Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Érezted már azért pocséknak...

Érezted már azért pocséknak az életedet, mert Magyarországon élsz, ahol (ha kimégy külföldre látod és viszonyítasz) hogy minden elmaradott beleértve az itt élő emberek gondolkodását is?

Figyelt kérdés
Azok közé tartozom akiknek a valaha élt legjobb barátai, külföldön élnek. Látom, hogy ők boldogok kint külföldön és mindenük megvan, olyan minőségben és mennyiségben ami itthon Magyarországon nekem soha nem lesz pontosabban nem lehet meg ilyen fizetések mellett.Azt is megfigyeltem, hogy a jobb minőségű kajától a külföldön élő barátaimnak még az arca, bőre is megváltozott. Kisimultak, boldogok, nem sárgás szürkés a bőrük, nem karikás már a szemük mint régen amikor még Magyarországon éltek és a boltban kapható silány minőségű ételeket fogyasztottak. De nem is a Magyarországon kapható élelmiszerek és egyéb termékek minőségi silánysága zavar a legjobban, hanem, hogy itt az emberek gondolkodás is 20 vagy talán 50 évvel le van maradva..De azért örömmel szoktam hallgatni, hogy a barátaim külföldön megkeresik a 300 ezer forintot is havonta.

2013. okt. 31. 13:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

A magyar nép sajnos leragadt az időnyomon, valahol a középkorban.

Egyszerűen nem képes a középkorit meghaladó szinten gondolkodni, látni, értelmezni, cselekedni.


Mindennek és min népnek ciklusa van, a magyar sajnos a ciklusa vége felé jár...

...ezért nagyon alacsony (=apatikus) tónuson van (többnyire).


Nekem döbbenet látni ezt a népet, látni az arcaikat és együtt élni velük.


Persze nem mindenki van alacsonyan, de az alacsony tónusúak aránya nagyon magas.


Meg kell tőlük vonni a támogatásokat, a potyákat és kezdjenek el újra gondolkodni és dolgozni!


Nem szabad az alacsony tónusúakat támogatni (7a passzívakat, a "rászorulókat"),

mert lehúzzák az egész társadalmat.


Ja és először a "bűzlő halfejet" kellene kihajítani,

a társadalom magas szintjein lévő parazitákat,

akik az egész struktúrát agyonbonyolították.


-Miért?

-Azért, hogy a korrupt gazdasági- és egyéb műveletek minél kevésbé látszódhassanak.

2013. okt. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor hajrá, irány külföld! De amúgy nem feltétlen a jobb kajáktól lesz szebb a bőrük, hanem inkább attól, hogy az egész életszínvonaluk megváltozhatott, vagy más emberek között másképp élnek. Azt nem hinném,hogy ott kint kevesebb stressz lenne, inkább megtanulták jobban kezelni, mert talán pozitívabb emberekkel találkoznak, de ez csak feltételezés.


Amúgy Magyarországon is lehet jól keresni, ha olyan munkát sikerül kifognod.


Mindenesetre azt jól látod, hogy sok a szomorú, megkeseredett ember, de ez sem mindenkire húzható rá. szerintem ez nem hely, hanem mentalitás kérdése, itthon is lehetsz boldog, és külföldön is csalódott, kiábrándult.


Van olyan ismerősöm, aki itt, Magyarországon nettó félmilliót keres, bár tény, ezért sokat is dolgozik. Meg vedd ám azt is figyelembe, hogy lehet, magasabbak ott a bérek, de a napi kiadások is.

2013. okt. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
61%
Nos, én nem érzem szomorúnak magam különösebben itt; rajtad magadon múlik, boldog vagy-e vagy sem, nem a helytől függ, ahol élsz. De ha szeretnél, nyugodtan költözz ki, nekem speciel nem fogsz hiányozni. Csak nehogy azt hidd, hogy külföldön mindenkinek tökéletes az élete, és soha nem kell aggódniuk semmiért sem.
2013. okt. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

Igazad van, tök sz.r itt Magyarországon. Mennyivel jobb hely Bosznia, Koszovó, Moldova, Ukrajna, Angola, Bolívia, Mexikó, Kína, India, Szíria, Líbia stb. Ennél idiótább kérdést a héten még nem láttam.

Na ne b..ssz, tényleg, ha valaki kimegy egy gazdagabb országba, akkor ott jobban élnek az emberek? TÉÉÉNYLEG?!?!?! Hogy lehetséges ez?! Édes jó Istenem... Komolyan elgondolkodok néha, hogy az ilyen kérdéseket kik teszik fel.

