Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nektek számít, hogy a párotok...

Nektek számít, hogy a párotok ugyanazt gondolja az evolúcióról és a tudományokról, mint ti?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülye kérdés, de az utóbbi időben komolyan elgondolkodtam rajta. Én vallásos vagyok, de szekulárisan neveltek. Amellett, hogy hívő vagyok, maximálisan hiszek az evolúcióban és a tudományokban. Nekem fontos, hogy a leendő házartársam is így gondolkodjon. A barátaim szerint ez hülyeség, ez lényegtelen egy kapcsolatban és nem ez alapján kéne párt választanom. Nyilván nálam sem ez az egyetlen szempont, viszont úgy gondolom, hogy ez az evolúció dolog sokkal mélyebbre vezet és ha kicsit tovább tárgyaljuk a témát, kiderül, hogy a kétféle nézet elég különböző világnézetet is feltételez. Vannak barátaim, akik komolyan úgy gondolják, hogy a dinoszauruszok az emberekkel együtt éltek és nemrég egy 36 éves felnőtt férfi kijelentette előttem, hogy a kutya őse nem lehet a farkas. Nekem ez már túl abszurd, de ez nem is baj, hiszen fiatalok vagyunk és a fő problémáink azok, hogy hova menjünk bulizni, meg hogy melyik fiú tetszik. De amint együtt kéne élni és közös értékrend szerint gyerekeket nevelni, az már nem működik ilyen véleménykülönbség mellett. Vagy én gondolom rosszul? Tudom, hogy ez inkább a szerelem, szex témakörbe illene, de talán itt több értelmes választ kapok.
2013. szept. 6. 16:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ezek a dolgok bizony számítanak, hiszen többnyire az, hogy valaki mit gondol a világ teremtéséről, hisz-e valamilyen felsőbb lényben, stb., az élethez való egész hozzáállását meghatározzák. (Igen, vannak olyanok, nem is kevesen, akik azt mondják, hogy hisznek Istenben, de hitük abban ki is merül, hogy ezt kijelentik, és semmit sem tesznek, ami alátámasztaná azt, hogy valóban hisznek - az ilyeneket én hozzácsapom a nem hívők táborához, hiszen a gyakorlatban tényleg nem azok.)

Szóval igen, ez nagyon is számít. Egy csomó dologban nincs jelentősége annak, hogy két ember egyetért-e (pl. milyen zenét hallgat, milyen filmeket, könyveket kedvel, sportol-e, stb.), bár ezekben az esetben is előny az, ha a pár két tagja azonos véleményen van, pusztán azért, mert akkor nagyobb lesz az egyetértés, nem fognak olyan prózai konfliktushelyzetek felmerülni, mint pl. mit nézzünk a moziban.

Ha pedig ilyen apró-cseprő dolgokban is előnyös az egyetértés, akkor bizony a nagy horderejű kérdésekben, mint pl. vallás, világnézet, elengedhetetlen. Valakinek az Istenről alkotott álláspontja (leszámítva azon kivételeket, akiket fentebb vázoltam), az ember fontosabb döntéseinél szerepet játszik, megnyilvánul az élethez való egész hozzáállásban és világszemléletében. Szóval: nagyon nem mindegy.

2013. szept. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Az tényleg fura, hogy itt egyesek le lettek pontozva. Én se fel, se le nem pontoztam senkit.
2013. szept. 12. 18:43
 13/13 anonim ***** válasza:

szerintem meg a különféle nézetek elfogadásával lehet probléma, vagy azzal hogy elfogadjuk a másik véleményét mikor a miénk ellenkezik azzal.

ha ezt az elfogadást nem tudjuk egyeztetni akkor lehetnek dongok, mert addig míg 2 különböző véleményről értelmesen lehet vitázni addig nincs gond, de mikor átmegy abba hogy ezekből vérre menő konfliktusok lesznek az már probléma.


arra akarok kilyukadni hogy, ha vannak dolgok amiket kedvelünk a másikban, akkor azok kiegyenlítik e ezeket az ellentéteket.de ezt csak igy gondolom mivel sosem volt kapcsolatom szóval csak egy feltevés.

2013. szept. 14. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!