Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nagyothallóként milyen munka...

Nagyothallóként milyen munka lenne nekem a legjobb? 19/L

Figyelt kérdés

Nem igazán tudom. Most szakmát tanulok, de úgy érzem nem az igazi. A nagyothallóságom miatt meg persze nem úgy indulok az életben ahogy az egészségesek.

Van olyan szakma amiben nem lenne hátrányom a betegségem miatt?


2013. okt. 21. 16:28
 1/6 anonim válasza:
100%

Most milyen szakmát tanulsz?

Amúgy, szerintem csak rajtad múlik, hogy mit választasz, és hogy próbálsz érvényesülni benne. Nyilván van, amiben hátránnyal indulnál, de talán az is csak elhivatottság kérdése, hogy ezt a hátrányt sikerül-e valamilyen módon legyűrnöd.

2013. okt. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kisgyermekgondozó-nevelő.

A betegségemből adódóan néha nem teljesen érthető amit mondok...de csak azért, mert mondjuk zavarban vagyok vagy gyorsabban beszélek akkor fordul elő. Ebben a szakmában ugye meg erre ügyelni kell, mert a kicsik a látott dolgokat követik... A másik meg, hogy elég csendes típus vagyok (lehet amúgyis ez lennék, csak még ez a betegség is rátesz egy lapáttal, hogy ilyen vagyok) és nem tudom így, hogy boldogulnék...

2013. okt. 21. 16:40
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

én inkább valami tárgyakkal foglalkozó szakmát tanulnék a helyedben: ötvös, fogtechnikus stb.

De nyilván Neked kell érezni, hogy mit szeretnél, de pl. az óvónőképzőben szűrik még a logopédiai rendellenséget is, mert ahogy Te is írtad, a kicsik nagyon fogékonyak

2013. okt. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

A családomban is van nagyothalló, illetve rengeteget ismerek, gyakori, hogy elmegyek velük kirándulásokra, vagy különböző rendezvényekre.

Köztük is, a legtöbben elég zárkózottak, vagy félénkek, a betegségükből adódóan. A fentebb említett családtagom szintén, bár mostanában kezd egyre nyitottabbá válni. Ő cukrásznak tanult azelőtt, de dolgozott bolti eladóként, illetve most adminisztrátor egy irodában.

Szóval, csak azt akarom mondani, hogy ettől még teljes értékű ember vagy, és ha olyan szakmát találsz, amiben jól érzed magad, és szereted is csinálni, akkor elegendő kitartással bármit elérhetsz.

2013. okt. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szakács, cukrász, varrónő
2013. okt. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Varrónőre én is gondoltam, de nem tudom ma abból hogy lehetne megélni.
2013. okt. 21. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!