2013. okt. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ilyen káromkodós, flegma válaszolóm hónapok óta nem volt, úgyhogy nézz mélyen magadba, valami nem stimmel nálad!
2013. okt. 31. 14:37
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Jaj, akkor könyveld el ezt is úgy, hogy ez is csak azért történhetett meg, mert egy magyar oldalra írtál :D

Hány éves vagy? Milyen végzettséged van? Beszélsz idegen nyelveket?

2013. okt. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%

Nekem a magyar temperamentummal van problémám. Mert ki, ha nem a magyar a legtehetségesebb, okosabb, szebb, jobb, kitartóbb. Fúú! Mi az, hogy külföldi ünnepeket, idegen vallásokat felveszünk, megtartjuk a szokásokat??! Hát mi Magyarok, illetve keresztények vagyunk!

Én azt érzem, hogy olyan szinten benne ragadtunk a kommunizmusba, hogy már fel se tűnik. Generációról, generációra beleültetik a gyerekekbe.

Milyen heti 5 testnevelés óráról beszélünk, amikor a 13 éves gyerek nem tud felsorolni 3 vallást! Miről beszélünk?! Folyamatosan a pofánkba van öntve a kereszténység, az is kívülről keni vágja, aki soha a büdös életben nem hitt benne. Ellenben, ha körbekérdezzük az utca emberét, hogy soroljon már fel pár keleti vallást, és azoknak a főbb tanait, vagy csak alkosson róla véleményt, indoklással. :D Megnézném én azokat a válaszokat.

Illetve senki se mondja, nekem, hogy ez nem egy 5-6.-os gyerek agyának való, furcsa mód a hittanra, már elsőtől lehet kényszeríteni a gyereket.

Úgy behoznék egy új tantárgyat: " A világ kulturális, és vallási sokszínűsége" mint a sicc.

Illetve baromira megszűrném a tanárokat. 45 év felett komoly elméleti, és gyakorlati vizsgán kéne szerepelniük. Ne csodálkozzunk azon, ha a fiatalok begyöpösödötté válnak, ha olyanok tanítják őket.

Magyarországon az idegennyelvű oktatás egyenlő a nullával. Ez valami katasztrófa. Az semmi, hogy a 40 év felettiek közül rengetegen nem beszélnek az anyanyelvükön kívül semmilyen nyelven. Na de, hogy a fiatalok között is ennyi hiányosság legyen. HIHETETLEN.

Illetve jöhet a kedvenc témám a pesszimizmus. Sokan mondták, hogy baromi pesszimista vagyok, erre a válaszom mindig is az volt, hogy csak realista.

Aztán elkezdtem beszélgetni az Amerikában élő barátnőmmel. Hát ő lassan 15 éve kint van. A vele lezajlott beszélgetések ébresztettek rá, hogy álljunk meg, változtatni kell! Náluk se rózsás a helyzet, nincs vattacukor kerítés, se unikornisok. De jobb! Mert nem ilyen pesszimista, depressziós, boldogtalan, negatív emberek lézengenek az utcákon, illetve a munkádért nagyobb megbecsülés jár, vagy ha az nem is, de több pénz mindenképpen.

20 évesen én itthon szeretném megalapozni a jövőmet, itthon akarok élni. De ha nem megy, muszáj menni! Valószínűleg eleget vesztek én avval is, hogy csak megpróbálom itthon.

2013. nov. 2. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
61%

"Milyen heti 5 testnevelés óráról beszélünk, amikor a 13 éves gyerek nem tud felsorolni 3 vallást! Miről beszélünk?!"


"Illetve senki se mondja, nekem, hogy ez nem egy 5-6.-os gyerek agyának való, furcsa mód a hittanra, már elsőtől lehet kényszeríteni a gyereket. "


Na, most akkor melyik legyen?

2013. nov. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nehogy már azt mondd, hogy pont ilyen 1 éves intézkedések miatt vagyunk lemaradva a nyugati országoktól. Gyakorlatilag Mátyás királyunk uralkodása óta le vagyunk maradva és nem is igen lesz egy ilyen hátrány behozva pár évtized alatt. Ha egyáltalán bármikor is behozzuk.
2013. nov. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Itt vannak a számítógépek, az internet, a mobiltelefonok stb. modern kütyük, amelyek által az elmúlt 10 évben hatalmas és hihetetlen fejlődés indult be, ha ez nem segít behozni a magyarok lemaradását, akkor semmi!
2013. nov. 2. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!