Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mik azok a szavak, kifejezések...

Mik azok a szavak, kifejezések, melyeket nem szeretsz hallani vagy egyenesen idegesítenek?

Figyelt kérdés
Én például a "héló"-t hallva a falra tudnék mászni.
2013. okt. 5. 12:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Aminek bántó tartalma van.
2013. okt. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
mi bajod van? Ezt valahogy gyűlölöm :( sokkal kedvesebb: a mi a baj?
2013. okt. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Mi az a héló ?


fal ( mármint étkezik)

oszt ( lementem a boltba, oszt vettem kenyeret)

kacag

pocaklakó

hós ( hónapos !!)

2013. okt. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
pocaklakó, igaziból (igazából jó), lelkifurdalás (lelkiismeretfurdalás helyett), tejfel (tejföl jó), gyöngéd (gyengéd jó), ha valaki a zsírt melléknévként használja.
2013. okt. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én a "parázás" szótól mászok a falra.

De ugyanígy: "csácsumi", "pocaklakó", "csimota" is.

Meg az ilyen becézgető, kicsinyítő szavak, amik inkább gyerekek és nem felnőttek szájába valók: üdsi / üdítő /, mensi / menstruáció /, hami / étel v. kaja helyett /, stb.

2013. okt. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha a személynevek előtt névelőt használnak.

"a Viki" "az Árpi", stb. Általánosítani nem akarok, de úgy vettem észre, hogy Budapest és agglomerációja beszél így. Borsod megyében ahol élek nem szokás így használni a személyneveket.


"Evvel, avval, ez miatt, az miatt". Mifelénk "Ezzel, azzal, emiatt, amiatt" a használatos. Bár ez a négy szó inkább csak szokatlan a fülemnek, nem zavar különösebben, de a nevek előtti névelőt budapesti ismerőseimnek mindig szóvá teszem, hogy beszéljenek rendesen :D.

2013. okt. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kihagytam, hogy az olyan kérdésfeltevések, mint a "meg-e tudnád nézni" is szokatlan és zavaró a fülemnek. Én a "megtudnád-e nézni" forma használatos a környéken.


Ami roppant zavaró még az a "bírom" ige használata a "tudom" helyett. "Nem bírom kinyitni" "Nem bírom levenni", stb. Nem bírni kell ezeket, hanem tudni. Ki tudsz nyitni valamit, le tudsz valamit venni.


jólesik nyelvtan nácinak lenni :D

2013. okt. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%

-a "cuki" szavak: puszcsi, szemcsi, törcsi stb.

-a "menő" szavak: csőváz, csácsumicsá, cool, zsír

-a primitív szavak: dikmá, more, raj, gizda

-a trágár szavak

-az ostobaságok, pl. adam lambertizmus, szjger, fan

-azok a kifejezések, amelyeknek létezik magyar megfelelőjük is, de divatból, vagy én nem tudom, miért sokan idegennyelven használják őket, pl. szingli (egyedülálló!), meeting (megbeszélés, gyűlés), smiley (hangulatjel)

2013. okt. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%

-bármilyen olyan szó, amivel vkinek a nemét degradálják le (s.na, p.na a nőkre, f...i a férfiakra)... de egyáltalán bármilyen lenéző, sértő szleng

-amikor állatra vki azt mondja, hogy dög (nyilván nem a halott állattetemről beszélek, hanem mondjuk kutyáról, macskáról)

-amikor vki olyan angol szavakat használ menőzésből, amiknek van teljesen egyenértékű magyar megfelelője (pl. divat helyett fashion, vörös arany helyett rose gold, jóképű/dögös helyett a hot)

2013. okt. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A "vok" - vagyok helyett szerintem egyáltalán nem menő. Erotikus hangzása van (b*ssza a fülem), és 25-30 éves emberek is használják. 30f
2013. okt. 8. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!