Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy olyan stílusban ahol...

Egy olyan stílusban ahol alapvetően az egyediség lenne a lényeg, sémát követnek az emberek, hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sokat gondolkodtam mostanság egy témán. Ez pedig a gothic. Erről mindenkinek az ugrik be hogy "jaaaa,a fűzős,szoknyás,bakancsos,derékig érő fekete hajú vámpír-imitátorok!". De kérdem én,miért? A goth úgy indult hogy "a divat nem divat többé" és ma mégis "goth divat" van. Miért "kevésbé goth-abb" az aki tényleg egyedien öltözködik (a darkos stíluson belül).


A másik,ami érdekelne,az a punk. Érdekes,hogy tarhálnak,csövesbort isznak és szakadt cuccokban járnak,de koncertjegyre meg 20 rugós martensre van pénzük. Nem érzik az ellentmondást?


Légyszíves normálisan válaszoljatok!

Köszönöm:)

15/L


2009. nov. 13. 18:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Talán elég annyi eredetiség, hogy más irányzatot utánoz az ember, mint amit elvárnak.
2009. nov. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
arra én is kíváncsi lennék, hogy a punkoknak honnan van pénzük a koncertjegyekre. meg pl ismerek olyan punkokat, akik tele vannak mindenféle kiegészítőkkel, láncokkal, karkötőkkel..csomó ruhájuk van, de mégis próbálnak szakadtnak tűnni, holott csak divatból csinálják.
2009. nov. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért, a szakadt farmer is divatos, vagy legalábbis az volt.
2009. nov. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól látod a dolgokat. :)

Amiket elmondtál, az nemcsak erre a két stílusra igaz, hanem sajnos mindegyikre. Most az a divat - legalábbis amennyire én látom a Te korosztályodat -, hogy egyediek legyetek. Az egyetlen gond ezzel csak az, hogy mindenki tök egyforma: csőgatya, kitűrt nyelvű deszkás cipő, csillagos/halálfejes/nemtudommilyen pulcsi. Ugyanez volt nálunk is annakidején. Én is voltam szakadt rocker, volt szétszaggatott nadrágom lánccal. Elég viccesen nézhettem ki. Mondjuk a tornacipőzésről a mai napig nem szoktam le, de sosem vennék meg egy méregdrága, és nem mellesleg rendkívűl kommersz Converse-t, amit sokan csak divatból hordanak.

Amit én megfigyeltem ezzekkel a stílusokkal kapcsolatban, hogy aki 15-16 évesen megszállottja valamelyiknek, az pár év alatt kinövi. Aki viszont később kezdi, azok éveken át képviselik a stílust.

Egyébként a punkok nagyon kreatív módszerekkel tudnak tarhálni, nekem a kedvencemm az volt, hogy a zenekarnak gyűjtenek sörpénzre (persze mind tudtuk, hogy nem), de ezért már járt némi jutalom.

20/L

2009. nov. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én egyfajta rocker-goth vagyok,de nem szeretem beskatulyázni magam. Szoktam goth és rocker sőt punk ruhákat is hordani,de leginkább a letisztult egyszerű cuccokat szeretem - azokat jól fel lehet dobni az érdekes ékszerekkel:)))

2009. nov. 13. 21:37
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
figyelj...szerintem aki bármilyen stílusba besorolja magát, az már nem lehet egyedi szerintem.... engem ha megkérdeznek, mi vagyok, azt mondom, ÉN ... nekem SAJÁT stílusom van, amit nem lehet beskatulyázni... aki egyedi akar lenni, az nem mondhatja magára, hogy én goth-rokker vagyok...mert akkor máris besoroltad magad valahová
2009. nov. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Goth ügyben:

Eléggé benne vagyok a témában, és a következőt látom:

A goth közösség világ életében egy piperkőc társulat volt, ahol presztizs egyedien kinézni.

Ez most nem a fiatalabb generációra vonatkozik, hanem inkább a huszonévesekre, akik már komolyabban gondolják. A fiatalabb körökben jellemző inkább a kisérletezések elutasítása, mert nem ismerik eléggé a stílust és félnek attól, hogy a fűzőjük nélkül már nem trúk. Ez is főként a kisközösségekre igaz, ahol nincsenek olyan emberek akik nagyobb koncerteken, goth fesztiválokon megfordulnak, emilyatt állóvíz van, nem történik nagyon semmi.

Van egyfajta selhol le nem írt, eléggé megfoghatatlan "dark dresscode", de ezen belül nagyon sok minden megtalálható. Az mondhatni alap, hogy egyszerre két színt kombinálnak. Az a szín szinte bármi lehet, de többnyire fekete és még valami. A szerlésen belül több helyen is visszaköszön a második szín. Pont ugyanaz az árnyalat.

De a szabások, alstílusok is nagyon fontosak. Megvan, hogy melyiket mi jellemzi és mivel keverhető. Cybergoth páldául nem fog viktoriánus jellegű cipőt felvenni, stb.

Ezek a sokszor szakadt ruhák otthon több óráig, napig készülnek, válogatódnak össze. Divat valóbban van, olyasmi, hogy pl. valaki kitalálja, hogy jé milyen pojén ha mondjuk zsebórát hordok nyakláncként, elkezdi hordani és más is átveszi tőle.

Viszont ha egy random ember felöltözik darkshopos ruhákba, majdnem 100% biztos, hogy elsőre kiszúrják, hogy valami nem oké. Ha valaki elszúrja a "dresscodeot" azt már kilóméterekről is üvölt róla.


Azt hiszem mindkét esetben a kulcs az életérzés, gondolkodásmód. Aki ezt átéli, az zsigerből tudja, hogy mit hogyan hordjon.

Ezeket a stílusokat az különbözteti meg a farsangi jelmeztől, hogy tartalom, gondolat van mögötte. Ha ez nincs a helyén, hordhatsz bármit, ki fognak nézni a többiek.


A punkoknál ez az érzés a "Angry Young And Poor". Az egész stílus ezekre alapozódik, ebből indulnak ki a gondolatok. Ha valaki tényleg átéli ezt, akkor édeskeveset számít, hogy van-e pénz a tárcában. A bakancs akezdetek kezdetén olcsónak számított, mára viszont ikon lett, mint a taréj. A gazdag punkokat persze ők maguk is kiutálják, de van aki be tud illeszkedni. Nem az a fontos, hogy nincs pénz, hanem hogy nem számít a pénz.


Ezekből kifélé kb. annyi látszik, amit leírtál. Hogy az egyik csapat feketeruhás valamilyért marhára utálja a másik elsőre teljesen hasonló baráti kört, látszólag alaptalanul.


L/25

2010. márc. 4. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszik ez a stílus.
2010. márc. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hallottál már arról a szóról, hogy sztereotípia? Mert ez az. Természetesen nem minden goth ugyanolyan, sem öltözködésben, sem hajviseletben, sem belsőre, stb.

Attól, hogy "mindenkinek az ugrik be..." attól még nem lesz úgy. Ha goth vagy, tudnod kellene...


L,19/goth

2010. márc. 22. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

nekem nincs pénzem olyan drága bakancsra:D:D ezvan XD beérem mással is:D és egyébként nem iszok csövesbort, mert iszanyat másnapos vagyok tőle:D hanem dankó-t szoktam, ami nem drága de finom:) (400 ft:D)



18L

2010. szept. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!