Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki hogy vélekedik az evolúciór...

Ki hogy vélekedik az evolúcióról? Hogyan egyeztetitek össze a vallásokkal?

Figyelt kérdés
Megköszönném, ha a válaszotok mellé leírnátok miben hisztek/ milyen vallást gyakoroltok. Mindre megy a zöld kéz.
2012. márc. 27. 00:09
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
42%
én nem hiszek az evolucioban, szoval nem egyeztetem össze. :) keresztény vagyok
2012. márc. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim válasza:
62%

nem egyeztetem össze.

A vallások egyértelmű kitalációk.

Az evolúcióban legalább van egy kis ésszerűség

2012. márc. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
56%
Ateista vagyok, szóval a vallással ilyen téren nálam nincs gond. Úgy vagyok vele, hogy a hit egy absztrakció, amire ráépültek különböző szertartások, szokások,intézmények és így kialakultak a vallások, melyeknek semmi köze nincs az ember megteremtődésének. Az emberek, állatok,és növények egy hosszú, bonyolult kémiai, fizikai, biológiai folyamat ma ismert állomásai, amely lehet, hogy véletlenül kezdődött és amely még most is tart.
2012. márc. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
39%

Az evolucio egyertelmuen baromsag.

Persz, holmi biologiai folyamat eredmenye.

Honnan tudta az elso latoszervvel "felszerelt" eloleny,h neki szem kell?

Ha nem volt szeme honnan tudta, h van feny?honnan tudta, h milyen felepitesunek kell lennie?

Ez most kb. olyan mintha kimennek az udvarra aztan addig szerelnek ossze random modon targyakat mig nem alkotok egy olyan keszuleket, amivel latom a szellemeket.

2012. márc. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
65%
A vallásokat az emberek találták ki. Mint azt jól tudjuk, az evolúció már néhány milliárd éve zajlott, mire ember egyáltalán gondolkodni tudott.
2012. márc. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
64%

Nincs ellentmondás az evolúció és a kereszténység között, például a bibliai teremtés 7 napja a valóságban évmilliárdokat fog át. Annyit írtak le, amennyit akkoriban gondoltak róla, és ezeket manapság a tudomány új, részletesebb ismeretekkel képes bővíteni.

Viszont a tudomány még adós a magyarázattal arra, hogy a protonokat, neutronokat és elektronokat alkotó szubatomi részecskék hogyan és főleg MIÉRT jöttek létre. Továbbá miért képesek ezek összeállni atomokká és egész univerzummá. Itt lehet akár isteni kéz is a dologban. Sok axióma van a fizikában, amelyeknek az okát jelenleg nem tudják megmagyarázni, csak elfogadni tudják a modellek alapján.

2012. márc. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Kivételesen nem vagyok kíváncsi a mellüket verdeső hitetlenségükre és tudatlanságukra oly büszke ateistákra. És abszolút nem értem minek kell szavazzátok le azt, akinek van hite? Kíméljétek meg az olvasókat ezektől a hozzászólásoktól, mert a "Há' nincs Isten", "majomtól származok hö" már elhangoztak egy párszor..


A kérdésem a hívő emberekhez szól. Kíváncsivá tett, hogy amellett, hogy hisztek valamiben, milyen gondolatok fogalmazódnak meg bennetek az evolúcióval kapcsolatosan?

2012. márc. 27. 09:19
 8/33 anonim ***** válasza:
44%

Nem tudom, miért kellett 07:09-est lepontozni?

Én egyetértek vele.

Semmivel sem meggyőzőbb az evolúció, mint a teremtés elmélete.Viszont a kettő együtt lehet, hogy igaz.Talán teremtés eredményei a különféle életformák, amik az idő folyamán tökéletesedtek, vagy kipusztultak.De hogy pusztán az időnek és kémiának köszönhető a bonyolult szervezetek kialakulása, az szerintem létezhetetlen.

2012. márc. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
95%
evolúcióra számtalan példa van. pl az egy fajhoz tartozó állatok különböző rejtőszínei(mindig megfelelnek az adott környezetnek)
2012. márc. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim válasza:
63%

Az evolúcióban nem kell hinni, mert az tény, és nem hit kérdése.


Amúgy hívő embernek tartom magam. Nincs vallás amit gyakorolnék. Sok-sok vallásról olvastam már, és kialakult a saját hitem. Hiszek a felsőbb hatalomban - nevezhetjük akár Istennek is. De egy pillanatig sem hiszem, hogy ő teremtett minket. Az evolúcióra számtalan bizonyíték van. És napjainkban is megfigyelhető (na nyilván nem máról holnapra, de már elég régóta vannak megfigyelések). Remekül megfigyelhető, hogy az állatok hogyan változnak és alkalmazkodnak a környezetükhöz, pl amiatt, hogy az ember pofátlan térhódítása miatt egyre inkább kiszorulnak a saját életterükből.


Vagy itt egy viszonylag gagyi példa, de szemléltetésnek szerintem jó. Mindenki jól ismeri a bosszantó kis szúnyogokat, amit igyekszünk irtani. És azok a vegyszerek amivel annak idején irtották, ma már nem, vagy csak kevéssé érik el a hatásukat. Alkalmazkodtak. Ez is evolúció, csak nem a kezdeti fázis, hanem alkalmazkodás a környezethez.


Egyébként Kedves Kérdező, a kérdésed kiváló, tényleg érdekes téma, hogy vajon a hívők, hogy egyeztetik össze magukban ezt a két dolgot. És vajon mennyire kell hívőnek lenni ahhoz, hogy teljesen elutasítsa az evolúciót és vakon higgyen Ádám és Éva történetében?

2012. márc. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!