Mi az ÉLET értelme?

Figyelt kérdés

A felfogásom:

-Isten és a vallás

Először is fel kell fognunk hogy isten nem létezik.

Kezdetben talán az emberek nevelésére kordábantartására szolgált

de mára ez is csak egy vállalkozás pénzkereseti forrás.

Aki vallásos meggyőzhetetlen arról hogy nincs isten

még azzal sem hogy nem csak az ő vallása van."Az én istenem az igazi és egyetlen" (bizonyítsd be)

-A lélek

Most hogy már nincs isten a lélek mint halál után fel vagy le röpködő energia megszűnt létezni.

A lényed nem más mint a tested egésze de a "lelked" maga az agyad.Igen ez vagy te egy agy.

Összességében biológiai gép.

(Volt részem meghalni bizton állíthatom semmi nem repül sehova nem látsz kezeket sem fényt az alagút végén

és újjá születni sem fogsz egyszerűen megszűnsz létezni amit így léttel lehetetlen elképzelni.)

-Az élet

Az én véleményem az hogy a semmiből nem lehet valami így a világunk végtelenül összetett.

A föld mint egy atom atomjainak atomja kering a galaxisok tengerében és mi emberek parányi lények rajta

szaporodunk és pusztítjuk amíg akár évmilliók alatt több bolygót is elpusztítunk talán egy folyamat részeként.

Szóval mikor megkérdezel valakit hogy mi az élet értelme és azt válaszolja hogy

legyen házad feleséged gyerekeid valóban az élet értelmét mondja.



2013. szept. 21. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Az élet értelme az amiben hiszel. Mert az visz értelmet az életedbe. Ha hiszel a családalapításba akkor arra áldozod az életedet és ugyanakkor az ad értelmet az életednek. Ha hiszel Istenben akkor az,mert a hiteden keresztűl értelmet találsz a mindennapokhoz.

Te döntöd el.

2013. szept. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A GTA nevű videójáték!
2013. szept. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nézd meg a természetet és nézd mit csinálnak az állatok. Vadásznak, esznek, megvédik egymást, szaporodnak, tehát az élet értelme az örökké tartó küzdelem, hogy életben maradjunk, az evolúció is azért létezik, hogy az élőlények alkalmazkodjanak a környezeti változásokhoz, így életben maradjanak. Nekünk is ez a célunk, illetve azok a célok amiket kitűzünk magunk elé
2013. szept. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Van itt azért pár dolog. Ha semmiből nem lesz valami az azt jelenti, hogy a világ valamilyen formában mindig is volt. De mit jelent az, hogy szó szerint végtelen ideje van, hogy lehet időben nem kezdete valaminek? És akkor ott a még alapvetőbb kérdés, hogy miért? Miért létezik ez a dolog, miért van egyáltalán valami? És erre nem fog neked választ adni se tudom, se semmi. Az egész egy félelmetesen felfoghatatlan dolog.


Másrészt pedig ott az tudat kérdése. Ez maga valami olyasmi, ami mintha túl mutatna a fizikai világon. Vagy valamilyen értelemben fizikai, akkor nagyon mást jelent a fizika, ahogy azt jelenleg gondoljuk(bár azért már a kortárs fizika is kezd elég beteg irányba elmenni).


Harmadszor pedig. Ha úgy lenne, ahogy írod, akkor miért pont a ház, feleség, gyerek lenne az a dolog? akkor nem pont ugyanennyire értelmes(pontosabban értelmetlen) bármilyen életforma? József Attila, vagy egy jógi elvéti az élet értelmét, mert nem volt házuk, feleségük, gyerekük? Nem hiszem.

2013. szept. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4-es: az időt az emberek találták ki. Egy óra sem ketyegett a falon amíg az ember ki nem találta hogy van az idő ami telik és ha van idő akkor volt korábban és lesz később is. Az ember múlandó és képes felfogni hogy egyszer lejár a szavatossága így képes értelmet adni annak amit mi az idő múlásának nevezünk.


Az ember meg akarja magyarázni azt is amit ésszel fel nem foghat (pl hogy a világűr végtelen és hogy a Föld nevű bolygó hogyan állt össze a semmiből) ezért elméleteket alkot, de ezek csak elméletek és mindig is azok lesznek, nem pedig tények.


Kérdező: feltettél egy kérdést ami mindenkinek más a válasza aztán kérdés kifejtése helyett leírtad a szerinted helyes választ és úgy állítod be mintha az lenne a helyes. Az ilyen emberek szerintem figyelemre vágynak. Nyilván ha lenne ezt kivel intelligensen megvitatnod, nem egy anoním oldalon osztanád a tanaidat.

