Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy átlagos magyar fiatalnak...

Egy átlagos magyar fiatalnak tényleg nincs jövöje ebben az országban, nincs esély se lakásra, se gyerekre?

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk testvèrek, tehát semmilyen anyagi támogatásra nem számíthatunk szülöi rèszröl. Az orszâg keleti részében lakunk, az egyik nagyvárosban, de semmi munka vagy lehetõsèg.


A tesom info OKJ-t végzett, egy ideig dolgozott kevés pénzért, de már fèl ève csak alkalmi munkákat talál. A kisebb tesom szintèn Okj-n fog vègezni, a szakmàjàval kb. nulla állást fog talàlni - bár, hiába mondom neki. Én szeptemberben kezdem az egyetemet, mert Okj+val szibtén semmire nem mentem, de mèg sejtelmem sincs, hogy fogom fizetni.


Érettsègivel semmi munkát nem találok (egy éve keresek, bármit elvállalnék), és az ismeröseimnèl is ez a helyzet. Akinek csak érettségije vagy szakmája van, szinte mind otthon ülnek, vagy robotolnak valahol 70 ezerért, vagy már külföldre mentek. Nyilván a diploma sem garancia, de ök legalább egy fokkal elörèbb járnak.


A velem egykorú, dolgozó ismeröseim vagy családi vállalkozásban vannak, vagy mint emlitettem, 70 ezerért valahol, ami több mint a semmi, de önálló élet megteremtèséhez már kevés.


Mire az egyetemet befejezem, már 24-25 leszek, talán diákhitellel a nyakamon, kezdhetek dolgozni. Ha gyereket is akarok, akkor az idö meg pènzkiesés,ès akkor még mindig egy bérelt panelban élünk, ahova egy szeget sem verhetek be engedély nélkül.


Meneküljek èn is külföldre? :/


2013. júl. 15. 18:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Az ország keleti része sokkal rosszabb, mint mondjuk Budapest. Itt azért nem lehetetlen munkahelyet találni. Sajnos nagyon függ attól, hogy mit tanultál, és abban milyen jó vagy. Én a BME-n tanulok informatikát, és most fejeztem be a negyedik évet, és úgy fogtak ott nyárra dolgozni, ahol gyakorlaton voltam félév közben (ők ajánlották fel, hogy maradjak). De más szakmákban ennyire azért nem jó a helyzet, és annak sem, aki nem azt tanulja, amihez tehetsége van (tehát az nem megoldás, hogy mindenki tanuljon informatikusnak, mert aki nem ebben tehetséges, az nem tudna elhelyezkedni).
2013. júl. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Szóval azt akarom mondani, hogy valószínűleg elég, ha Budapestre jössz, vagy valahova az északnyugati régióba. Onnan mégiscsak közelebb van a szeretett gyerekkori otthon, kevésbé lesz honvágyad.
2013. júl. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%

Inkább állj hozzá másképp. Sokan ott szúrják el, hogy elmennek fizetős szakra, dikáhitelből megcsinálják, a végén meg ott állnak diplomával, nulla gyakorlattal, adósságban úszva.


A megoldás az, hogy az egyetemen első évben hajtasz, tanulsz, utána pedig egyetem mellett valami szakma közeli munkát vállalsz. Ideális, ha pl. az egyetem felvesz demonstrátornak, ez már második évtől lehetséges. És persze lehetőleg államilag támogatott szakra menj.

2013. júl. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%

Ahhoz hogy külföldre kacsintgass nyelvet kell beszélni, ahova azt mondják elég az alapfog, oda is általában közép de legjobb és biztosabb a magasfokú nyelvtudás, mert azzal nem b*sznak át, előszeretettel csinálnak földönfutókat a külföldre kiutazókból 5ből 2-3 tud csak ténylegesen helytállni, ha olyan egyszerű lenne kijutni és megélni akkor az idén végzett mérnök se dolgozna magyarországon béren alul

Dolgozni kell 70ezerért nincs más, én is ennyiért dolgoztam 2évig, most nettó 130ért vagyok feketén egy családi vállalkozásba, azt is apámnak köszönhetem mert jóba van a férfival

