Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan legyek kevésbé zárkózot...

Hogyan legyek kevésbé zárkózott? Közvetlen?

Figyelt kérdés

Az osztályban kialakult a hierarchia, és tudom, hogy én azért vagyok az alján, mert nagyon zárkózott és komoly ember vagyok. A 'menő' társaság nagyon sokat nevet, de sokszor én 'hülyeségnek' vagy undorítónak találom azt, amit ők nagyon poénosnak. Néha eszembe jut, hogy akár oda is mehetnék a társaságukhoz, de valójában nem tudnék bekapcsolódni a beszélgetésbe, mert csak néhány ember előtt nyílok meg, különben semmi. A barátaim előtt nagyon felszabadult vagyok, illetve vannak még páran, de az osztály nagy részével nem tudok elbeszélgetni csakúgy, a semmiről.


Szeretnék ezen változtatni, mert engem is nagyon zavar, és nem tudom, hogy lehetnék közvetlenebb.



2013. szept. 13. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:
aki szerinted hülyeségről beszél ahhoz minek akarnál csatlakozni,csak menőbb akarsz lenni? Miért nem szerzel még több olyan barátot akivel közös az érdeklődésed és nem tartod hülyeségnek,undorítónak a szövegüket.
2013. szept. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem menő akarok lenni, és nem a barátjuk, csak le akarom venni ezt a zárkózott-jelmezt, mert idegesít, hogy ha az utcán meglátom a barátaimat, akkor elbeszélgetek velük, de ha egy másik osztálytársammal futok össze, akkor jobb esetben köszönünk egymásnak, de van olyan is, hogy úgy teszünk, mintha nem vettük volna észre a másikat. Közvetlenebb szeretnék lenni, hogy ne üldögéljek kínos csendben, ha úgy alakul a helyzet.
2013. szept. 13. 15:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Manapság sajnos egyre inkább elterjedt a klikkesedés... Pár éve mikor gimibe jártam,ott is az volt,hogy egyik ,,csoport'' kb hozzá sem szólt a másikhoz,max köszönt neki. Ez van,nem érdekeljük egymást,nincs kedvünk beszélni egymással. Nem lehet megválogatni az osztálytársakat. Ha van viszont buli ahova elmennek sokan az osztályból az jó kis közös élmény és utána lehet,hogy spanoltok is. Kicsit becsípsz és már mindjárt meg is fogsz nyílni előttük :D
2013. szept. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

elöző vagyok:

én pl buliba kezdtem el beszélni pár csajjal akikkel előtte lévő 4 évbe kb 5 szót váltottunk és azóta érdekes módon elég gyakran találkozunk :D

2013. szept. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az egész osztályos rendezvényekre, bulikra én is el szoktam menni, de nem sokat segít. Egyszer délután már csak én meg egy másik osztálytársam maradtunk ott, és beszéltünk, de nagyon felszínesen, egy-két "hogy vagy" szerű dolog után mindig egy kis kínos csend következett.
2013. szept. 13. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!