Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen a jelenlegi magyar-oros...

Milyen a jelenlegi magyar-orosz kapcsolat? Minden értelemben (gazdasági, társadalmi stb. )

Figyelt kérdés

Gondolom sok orosz azt sem tudja,hogy hol van Magyarország...


Mit gondolnak rólunk,és fordítva?


Azt hallottam,hogy az oroszoknak a magyar a legszimpatikusabb nép Európában.


2009. nov. 12. 18:29
 1/8 A kérdező kommentje:
A fogalmazást a vége felé elrontottam kicsit. Sorry.
2009. nov. 12. 18:30
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Teljesen semleges a kapcsolat, lényegében egy ekkora hatalomnak a mai világban felesleges foglalkozni egy kutyafasza jelentőségű országgal, mint Magyarország. UNIÓ van, olyan, hogy Magyarország, már nem igazán a gazdasági terepen. Nekik csak a pénz kell, nekünk meg az anyag.

Társadalmi szempontból meg milyen hülye kérdés már ez? Kérdezz meg 1000 magyart, hogy mely ország lakosait bírja a legjobban, mindenki mást fog mondani. Ott sem az van, hogy törvényben van, hogy ki mit szeret. Biztos van sok orosz aki szeret minket, olyan is akit nem érdeklünk és olyan is aki valamiért nem kedvel minket.

2009. nov. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyet értek veled,kíváncsi voltam a megerősítésre és a további véleményekre.Ezen túl az én véleményem az,hogy nem az USA-nak meg a NY-nak kellene a seg_gét nyalni,de nem is a K-ét,de K felé kell fordulni főleg gazdaságilag szerintem.
2009. nov. 12. 19:19
 4/8 A kérdező kommentje:
A legközelebbi nagyhatalom meg Oroszország...(ha K-et nézzük)
2009. nov. 12. 19:20
 5/8 anonim ***** válasza:

Van némi gazdasági kapcsolat, közepesnek nevezném. Politikailag a viszony egy egészen kissé feszült: eltérnek a két ország érdekei, eltérő szövetségi rendszerben van a két ország, nincsenek sem baráti, sem kifejezetten ellenséges viszonyban. A két nép kicsit, de nem nagyon, ellenszenvezik egymással, de ez persze egyénről egyénre különbözik.


"K felé kell fordulni főleg gazdaságilag szerintem"


Miért, mi van keleten? Szerintem kb. semmi.

2009. nov. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Jobb mint a NY szerintem,a NY csak "szemétlerakónak" használja Magyarországot. Ide hoznak minden féle szemetet,csak a gazdaságuk legyen jó,az mindegy hogy milyen áron.(Erről a politikusaink is tehetnek)


Én azért is gondoltam K-re,mert szerintem ott jobban el lehetne adni a mezőgazdasági termékeket mint a NY-nak. (Nyáron is jöttek oroszok és 180-ért vették kilóját a meggynek,de am. 40-et adtak volna érte,de ezt csak példának írtam)A '80-as évek elején is azért jobban érezhető volt K felé fordulás gazdasági szempontból. (ami érthető is)

2009. nov. 12. 19:46
 7/8 anonim ***** válasza:

Magyarország exportjának 65%-a a technológiaintenzív szektorból történik. Ez azt jelenti, hogy miközben Magyarország nyersanyagokat és munkaintenzív termékeket vesz fel, feldolgozott termékeket és csúcstechnológiát exportál. Magyarország alapos hasznot húz a nemzetközi kereskedelemből és előnyös módon vesz részt benne, ellentétben a divatos riogatással.


Ami a mezőgazdasági exportot illeti, annak egy része most is keletre irányul.

2009. nov. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
59%

Azt nem tudom az oroszok ránk hogyan tekintenek.


Én a legnagyobb tisztelettel tekintek Oroszországra.

Sajnos az emberekbe berögződött egy sztereotípia, hogy kommunizmus, meg szovjet, stb.. Egyrészt, Európa klasszikus értelemben vett egyik legkeresztényibb országa ma Oroszország, ott a szigorúan vett hitelvektől nem hajlottak el, ugyanakkor Oroszország felébredt, régen rehabilitálta már a Romanovokat, és ami ott van, az már egyáltalán nem kommunizmus. Határozottan nemzeti irányban fejlődik Oroszország, ami pozitív.

A nyugati elbutított liberalizmussal szemben abzolút erkölcsi fölénye van (pl. b.zi felvonulás ott nem igen lehetséges).

És egy valamit tudomásul kell venni: Ma Európában katonailag Oroszország nagyhatalom. Talán az egyedüli. A többi USA-szövetséges, valamint Kína. Ez a három igazi nagyhatalmi tömb van ma, és a keresztény erkölcsű fehér Európának az utolsó reménysége Oroszország, akár tetszik nekünk, akár nem.

2009. nov. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!