Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Keringenek ilyen feliratú...

Keringenek ilyen feliratú fotók a neten, hogy "Magyarországon nincs Halloween" lehet, hogy legközelebb azt írják rá, hogy "ősszel nincs szép falevelek gyűjtése Magyarországon"?

Figyelt kérdés

Lehetséges, hogy egyszer abba is bele akarnak majd szólni egyes magyar emberek, hogy én gyűjthetek-e ősszel falevelet, meg különböző fák lehullott terméseit? Ha már abba beleszólnak, hogy ne halloweenezzek, tulajdonképpen azt mondják nekem, hogy én ne akarjak októberben tököt faragni... Nevetséges, lehetne akkor ilyen feliratos fotókat is csinálni, hogy Magyarországon nincs toboz gyűjtés...

Magyarországon nincs őszi koszorú készítés...


Nem kellene, olyanba bele szólni, ami más embereket talán egy kicsit is boldoggá tesz. Kinek fáj az ha én veszek egy tököt a SPAR-ból vagy TESCO-ból és faragok neki szemet, orrot, szájat? És miért baj az ha én beöltözök jedi lovagnak a gyermekeimet pedig kis szellemnek beöltöztetem októberben? Mindig azt mondják a "nagyon okosak" hogy arra ott a farsang? De sajnos a farsangot a legtöbb helyen már csak az iskolákban ünneplik, így a farsang megmarad Magyarországon a gyerekek iskolai ünnepének. Tehát Magyarországon nincs is olyan ünnep amikor a felnőttek beöltözhetnek!? Erre a válasz: NINCS Erre jó lenne a Halloween, de nem... mert a nagy okos nagy magyarok megmondják, hogy Te mit csinálhatsz október végén Magyarországon.


De akkor már bármiről letilthatnak engem magyar embertársaim? Nem gyűjthetek makkot sem a tölgyfa alól?

Nem öltözhetek zombie-nak ha az nekem jól esik, mert van egy magyar ember csoport aki azt mondja, hogy az nincs Magyarországon?


Magyarországon nincs Halloween

akkor jövőre majd az lesz betiltva, hogy

Magyarországon nincs szép színes őszi falevél gyűjtés

vagy Magyarországon nincs makk, dió, toboz gyűjtése?



2013. okt. 24. 14:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%

A farsangot vidéken jobb helyen megünneplik, és igen ,ott felnőtt is beöltözhet.

Már ne is haragudj, de mit keres egy felnőtt vámpírjelmezben cukorkát kuncsorogva mindszentek előestéjén? :D

2013. okt. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
78%

Én nem találkoztam ilyennel. De manapság nem csodálkoznék, ez is egyfajta megnyilvánulási formája a xenofóbiának és az üldözési mániának. :))

Amúgy én is úgy vélem, az ünnepi vagy kultúrális szokásokat nem lehet kényszeríteni vagy tiltani. Talán nem szerencsés, hogy a kultúra is globalizálódik, de nem ez a megfelelő eszköz a megfékezésére.

2013. okt. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
62%
Persze, ha te Halloweenezni akarsz az a te dolgod, ezt senki sem tilthatja meg, de a Halloween egyáltalán nem magyar ünnep, ez kb olyan mintha az USA Függetlenség Napját kezdenénk ünnepelni. Biztos jól járnának a pulyka tenyésztők, mint hogy a Halloween-el is jól járnak a bevásárlóközpontok akik el tudnak adni egy újabb adag műanyag kacatot.
2013. okt. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó, a magyar ünnepek is a pénz körül forognak, akkor az mennyivel jobb?
2013. okt. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

A kettőt ne keverd össze, többnyire azoknak fáj, akiknek a halottak napja szent... hasonló kérdés volt már a napokban, bemásolom, amit oda írtam... talán megérted...


"Én mindeddig csak úgy gondoltam, hogy Magyarországon nem Halloween van, hanem Mindenszentek...


Ez utóbbit sem ünnepeltem sosem, sose tartottam vallásosnak magam, számomra a halottak napja csak olyan nap volt, mint a többi.


