Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek mit lehetne tenni...

Szerintetek mit lehetne tenni azért hogy kevesebb szemét halmozódjon fel a világon?

Figyelt kérdés
verseny feladatba kell egyenlőre még magyarul aztán majd lefordítom németre.legalább 4 példa kéne amit megtudok fogalmazni 6-8 mondatban. előre is köszönöm :)

2013. nov. 2. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A kidobandó dolgok újrafelhasználása más célokra(itt szinte bármi előfordulhat, csak az emberi képzelőerőn múlik, hogy miből mit tud kihozni).


Újrahasznosítás.


Szemét felhasználása művészeti célokra(például színes üvegdarabokból sokan készítenek mozaikokat).


Szemét beépítése az épületekbe(Afrikában jellemző, hogy a fém dobozokat, vagy az üvegeket használják építőanyagnak, amit sárral tapasztanak össze.Jól szigetelő falat lehet így létrehozni.)

2013. nov. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Kevesebb termelés, itt gondolok a felesleg dolgokra mint a rengeteg csomagolóanyag:

Karácsonykor is pár órára vannak becsomagolva az ajándékok, majd széttéped a és kidobod!

2013. nov. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1-es négyszer írta le az újrahasznosítást, tehát erről akkor nem írok, viszont a megelőzés (értelmesebb csomagolás, újratölthető dolgokat vinni a supermarketbe, saját szatyrot, termelőktől vásárolni), illetve az általános túlfogyasztás csökkentése elég fontos lépések lennének. Ajánlom a Humusz weboldalát, ők ezzel foglalkoznak, rengeteg anyagot találsz náluk.
2013. nov. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tévedés.


Az újrahasznosítás és az újrafelhasználás nem ugyanazt jelenti.

Az újrafelhasználás több módja mellett írtam le az újrahasznosítást, és nem az utóbbit négyszer.

2013. nov. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én olvasatomban újrafelhasználás (reuse) akkor történik, ha a cuccot eredeti funkciójában használod fel, míg újrahasznosítás, ha csak anyagában. Anyagában felhasználás pl pet palackból pulóvertől kezdve az általad említett művészeti dolgokon át az építőanyagba keverésig. De amúgy idióta vagyok, hogy belekötöttem, mert a lényeget mindketten értjük, bocs.
2013. nov. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lerakási járulék emelése így szó szerint megérné újrahasznosítani, szelektíven válogatni.
2013. nov. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!