Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországon egy átlagos...

Magyarországon egy átlagos keresztény embernek nehezebb elérni a sikert mint egy zsidónak?

Figyelt kérdés

Van egy zsidó barátom akivel semmi bajom, meg úgy a vallással se. Csak mindig mondja hogy kap mindenféle támogatást csak mert zsidó suliba jár meg részt vesz mindenféle órákon. Ezekért kap ilyen havi 60-80 ezer Forintot, konkrétan a semmiért. Bevallom nagyon irigy vagyok rá mert nekem meg kemény munkával kell megkeresnem a zsebpénzem.

Náluk a suli sokkal fejlettebb, kapcsolatokat építenek míg nálunk sima állami sulinál pedig csoda ha van WC papír.


A lényeg, hogy én is elérhetem azt amit majd ő fog? Gondolom ő sikeres lesz azért mondom.


2013. okt. 6. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Ennek semmi köze a valláshoz igazából, mármint csak olyan szintig, hogy más iskolába jár.

Az, hogy a ti sulitokban nincsenek ilyen lehetőségek nem az ő hibája.

2013. okt. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A támogatás elsősorban a környezeten múlik. Annak a gazdagságán és hozzáállásán. Vannak olyan falvak Magyarországon, ahol ilyen gondolat annyira elképesztőnek tűnik, hogy el sem hiszik.

Az más kérdés, mennyire dicsekszünk ezzel.

2013. okt. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
13%

A zsidókkal kapcsolatban kettős mércét alkalmaznak.


Ez már nekem is feltűnt.


Ugyebár nagy a befolyásuk és gyakorlatilag bármit kiharcolhatnak.


Mindig megvezetik és átverik a gojokat.

2013. okt. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A siker a TELJESÍTMÉNYTÕL függ. Aki teljesít, az sikeres, aki nem, az nem, függetlenül attól, hogy zsidó, vagy sem.


Vagyis valóban sok helyütt van kettõs mérze: egy zsidónak ugyanahhoz az elismeréshez legalább háromszor annyit kell teljesítenie, mint egy nem zsidónak.


Ami az említett támogatást illeti, azt nyilván a zsidó közösségtõl kapja. azért, hogy zsidóságot ( vallást, hagyományokat ) és hébert, esetleg jidist tanuljon.


A kïlhoni magyarok is kapnak támogatást, méghozzá a Magyar Államtól, azért, hogy magyarságot ( nyelvet, kultúrát, hagyomanyokat ) tanuljanak.


A magyarországi magyar külön ilyesmire természetesen nem kap semmit, ahogy az Izraelben élõ zsidó sem.


Ami pedig azt illeti, hogy mit érhetsz el, átvitt értelemben mindenre igaz Napoleon ( vagy a Francia Forradalom? ) mondása: "minden katona tarsolyában hordja a marsallbotot". :)


( Pl: Hajós Alfréd ( Guttmann Arnold ) 1896-ban, Székely Éva 1952-ben nem azért nyert az olimpián, mert zsidó volt, hanem, mert gyorsabban úszott a többieknél. )

2013. okt. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

természetesen igen.

előző válaszoló, ugyan, dehogy függ a teljesítménytől, főleg ebben az országban. itt ezerszer többre mész egy kiterjedt ismeretségi körrel mint 4 nagyon rangos diplomával, és méghozzá ugyan azon a területen! szal ne beszélj már zöldeket! de nézz csak körbe a jelenlegi tehetősebb rétegeken h ki kinek a kije, hogy mondjuk a lóvésabb közbeszerzések hogy mennek, hogy a kisbunkó senkiháziból hogy lesz cégvezető mert apuci beteszi és olyan hülye, hogy 1 értelmes mondatot nem tud mondani, emiatt aztán mellé vesz 4 értelmeset, aki az érdemi munkát végzi minimálbérért és stb stb. szal nem tudom, hol élsz, de legalábbis magyarországon ez a helyzet.

2013. dec. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!