Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen a jelenlegi horvát-magy...

Milyen a jelenlegi horvát-magyar kapcsolat? Mi a véleményed a horvátokról?

Figyelt kérdés
Gazdaságilag, politikailag, társadalmilag... MINDEN TÉREN.
2010. aug. 29. 11:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem baráti a kapcsolat, de nem tudom bővebben

Szerintem a horvátok voltak az igazi barátaink a történelem során a lengyelekkel, ez a 2 nép akikre mindig számíthattunk

2010. aug. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A szomszédok közül velük a legjobb a viszonyunk. A tótok egyenesen félnek tőlünk, utálnak minket (ez olyan általánosan hangzik, de ebben a zárójelben szeretném leszögezni, hogy amit itt írok, az nem az átlagpolgárokra, a népekre vonatkozik, hanem a politikai vezetőségekre, csak az egyszerűség kedvéért mondok pl. szlovák kormányzat helyett szlovákokat). Az ukránok néha nagyon ráhajaznak a szlovákok hungarofóbiájára, bár a kárpátalji magyarok nem jelentenek akkora veszélyt Ukrajnára, mint a felvidékiek Szlovákiára.

A románokkal látszólag rendben van minden, Orbán és Basescu nagy haverok. Ráadásul az ottani kormánykoalíciónak tagja a magyar párt is, és ezzel látszólag minden rendben van. Közben persze a magyarverések ugyanúgy folynak, és még egyszer sem hallottam, hogy az RMDSZ, mint kormányerő, legalább közleményben kiállt volna a magyarverések ellen.

A szerbek nem mernek ujjat húzni velünk, mert most mindenük az uniós tagság. Félnek, hogy ha nem úgy csinálnak, ahogy mi szeretnénk, akkor megvétózzuk a csatlakozásukat. Majd ha beszavazzuk őket, akkor majd bizony folytatják a magyarüldözést onnan, ahol abbahagyták.

Ausztriáról és Szlovéniáról nem is érdemes megemlékezni, annyira el vagyunk mögöttük maradva, hogy gyakorlatilag "szóba se állnak" velünk.

2010. aug. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!