Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen szomorú a magyar...

Miért ilyen szomorú a magyar Himlusz?

Figyelt kérdés
Más nemzetek himluszai sokkal felszabadultabbak és inkább valamilyen indulóra hasonlítanak. A magyar Himlusz számomra nagyon pesszimista. Ennyire tragikus sorsú nemzet lennénk?

#magyar #Kölcsey Ferenc #nemzeti ének #nemezeti dal #himlusz
2013. okt. 30. 00:43
 1/7 anonim válasza:
Azért szomorú, mert a történelmünk is az. Gondolj csak a tatárjárásra, mohácsi vészre, amikor az ország három részre szakad 1541-be a megosztottság miatt és a törökök 150 évig uralkodtak felettünk. Mire kiűztük őket, jöttek az osztrákok, akik szintén több mint száz évig uralkodtak felettünk. De a legrosszabb mégis ezek közül trianon. És még nincs vége. Jöttek a kommunisták, akik elég durván verték le a fszabadságharcot. Próbáltam mindent leírni ami az eszembe jutott, bocs ha valamit kihagytam. Szóval te is láthatod hogy sajnos elég sok okunk van arra hogy szomorú himnuszunk legyen.
2013. okt. 30. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%
En is szomorú lennék, ha himlusznak hivna valaki Himnusz helyett.....
2013. okt. 30. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Igen, a himNusz az egy műfaj. A himLusz nem tudom mi. Nem a nagybetűvel volt a gondom.... Mellesleg amikor a műre céloztal, te is nagybetűvel írtad, mivel az a címe. Háromszor is l-lel sikerült le írnod azt a szót.....
2013. okt. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem szomorú, hanem ünnepélyes. Más nemzetek himnuszait azért érzed felszabadultabbnak, mert azoknak a nemzeteknek nem lévén himnuszuk, egy katonai indulót neveztek ki himnusznak (mintha mi máról holnapra a "Százados úr, ha felül a lovára" címűt neveznénk ki himnusznak). A világon csak egy maroknyi országnak van igazi himnusza, ebbe beletartozunk mi is, a mi igazi, szép, ünnepélyes és minden alkalommal megható himnuszunkkal.
2013. okt. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 zabmester ***** válasza:

Jaj, ez de édes, én úgy 6-7 évesen hittem azt, hogy himlusznak kell mondani, mert úgy értettem :D Te mennyi vagy? :D

Amúgy valóban, a magyar himNusz elég szomorú, számomra legalább is lehangoló, ha rajtam múlna, nem ez lenne az ország himnusza, de hát nem rajtam múlik, úgyhogy ez van. De nem csinálok titkot belőle, hogy jobban örülnék valami lelkesítőbb himnusznak, még ha ez sokak szemében szentségtörésnek is minősül. Nyugodtan lehet róla véleményed, csak kérlek, ne hívd himlusznak, mert nagyon ki fognak nevetni.

2013. okt. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Valójában nem olyan szomorú.


Az 1-dik versszakot lehet öngyilkos hangulattal is énekelni és lehet bizakodva is:

"Hozz rá víg esztendőt!"

"Nyújts feléje védőkart!"

"megbűnhődte már a nép"- magyarul már túl vagyunk rajta, nem is negatív kijelentések ezek!


A megzenésítés is felelős ezért szerintem, mert eleve egy szép, de kissé melankolikus zene és az évek során egyre lassabban játszották!


Lehet ám gyorsabban és egészen más hangsúllyal is énekelni!

2013. okt. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért mert a legtöbb nemzetnek nem himnusza van, hanem indulója. A homnusz (főleg a Magyar himnusz), egy ima az Isten felé. Ezt nem magadnak, nem a szomszédnak, nem más nép tetszésének kell énekelni, hanem ezt mint egy imàdság kell énekelni, tehát az Istennek.


Anonymus

2015. jan. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!