Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van még valaki aki kivan a...

Van még valaki aki kivan a "kismami" megszólítástól? Vannak olyan kifejezések amik idegesítenek?

Figyelt kérdés

Van még valaki aki kivan a "kismami" megszólítástól? vagy csak én? :D A kismama még ok, bár az sem nagyon tetszik, de ami végképp kiborít az a "kismamik"... mikor még többesszámba teszik! Áh! :D Inkább: leendő anyuka, pocakos, várandós, vagy bármi más! A "pocaklakót" is csak akkor tudom elfogadni, miután már egy kicsit kifejlődött az embrió, mondjuk az első hetekben nem.

Vannak olyan kifejezések amik idegesítenek?


2010. dec. 29. 15:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Van pár, én ezért nem használok rövidítéseket, leginkább idegesít a pozit teszteltem, szopcsi, menszi...
2010. dec. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

:)

én néha poénból gyártok bizonyos emberekkel ilyen szavakat (puszcsika).

A pozi, meg menzi okai: naponta 1300 kérdésre válaszolnak, szinte mindig ugyanazt, gondolom unalmas kiírni. Én még csak nevetek rajta :)

Az írásod nagyon vicces, magamra emlékeztet, nekem szoktak ilyen kirohanásaim lenne.

A pocaklakót kifejezetten szeretem, én általában kistesónak, vagy csimotának hívom :)

A kismami? Hát másoknál nem zavar, de sosem tudnám így hívni magam. Ha olyan közegben vagyok is, akkor is inkább azt mondom, hogy x hetes terhes. A várandós sem jön a számra.

2010. dec. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy miért zavar a kismama kifejezés. Ez már nagyon régóta benne van a szókincsünkben. Jobb, mintha pocakosnak hívnának minket.


"Adják már át a helyet a pocakosnak!"- ez szólhat a sörhasú bácsinak is. :)


Engem leginkább az idétlen és értelmetlen rövidítések zavarnak, na meg a helyesírás teljes hiánya.

2010. dec. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem a menszi, barnázás,rózsaszínezés, pozi, negi teszt idegesít nagyon. Volt itt olyan is ,hogy :"tojcsis folyás".

A kismama még oké, a kismami gáz. Mégjobban idegesít,ha valaki a babáját elnevezi valami idiótaságnak: mogyoró,zsebibaba,kindertojás és társai.

Én konzervatív vagyok: ami a hasamban van: magzat, én pedig terhes vagyok. :)

2010. dec. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 TKI Ibolya ***** válasza:
0%

Ti tényleg ilyen felesleges dolgokon gondolkodtok? Engem nem zavar egyik sem de ha tehetem nem mondom azt hogy terhes vagyok mert nekem ez nem teher.És a babámat sem hívom magzatnak pedig konzervatív ember vagyok,de ettől a hideg ráz !

Sajnos eleget voltam kórházba mielőtt a harmadik babám összejött ott írják minden papírra a magzat elnevezést.

Szomorú de a saját papíromon is olvastam nem egy alkalommal,hogy elhalt magzat.


28 hkm

2010. dec. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Ibolya!

Ha felesleges dolgok ezek, akkor te miért írsz ide? Ha téged nem zavarnak ezek a dolgok, nem értem mit vitázol itt.

Ha bánt a magzat kifejezés, nagyon sajnálom, de ami a hasadban van, nem más mint egy MAGZAT, te pedig terhes nő vagy, ha tetszik,ha nem. Mit szólnál, ha elhalt zsebi babát írnánk az orvosok a papírra? Tudod mi csak nevetni akartunk a hülye kifejezéseken, úgyhogy felesleges itt osztanod az észt és sajnáltatni magad a sikertelen terhességeid miatt!

Az előtted író voltam!

2010. dec. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 TKI Ibolya ***** válasza:
0%

Kedves névtelen!


Nem vitázom veletek csak leírtam a véleményem.Elvégre is mások véleményére is kíváncsi volt a kérdező!Nem tudtam,hogy csak akkor írhatok ha veled maradéktalanul egyet értek? Tudom az igazán konzervatív emberek mint TE véletlenül sem értenek a másikkal egyet és mint a tapasztalat is mutatja bele érezni sem tud a másik helyzetébe.Nem nem szeretném,hogy zsebi babát vagy más ilyet írjanak a papírra. Sőt nem is sajnáltatom magam de remélem,hogy a TE MAGZATOD egészséges és soha nem jársz úgy mint én!Majd akkor nem volna ekkora szád és nem alkotnál olyanról véleményt amiben nem volt részed!!!!!

Remélem jól múlik a pocakosságod és a zsebi babád is jól van!!!!!Neves hiszen csak egy jót akarunk nevetni!!!!

2010. dec. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Köszönöm a kellemes perceket, igen nevetek is,az ilyen agyhalottakon mint te, aztán főleg! :)))
2010. dec. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ejhaj! Pedig szerintem is mókás erről beszélgetni, nem szívesen olvasgatnék csak olyanokról, hogy itt fáj, ott fáj, ez a baj, jó ez így... A magzat meg egy tudományos elnevezés.
2011. jan. 3. 12:38
 10/11 A kérdező kommentje:

Fel is merült bennem egy újabb kérdés.

Ami lehet csak nekem szokatlan, mert nekem az első kasbabám van útban. (Ezért elnézést is, ha bántó a kérdés.)

De...nekem olyan furcsa feldolgozni, ill. megérteni azokat, akiknek már van gyerekük és azon szomorkodnak, hogy nem tudnak teherbe esni a következővel, vagy a 4.-el. ?????? Ez nem olyan súlyóságú, mint akinek az első nem jön össze, nem? Az sokkal megrázóbb, a többieknek már van babájuk, gyermekük, akiket szerethetnek, nevelhetnek, őket már nem annyira sürgeti az idő sem. Vagy nem?

2011. jan. 3. 12:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!