A halloween a nyugat majmolása? Az! Ahogy a Valentin nap is... de mindezek mellett azt vallom, mindenki nyugodtan ünnepeljen bármit, aminek a szellemiségében él, aminek az üzenetét magáénak vallja, soha nem szóltam bele, ki miben hisz, soha nem szóltam le érte senkit. A lányomnak is meg fogom engedni, ha Halloween buliba akar menni (de előtte elmesélem neki, mit is ünnepel olyankor...), de ha tököt akar, faragjon magának! Megtiltani nem fogom, de nem is kívánok benne részt venni...


Engem legjobban mindig is az háborított fel, hogy olyanok ünneplik, akiknek fogalmuk sincs arról, miről is szól a Halloween! Tavaly utánaolvastam, és ez megerősített. Egyszerűen nem tudok azonosulni az eszméjével.


Minden népnek megvan az ezekhez a napokhoz kötődő hagyománya... számomra a halál eddig nem sokat jelentett. Mindig is az élet részének tekintettem, annak ellenére, hogy egyik nagyszülőm sem él már, és unokatestvéreim, nagybátyáim, nagynénéim közt is van olyan, aki már odaát van...


Mint írtam, ez volt eddig...


Másfél hete veszítettem el édesapámat. Most már megértem azokat, akiknek jelent valamit a halottak napja... akik annak ellenére, hogy nem vallásosak, mécsest gyújtanak szeretteik sírjánál... nem divatból, nem szokásból, hanem szeretetből, azt remélve, hogy szeretteik odaát megnyugvást találtak...


És ebbe egy bolyongó, nyughatatlan lélek ünneplése számomra nagyon nem fér bele... ahogy egy jelmezes bulizással sem kívánom édesapám halálát megünnepelni.


Számomra ez a halottak napja, más lesz, mint a többi... az eddigi 40 évem alatt most először kimegyek a temetőbe egy mécsessel, és egy csokor virággal..."

2013. okt. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
68%

"Utolsó, a magyar ünnepek is a pénz körül forognak, akkor az mennyivel jobb?"


1, Azoknak vannak kulturális gyökereik.

2, Semelyik ünnepnek sem kell a pénz körül forognia, mi pl karácsonyra is saját készítésű likőrt és hasonló dolgokat ajándékozunk, ez rajtad múlik hogy ünnepelsz.

2013. okt. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
48%

Túldramatizálod a helyzetet!


Nem tilt meg senki, semmi ilyesmit az országban!

Ha meg -ilyen- neten keringő hírekre így ugrasz, azt kell mondanom, hogy túl érzékenyen reagálod le a dolgokat.

Tudomásul kell venni, hogy Magyarországon nincs hagyománya a Hallowennek, ellentétben -az általad is említett- szép színes őszi falevél vagy makk, dió, toboz gyűjtéssel!

2013. okt. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
33%

Ha semelyik ünnepnek nem kell a pénz körül forogni, akkor kilőtted a saját indokod a halloween ellen! Én pl a saját kertemben ültetetek tököt, és azt faragom ki! Ennyi.

Mert a Halloween-nak nincsenek kultúrális gyökerei? Dehogynem! Az tök mindegy hogy hol, mert egyrészt az számít, hogy mit érez jónak az ember, másrészt a többi ünnep sem mind magyar, csak már elfelejtettük, hogy mikor vettük be! A függetlenség napja azért is rossz példa, mert az szorosan kapcsolódik ahhoz a néphez akik ünneplik, egy konkrét dolog. Ez olyan mintha azt várnánk, hogy március 15-ét ünnepeljenek. Mikor az csak nálunk történt, velünk. A Halloween viszont bárhol bárkire igaz lehet. Bárki ünnepelheti a termények betakarításást vagy a halottakat, mert olyan mindenhol van. Ünneplik is, csak más a neve vagy mások a hagyományok, csak a magyaroknak van ilyen mániája, hogy utáljunk mindent ami máshonnan jön (főleg nyugatról), még akkoris ha gyakorlatilag mi is azt csináljuk csak más formában.

2013. okt. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
69%
Különben pedig a Halloween kelta (akik nem csak nyugaton voltak) hagyomány, és sok országban ünneplik, tehát teljesen téves ez nyugat és USA fujjolás.
2013. okt. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
65%
Én nem állítom hogy a magyar ünnepek nem a pénz körül forognak (karácsony főleg), csak azt írtam hogy lehet máshogy is ünnepelni, ez rajtad múlik.
2013. okt. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!