2013. szept. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Az evolúció ad választ a kérdésedre:


AZ élet értelme, hogy fennmaradjon a géned, tehát hogy családot alapíts, neveld fel jól a gyermekeidet, és ezáltal boldog legyél.


Ez belénk van kódolva.

2013. szept. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szerintem a verseny az élet lényege: Verseny mindennel és mindenkivel, azokkal is akiket nem is ismersz. Millió kínai tanul az idő alatt ami alatt te ilyeneken gondolkozol.


Na és akkor nem mindegy h ki kinek lesz a főnöke.


Már csak a politikusat nem értem, hogy hogy a p*cs*ba lopták össze olyan szépen a sok-sok milliárdot amit az adófizetők már azt se tudják melyik OFF-SHORE számlán és miben pihen...

A politikusok vajon milyen alvilági versenyeken jutottak olyan pénzekhez amivel aztán nyúzzák a magyar népet 1000 féle adóval és naponta írják át a törvényeket úgy, h azt Követni nem tudom! Hogy a francba tudták ezt megcsinálni??! Közbe meg pacsi barátok az MSZP és FIDESZ gazdasági támogatói!!!


P*cs*ba is, jól átvertek mindenkit!!!

2013. szept. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

- Isten és a vallás


"Először is fel kell fognunk, hogy Isten nem létezik"

A Te felfogásod szerint nem létezik, az én felfogásom szerint viszont igen. Nem igazán értem, hogy mi abban a pénzkereseti forrás, ha valaki egyszerűen vallásos...


"Aki vallásos meggyőzhetetlen arról, hogy nincs Isten.." ez pont annyira igaz, mint a fordítottja, hiszen egy nem vallásos, vagyis ateista embert se tudsz meggyőzni arról, hogy létezik Isten. Viszont a mondat második felével egyáltalán nem értek egyet. A bigott vallású embereken kívül minden hívő (s szerintem nem hívő) tudja, s tiszteletben is tartja, hogy más népnek, nemzetnek más az istene.


- A lélek

"Most hogy már nincs Isten"

De, Isten még mindig van, mint ahogy lélek is.

Honnan gondolod, hogy van agyad? Mert a gépek kimutatták? Lehet...de te láttad már a saját agyadat (s nem gépek vagy különböző ábrák segítségével, hanem) szemtől szemben?Bizos vagyok benne hogy nem, szóval Te sem lehetsz benne biztos, hogy egyáltalán van...Akkor kérdem én, abban miért vagy olyan biztos, hogy Isten nem létezik?


"Volt már részem meghalni biztosan állíthatom semmi nem repül..."

Nálad talán nem, de őszintén szólva nem is tudom, hogy mire vársz, miután ateista vagy. De mi van akkor azzal a sok emberrel, akik egymástól függetlenül mesélik el a halál közeli élményüket, ami elég sok mindenben egyezni látszik? Biztos mind kamuzik, igaz? Vagy a világ két legtávolabbi pontjából (főleg, hogy még egymás nyelvét se ismerik) összebeszéltek?

"újjá születni sem fogsz"

Megint csak kérdezni tudok. Mi van azzal a sok kisgyermekkel, akik elmesélik előző életüket? S nem kitaláció, mert rengetegszer elmentek az elmesélt helyre, s mindent úgy és ott találtak, ahogy az adott gyermek elmondta, sőt még van, hogy a rokonokkal is beszélni tudtak...


- Az élet

Akkor szerinted hogyan jött létre a Föld? Tudom, volt ősrobbanás...de ez is csak azt bizonyítja, hogy már a Föld előtt is volt élet, amit "valakinek" irányítani kellett. S milyen érdekes, hogy a biológusok, bárhogy is próbálkoznak, mindig csk agy egysejtűekig jutnak el. De vajon mi volt előtte? Hogyan jöttek létre? Csak úgy idepottyantak a semmiből?


Az utolsó mondatodat én nem az élet értelmének nevezném, hanem élet célnak...ami egy kicsit más, de persze attól függetlenül nagyon szép cél.

Összességében annyit tudnék mondani, tulajdonképpen te nem is vársz válasz. Inkább azt mondanám, hogy feltettél egy kérdést, aztán kifejtetted a gondolataidat, a TE nézőpontodat, ráadásul úgy, hogy szinte egyértelműen követeled, hogy mindenki a te gondolataiddal, elveiddel értsen egyet, aztán a végén megfogalmazod a saját célodat (életed értelmét)... Akkor tulajdonképpen minek tetted fel a kédést?

2016. márc. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!