Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit érdemes csinálni?

Mit érdemes csinálni?

Figyelt kérdés

Mit érdemes csinálni annak az embernek, aki szeretné hasznossá tenni magát úgy is, hogy mások (a köz) számára is jó, hasznos, értékes legyen a tevékenysége? Amit eddig próbáltam tenni, létrehozni, közkinccsé tenni, nem nagyon érte el az emberek ingerküszöbét, pedig különleges, jó kezdeményezések voltak (és vannak), csak a közöny, a letargia, a morális, és mindenféle egyéb válság okán, vagy nem tudom még miért, nem nagyon találok követőkre, visszhangra, csatlakozókra, munkatársakra, olyan önkéntesekre, akik hasonlóan gondolkodnak, éreznek, tennének valami jót, hasznosat. Életszínvonalam emelésére nem törekszem, elvagyok egy gyenge közepes szinten.

Ami manapság trendi, szokásos, stb. az többnyire önző, harácsoló, mások rovására történő gyarapodással kapcsolatos valami, ami a jó lelkiismerettel nem egyeztethető össze. Ilyesmibe nem kívánok belefolyni, távol áll tőlem ilyen módon gyarapodni, növekedni. Egy szűkebb kör, csoport szolgálatába állni sem kívánok, valami szélesebb körű, a jókat, igazakat, értékes embereket segítő, tovább emelő, és másokat is vonzani tudó dologhoz, tevékenységhez éreznék kedvet, ambíciót, illetve ezúton is keresek hasonló értékrendű, szándékú embereket, ha vannak még ilyenek, mert lehet, hogy jó, ha tudunk egymásról.


2013. szept. 8. 17:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Segíts a környékeden élő rászorulókon, akár azáltal, hogy feleslegessé vált cuccokat adsz nekik (gyűjtést is szervezhetsz), akár azáltal, hogy személyesen ajánlod fel a segítségedet pl. kertrendezésben, a ház vagy lakás rendbetételében, stb. Segíthetsz egyedül élő időseknek önkéntes alapon, vállalhatsz gyerekfelügyeletet, stb.
2013. szept. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kedves Hozzászóló!

Amit javasoltál, az a végtelenül egyszerű, átlagos, semmiféle fantáziával, egyéni elképzeléssel nem rendelkező kisemberkenek való, teljesen átlagos lehetőségeket ismertet. Ha ilyen ötletre van szükségem, nem fordulok nyilvánossághoz. Bocsánat, de ez nekem kevés, és ha csupán ilyeneket tennék, az olyan lenne, mint ágyúval lőni verébre. Ennél nagyívűbb javaslatokat, ötleteket várok...

2013. szept. 9. 13:04
 3/4 anonim ***** válasza:

akkor te meg szeretnéd váltani a világot egész egyszerűen?

javaslom szekta vagy vallás alapítását, vagy mivel nem sikerült az ez irányú nézeteidet elterjeszteni, a kommunikáció és a csoportok szervezésének nézz utána ha már van elképzelésed csak követőket akarsz.


de mivel lehurrogtad az első válaszadót ezért gondolom valami kis önkényuralmi csoportot szeretnél ahol nem kell semmit tenned csak a nézeteid hangoztatni.ez esetben a politikai pályát is javasolnám a szekta alapítás mellett vagy helyett.


de azt kérlek mond el hogy a sima kétkezi segítségnyújtás miért derogál neked?ha nem vagy olyan pozícióban amivel miliókat vagy nagyobb csoportokat mozgósíthatsz a jó érdekében, miért baj az ha megpróbálod kicsiben először?


ha nem tetszik semmi a mai világban és nem akarsz szó szerint fizikailag segíteni az egyes embereken, akkor a fent említett lehetőségeken kívül többet nem tudok hirtelen.

2013. szept. 14. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves Második Hozzászóló!

A Te válaszoddal sem mentem sokra, kár, hogy csak azt tudtam megírni lényegéban, hogy nincsen ötleted. Lehurrogást pedig szerintem inkább Te gyakoroltál, és a szekta, vagy vallás létrehozására vonatkozó javaslatod inkább rosszízű poénkodás, mint javaslat, vagy tanács. A következtetésed, hogy nekem "derogál" valakin segíteni fizikai értelemben, az meg egyszerűen feltevés, de az is sántít, nem erről van szó. De nem magyarázkodom, vagy írok tovább olyasmit, ami annak tűnik. Inkább várok, hogy valami értékelhetőbb hozzászólás, javaslat is érkezik, nem csak ilyen odavakkantás szintű, és színvonalú...

2013. szept. 15. 06:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!