Az elindulást az életben pedig úgy a legegyszerűbb hogy anyádékkal megbeszéled hogy nem adsz haza lóvét, hanem elrakod magadnak és nélkülözöl pár évig, míg össze nem kaparsz 5-6milliót egy panelra, aki eleve hátrányból indul az ne akarjon hírtelen önálló életet mert nehéz pláne egy magad

Én barátnő nélkül havonta elrakok immáron 3 éve 100e ft-ot minden hónapban és így is 32éves koromra fogok ott állni hogy el tudjak költözni egy normálisnak mondható családi házba, amit nem egyből kell felújítani

Amúgy ha van társ akivel komolyak a dolgok, akkor beszéld meg vele hogy szorosabbra kerül a nadrágszíj mert ilyen elképzeléseid vannak lakást illetően

21/F

2013. júl. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
21 évesen diplomáztam, a párom akkor már 26 volt, dolgozott, jó fizetése, lakása, autója volt. Nekem alkalmi munkáim voltak addig, kevés jövedelmem volt, azt magamra költöttem teljes mértékben. A szakmai gyakorlatom után én is ott maradtam a munkáltatómnál és meglepően jó fizetést ajánlottak az első perctől kezdve. Odaköltöztem a páromhoz, rá egy évre volt az esküvőnk, még egy évvel később pedig megszületett a babánk. Mi Budapesten élünk, munkát is itt kaptunk. Nekem turizmus szakos diplomám van, sokat hallom, hogy büfészak, ehhez képest nem panaszkodhattam, sem az elhelyezkedés, sem a fizetés miatt. Párom pénzügyes, egy banknál dolgozik. Eddig 2 munkahely váltása volt, mindig a jobb fizetés érdekében ment át más céghez, nem elbocsátás miatt.
2013. júl. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

A baj az, hogy anyagiak hìján nem nagyon pattoghatok vagy válogathatok a lehetösègek között. Amit megkeresek diákmunkâból, abbòl még haza is kell adnom, meg eltenni a tandíjra, és akkor kb. mèg egy gépi kávét nem vettem.


2 nyelven beszêlek jól, egyet most tanulok, de ez itt senkit nem érdekel diploma nélkül - egyébként gazdasági szakra jelentkeztem. Támogatottra esélyem sincs, mert "csak" 430 pontom van, viszont müszaki dolgokhoz, infohoz egyáltalán nem értek, na meg amúgy is lány vagyok ;)


A pârom 80 ezret keres, de egyetemre nincs pènze neki sem, a munkabeosztása mellet mèg levelezöre sem tudna menni.


Én mindig Magyarországon képzeltem el, de hiába erölködöm, azt látom , hogy sehova sem tudok elöre jutni. Sem én, sem az âtlag kortársaim, akik idegileg már teljesen kész vannak, mert itt egy gyárva se jutnak be.


Nem azonnal akarok önállò életet, csak valami esélyt rá..

2013. júl. 15. 19:01
 7/17 anonim ***** válasza:
Gazdasági végzettséggel felvettek bankba asszisztensnek (300 br), két évvel később már szakmai pozícióban voltam. Ha már bent vagy, könnyebb felmászni a ranglétrán. Kívülről maximum zseni matematikusként kerülhettem volna be.
2013. júl. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
nem értem hogy mi magyarok miért nem tudunk munkát találni de persze sok írástudatlan vendégmunkás fatelepeken meg ilyen helyeken simán 100 140k körül keres nem is 1 ilyen céget tudok mondani a közelemben igaz hogy kemény fizikai munka a fűrészgép előtt állni és lökdösni a rönköket de akkor is...
2013. júl. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne semmink tuti már külföldön lennénk. Még így is, hogy saját lakásunk és autók van, diplomásak vagyunk midnketten és a szakmánkban dolgozunk(bár nem egy agyonfizetett terület) sokszor elgondolkozunk rajta, hogy lehet jobb lenne külöldön mosogatni, csak legyen több pénzünk. Mert itt alig lehet egyről a kettőre juni. Szóval én a helyedben fognám a pasimat és irány külföld.
2013. júl. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Lehet persze nem egyik napról a másikra. Az a baj a mai fiatalokkal, hogy egy év munka után már családi házat akarnak miközben alig tesznek félre mert mindig kell egy új mobilra, számítógépre stb.

Szüleidnek mire volt saját lakásunk nem hiszem, hogy a húszas éveik elején hacsak nem örökölték a lakást.

2013. júl. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!