Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy Amerikában...

Miért van az, hogy Amerikában gyakoriak az iskolai gonoszkodások?

Figyelt kérdés
Tudom, más országban is van ilyen, de az iskolai erőszak miatti öngyilkosság száma magas Amerikában. Eddig (a becslések szerint) 30.000 fiatal követett el öngyilkosságot.

2013. okt. 18. 21:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Több ember, arányosan nagyobb a "bullying" is.

A gyerekek mindenütt gonoszak, erre az USA állami iskoláinak nem létező fegyelmezése is rátesz egy lapáttal, meg az egész amerikai mentalitás, miszerint aki gyenge nem érdemel sajnálatot és azt az erősnek kötelessége elnyomni.

Jó eléggé általánosítok ezzel a kijelentéssel, nyilván nem mindenki ilyen, de gondolom érted mit akarok mondani.

2013. okt. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 hunbula ***** válasza:
100%

Először is, mint minden adatnál, fontos, hogy ki gyűjtötte, miért, hogyan, milyen szempont alapján készítette a statisztikát, és hol közölte az infót.


Ez a jelenség most éppen erősen reflektorfénybe van helyezve Amerikában, sok film/könyv/etc foglalkozik vele, így hozzánk is eljut. Sok marhafejű embertől hallottam már arra való példálózásként, hogy hát elég megnézni, hülye kövér agresszív amcsik, már kölyöknek kegyetlenek. Soknak tűnik a harmicnezer fő, de tartsd szem előtt, hogy az USA népessége jelenleg cirka háromszáztizennégy millió fő körül van. Arányában nálunk is van ennyi öngyilkosság szerintem, csak ugye értelemszerűen nálunk kisebb szám jönne ki (ha lenne még itthon olyan statisztika, amit el tudnék hinni), az meg nem néz ki olyan félelmetesen.


Amiről nálunk például keveset hallani, de az amcsinál sokkalta brutálisabb, az a Japán "ijime" (kérdésedet idézve maradjon a definíció "iskolai gonoszkodás"). Ha érdekel a téma, járj utána, döbbenetes dolgokat lehet találni - és főleg, mert ugye itthon a japánokról senki nem gondolná, ugyan már, azok rendes, dolgos népek. Ennek vannak mély társadalmi okai, miértjei, sokkal inkább, mint az amerikainak, ami csak egy arányoktól megfosztott adat.

2013. okt. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, inkább csak több szó esik róla. Nem éltem ugyan Amerikában, de sok onnan származó barátom van és az a tapasztalatom, hogy nagyon elfogadóak, akármennyire furán viselkedsz. Én voltam ilyen áldozata, ott pont az amerikai csoporttársaim álltak mellém.
2013. okt. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!