Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Érezted már azért pocséknak...

Érezted már azért pocséknak az életedet, mert Magyarországon élsz, ahol (ha kimégy külföldre látod és viszonyítasz) hogy minden elmaradott beleértve az itt élő emberek gondolkodását is?

Figyelt kérdés
Azok közé tartozom akiknek a valaha élt legjobb barátai, külföldön élnek. Látom, hogy ők boldogok kint külföldön és mindenük megvan, olyan minőségben és mennyiségben ami itthon Magyarországon nekem soha nem lesz pontosabban nem lehet meg ilyen fizetések mellett.Azt is megfigyeltem, hogy a jobb minőségű kajától a külföldön élő barátaimnak még az arca, bőre is megváltozott. Kisimultak, boldogok, nem sárgás szürkés a bőrük, nem karikás már a szemük mint régen amikor még Magyarországon éltek és a boltban kapható silány minőségű ételeket fogyasztottak. De nem is a Magyarországon kapható élelmiszerek és egyéb termékek minőségi silánysága zavar a legjobban, hanem, hogy itt az emberek gondolkodás is 20 vagy talán 50 évvel le van maradva..De azért örömmel szoktam hallgatni, hogy a barátaim külföldön megkeresik a 300 ezer forintot is havonta.

2013. okt. 31. 13:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

8-as azt hiszem nem fogtad fel amit írtam. Olvasd el még egyszer alaposan.

Éppen ez az, hogy a 13 éves gyereknek fogalma sincsen semmiről. Ezért kéne egy normális tantárgy.

De mielőtt jönnének az ellenérvek, hogy ez a téma nem kisgyereknek való.. Csak leírtam, hogy már elsőtől járatják hittanra a gyereket, akkor nem hiszem, hogy probléma lenne ez a tantárgy 5.-6.-ba (12-13 évesen).

2013. nov. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"Itt vannak a számítógépek, az internet, a mobiltelefonok stb. modern kütyük, amelyek által az elmúlt 10 évben hatalmas és hihetetlen fejlődés indult be, ha ez nem segít behozni a magyarok lemaradását, akkor semmi!"


Ja, ezek vannak Afrikában is, mégsem aranyból van a wc-jük. Tőke kell, szakmai tudás és akkor más másodlagos lenne a nyersanyag meg a képzett munkaerő is. Csak éppen egyik sincs. Tőke nulla, szakmai tudás zéró (főleg a kommunizmus miatt, nincs egyáltalán tapasztalt vállalkozói és menedzseri rétegünk), a nyersanyagokat hadd ne említsem, a szakképzett munkaerőről meg annyit, hogy az agyon sztárolt magyar egyetemek közül 3 azaz három darab van fent a nyugati egyetemi ezres rangsorokon, ott is mindegyikben maximum 500. hely környékén van az első.

2013. nov. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

" 8-as azt hiszem nem fogtad fel amit írtam. Olvasd el még egyszer alaposan.

Éppen ez az, hogy a 13 éves gyereknek fogalma sincsen semmiről. Ezért kéne egy normális tantárgy.

De mielőtt jönnének az ellenérvek, hogy ez a téma nem kisgyereknek való.. Csak leírtam, hogy már elsőtől járatják hittanra a gyereket, akkor nem hiszem, hogy probléma lenne ez a tantárgy 5.-6.-ba (12-13 évesen)."


Nem olyan régen pottyantam ki az oktatásból (rendszerváltás után születtem), de nekünk a történelem óra keretében volt szó a kereszténység összes jelentősebb ágáról, a hinduizmusról, buddhizmusról, síntóról a keleti filozófiákhoz (konfucianizmus stb). Nem mellékesen van még pár tölteléktárgy, amin szintén átbeszélik az ilyeneket (etika, gimiben filozófia, művészettörténet) általában hittan keretein belül is beszélnek más vallásokról, legalábbis nekünk beszéltek anno. Sőt, irodalom órán is van érintve a téma. Teljesen felesleges lenne még egy ilyen tárgy. Aki hü..lye és csak melegedni jár az iskolába, az úgysem fog ilyenekről soha az életében hallani, az értelmesebbje meg amúgy sem az iskolából fog arról tudomást szerezni, hogy nem mindenhol keresztények az emberek.

2013. nov. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
60%
Nekem a nyugatiak gondolkodásmodja kimondottan nem tetszik.Belefognak halni a liberalizmusukba.Ezt határon tuli magyarként mondom.
2014. dec. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Magyarok meg kezdenek visszefejlődni a szkíták életszinvonalára,ahelyett hogy végre abbahagynák ezt mai modern globalista(háttérhatalmi) világrend elleni gyerekes lázadosásaikat és végre behódolnának az elnyomó kapitalista világrendnek :-)
2017. júl. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én a gyakoris kommenteket kb annyira tudom hiteles forrásnak venni mint a kocsmában Józsi bácsi véleményét
2020. aug. 1. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!