon eladó tábla mert kevesebben vagyunk (illetve de, mert ez is sokat rátesz) de sokkal inkább azért van ez így mert már mindenhol házak vannak, én például egy olyan településen élek ami egy völgyben van, 20-30 évvel ez előtt még a hegyoldalon csak fák voltak, most már tele van új építésű házakkal amik a kutyának sem kellenek, vagy akinek kellenek annak volt egy régebbi háza amin most kint díszeleg az eladó tábla.

A falvakban pedig nincs munkalehetőség így ahogy írták onnét eljöttek az emberek, ott érezhető igazán az emberek hiánya.

2013. szept. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, az nekem is feltűnt, hogy rengeteg cigány van. Míg a magyar ember nem mer gyereket vállalni ilyen körülmények közé, a cigány csak szül, szül, szül...


Vajon mikor lesznek többségben? Mert kisebbségről már szó sincsen.

2013. szept. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!