Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény gyerekek ki...

A keresztény gyerekek ki vannak közösítve? Máshogy vannak nevelve mint egy átlagos gyerek? Mért vetik meg azokat akik keresztények? Már az általános iskola alsó osztályában is lenézik ezért őket. Miért? MIben mások?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 1. 22:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Nézd, kezdjük ott, hogy a gyerekek ha valakit nem akarnak befogadni, kitalálnak bármi ürügyet erre. Én tanárgyerek voltam, és keresztény vagyok, és volt fogszabályzóm, ami akkor még nem volt divat, és pattanásos voltam, és szemüvegem is lett, és torna órán lassú voltam, mert a szervezetem nem bírta a megterhelést... Az iskolában kiközösítettek, de nem is tudták, hogy mindezek az indokok buta indokok, semmit nem vétettem ellenük.

Aztán a mostani baráti körömbe bekerültem, ahol 10 éve énekelek is, egy zömében keresztény társaság, de nem zárunk ki senkit, csak azért, mert nem keresztény. Ők az igazi barátaim, és elfeledtették velem az általános iskolában kapott kiközösítést, amire értelmes magyarázatot nem tudtak adni azok, akik piszkáltak.


Szóval azt mondom, hogy társaság válogatja, de akit akarnak, azt a gyerekek kiközösítik, és ha valaki barátkozna is vele, de nem akar bajt, akkor követni fogja a többieket, mert a gyerekek ilyenek, nekik ez még fontos, nekik ez a társasági élet.


Nem hinném, hogy annyira nagyon mások vagyunk, főleg, hogy nem csak a kereszténység dívik mostanában, és ezek mind érik a gyerekeket, akiknek fontos, hogy tartozzanak valahova. A kisebbek pedig otthonról is hozzák, de nem is mindig tudják, hogy mit beszélnek, csak másolják, amit hallanak, és sok évvel később kapcsolnak csak, hogy mekkora buták voltak gyerekként (erre élő példa egy volt évfolyamtársam, aki amiatt utált, mert tanárgyerek voltam, pár éve ő szólított le az utcán egy kellemes beszélgetésre, teljesen megváltozott).

2009. ápr. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

A közösség határozza meg, hogy ki az aki kilóg belőle. Sajnos a gyerekek is másképp viselkednek azokkal, aki valamiben más mint ők, de tényleg akármiben. Nálunk általánosban mindig más volt így. Vol hogy ugyanazzal tök jóban voltunk, volt hogy ő volt a csapat szélén. Volt hogy én (én éppen azért, mert jó tanuló voltam). De azt nem hinném, hogy lenézik a gyerekek egymást a vallásuk miatt (a szülők vallása miat...).

Szegény első válaszoló... Így leírás alapján, gyerekek körében tényleg "halmozottan hátrányosnak" számíthattál. És természetesen ígyis ember lett belőled, sőt, lehet (biztos), hogy jobb is mint azokból akik kiközösítettek.

2009. ápr. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Katolikus vagyok, gyerekeim is azok, úgy is vannak nevelve. Soha nem éreztem, hogy bármilyen társaságból ki lennék közösítve. Ha szó kerül róla mindenkinek megmondom, tudták az általános iskolában és a gimnáziumban is, de max. érdeklődéssel, vagy tudomásulvétellel találkoztam. Így volt az iskolában is és a gyerekeimmel is így van. Nem tudom milyen környezetben éltek, mi Budapesten és a vallásom nem jelentett ilyen szempontból gondot soha.
2009. ápr. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Sosem éreztem, hogy ki lettem volna a vallásom miatt rekesztve. Ha valaki olyan közösségbe kerül, ahol emiatt rekesztik ki, azonnal ki kell onnan venni. Vidd másik iskolába, ha ennyire rossz a helyzet. Bár én elég nehezen tudom elképzelni, hogy valakit teljesen mindenki más kirekesszen azért, mert vallásos. Mindenhol van olyan, aki a vallásos emberekre haragszik...ez olyan, mint bármi más miatt utálni egy embert racionális okok nálkül (a neme miatt, nemzetisége miatt stb), de nem hiszem, hogy mindenki ilyen magatartású lenne. A gyerekeid mit mondanak? Ki közösíti ki őket és hogyan?
2009. ápr. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
ha egy keresztény gyereket kiközösítenek, akkor egy egyházi iskolába kell küldeni... valószínüleg azért közösítik ki, amiért a felnőttek is piszkálják egymást, csak kicsiben... azt gondolják róla, hogy buta, mert hisz a mesékben, ők meg már nagy gyerekek mert nem hisznek se a Télapóban, Se a Jézuskában... és a legtöbben, ha nincsenek keresztény szellemben nevelve, Istenben sem hisznek, és Isten számukra egy szintet foglal el a Télapóval... ezért közösítik ki a szerintük "kis pisiseket", akik hisznek az ilyesmiben...
2009. ápr. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%
A gyerekek nem szeretik a szélsőségeket.
2009. ápr. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Nézd, az a probléma, hogy általában a "ketesztény értékrend" és a prűd, képmutató viselkedés kéz a kézben járnak, na emiatt elég jól érzed amit érzel, hogy mentálisan egészséges ember ezt visszataszítónak tartja, és bizony megesik, hogy kiközösítik. Még mindig jobb gyerekkorban találkozni a valósággal, mint majd 30 évesen....
2009. ápr. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nincsenek.

Nekem volt egy nazarénus osztálytársam, csodálkoztunk, amiért nincs tv-jük, és amiért "Isten nem engedi neki", hogy a szalagavatós táncban részt vegyen.

Én nagyon kedveltem azt a lányt, aranyos, rendes, segítőkész volt, és szerényebb típusok a nem keresztények közt is akadtak, akikben barátokra lelt.

Én inkább lenéztem az újgazdagok divatmajmoló, "kihaénnem" gyerekeit, mint őt.

Elég extrém voltam külsőben és felfogásban, voltak, akik sátánistának tartottak (nem voltam az), ez a keresztény lány mégis nagyon kedvelt. Soha nem felejtem el, amikor egyszer qrvára kiakadtam valamin, ő jött oda. És egyszer sem kezdett papolni és megtéríteni.

Szerintem mindenkinek joga van olyan vallást gyakorolni, amit akar, amíg ezt vagy az ehhez kapcsolódó értékrendet, szabélyokat nem akarja másra kényszeríteni, vagy amíg nem mondja azt, hogy ő a vallása miatt mások fölött áll.

Ami nekem nem tetszik, ha a gyerekeknek nem hagynak választáso lehetőséget, és rájuk kényszerítenek egy vallást, és ahhoz kapcsolódó viselkedést.

2009. ápr. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%

A gyerekek a "szélsőségek" elutasítását (egyáltalán, mi az?) és a másság el nem fogadását a felnőttektől tanulják el! Ha nem fertőzik meg őket idő előtt szűklátókörűséggel, nagyon is nyitottak, előítéleteltől mentesek.

A bigottságtól, vakságtól én is irtózom, de először talán az adott ember gondolkodását kell megismerni, és nem előregyártott sémák alapján ítélkezni.

Miért fáj egyeseknek a másik vallása, ha neki nem árt vele?

(előző)

2009. ápr. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
94%
Mondjuk ebben tévedsz, a másság elfogadását csak tanulni lehet. De a kiközösítés az ösztön, nézd csak az állatvilágot.
2009. ápr. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!