Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy érezhettek ekkora ellensz...

Hogy érezhettek ekkora ellenszenvet, utálatot azok iránt akik külföldre mennek élni?

Figyelt kérdés

Mielőtt azt írnátok irigy, féltékeny vagyok, nem vagyok az. Nem érdekel mennyit kereshetnek, számomra nem a pénz körül forog a világ.

Lehet a túlzó hazaszeretetemnek köszönhetően( de igazság szerint nem tudom), de taszítanak ezek az emberek, ahogy az általuk hőn áhított NAGY kinti élet is.

Távol áll tőlem, hogy egy idegen országban más anyanyelvét beszéljem, kultúrájukat, történelmüket a magaménak tulajdonítsam. Úgy érzem hátat fordítanak az életüknek, hisz itt hagyják a családjukat, rokonaikat, barátaikat, és bár másoknak legutolsó a sorban: a hazájukat.

Ennek ellenére próbálom őket megérteni, de valahogy nem megy...



2013. nov. 14. 16:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Én különbséget teszek azok között, akik a megélhetés miatt mennek ki, és később szeretnének visszajönni, és azok között, akik azért mennek ki, mert nem szeretnek magyarnak lenni, és inkább beolvadnának egymásik nemzetbe. Nekem is volt olyan ismerősöm, aki tudatosan el akarta felejteni, hogy magyar, és mindenáron menni akart véglegesen. (Azóta már kint is él, azt hiszem Ausztráliában.) Az ilyenektől nekem is égnek áll a hajam, de aki kényszerűségből megy, és közben megpróbál magyar maradni, azzal semmi gondom.
2013. nov. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%
Szűklátókörű, nagyon egyszerű lélek vagy. Sokkal jobban megértenéd a világot, ha bejárnád legalàbb egy kis részét. Az ember százféle dolgot tanulhat egy másik népről akár már egy féléves külföldi cserediákként is.
2013. nov. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%

Amit nem élünk át, arról nem lehet fogalmunk.


Csatlakozom a második válaszolóhoz, hogyha világutazott személy lennél, akkor több tapasztalatra és élményre tettél volna szert az életedben, ergo olyan dolgok is beépültek volna a tudatodba, amelyeket épp azért nem értesz, mert túl földhözragadt voltál és vagy, átvitt- és szó szerinti értelemben egyaránt.

2013. nov. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Szerintem más, ha valaki világot látni megy vagy cserediák, stb. A kérdező a kint élést említette. Tehát nem az idegen kultúrára szomjazással vagy a tanulással van gondja, hanem ha valaki nem is akar visszajönni. (Legalábbis én így értettem. #1 voltam.)
2013. nov. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
55%
# 4 - Igen. A tudat viszont változik és így érthetővé válhat a kint élés is.
2013. nov. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

"A tudat viszont változik és így érthetővé válhat a kint élés is."

Na igen, csak nem mindegy, hogy valaki jól érzi magát ott magyarként és próbál alkalmazkodni a kinti kultúrához, vagy nem is akar többé magyar lenni.

Tudom, kicsit kisarkítom a kérdést, csak próbálom már én is találgatni, mire gondolt a kérdező. :)

2013. nov. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

"Szűklátókörű, nagyon egyszerű lélek vagy."

Erre csak annyit írok, hogy egyáltalán nem ismersz, sajnálom, hogy ilyen következtetést vontál le a kérdésemből. Egyébként 19 évesen nem hiszem, hogy nagyon betudtam volna járni a világot, de egyébként sem érzem ezt szűkségesnek. Inkább először is magamat akarom megfejteni és azt a társadalmat amiben élek.

Egyébként az 1. válaszoló nagyjából erre gondoltam , igen.

2013. nov. 14. 17:40
 8/19 anonim ***** válasza:
Kérdező, akkor lehet, hogy tényleg egy kalap alá veszed a kiutazókat, pedig nagyon sokféle ember van. A legtöbbjük keres valamit, amit itt nem talált meg. Azzal nincs is semmi gond. A gond akkor van, ha a keresés mellett el akarják felejteni, hogy honnan jöttek. De azért ebből van kevesebb. (Remélem.)
2013. nov. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%

Én nem szeretnék itt élni, lehet hogy vissza se szeretnék jönni, és emiatt senki se ítélhet el. Én tényleg szeretem Magyarországot, de a magyarokat és a mentalitásukat nem, szorongók, rosszindulatúak, intoleránsak, bizalmatlanok és a statisztikák szerint a magyarok boldogságszintje Európában a második legalacsonyabb. Nem akarom, hogy ilyen emberek magukkal rántsanak. Ha bejártál volna pár országot, értenéd miről beszélek. Ahol nem érzek harmóniát, hogy tekinthetném a hazámnak, ahol örökre élni akarok?

A másik, hogy nem akarom, hogy a gyerekem itt járjon iskolába. Elég nagy a különbség a magyar és a nyugati országok iskolarendszere között, én nagyon sokat szenvedtem itt.

A fizetésekről nem is beszélek. Itt halálra dolgozhatod magad, szánalmas fizetésért. Nem csoda, hogy mindenki pesszimista, ha ennyivel becsülik meg a munkáját, nem is beszélve a túlhajszoltság okozta betegségekről, aminek az aránya Magyarországon szintén túl magas, ahogy a depressziónak, korai halálnak is.

Az, hogy elköltözök, nem jelenti azt, hogy a családommal nem találkozom soha többet. Én is szeretnék visszajönni mindettől függetlenül. De te nyugodtan itt maradhatsz, ha ennyire szeretsz itt élni. Mivel lenézel, ide is illesz.

2013. nov. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
59%

" Egyébként 19 évesen nem hiszem, hogy nagyon betudtam volna járni a világot, de egyébként sem érzem ezt szűkségesnek. Inkább először is magamat akarom megfejteni és azt a társadalmat amiben élek. " - Látod kérdező, sok személlyel épp ez a baj, ez a fajta hozzáállás, amit te is tükrözöl.


Most is fogalmad sem volt, hogy miért írtam azt, amit írtam, de te már kifejtetted a saját reakciódat egy olyan dolog iránt, amelyről most már saját bevallásod szerint sem tudsz.


Én 19 évesen már jártam jó pár országban veled ellentétben ( micsoda nagyképű és degradáló párhuzamot tettem most – elárulom, nem ezért írtam, hanem azért, mert a következőkben jelentősége lesz, csak addig el ne szakadjon valakinek a cérnája, így inkább zárójelben már előre kifejtem ezt ) és tudom, hogy milyen az élet máshol, tudom azt, hogy milyenek az emberek máshol, tudom azt, hogy milyen a mentalitás máshol, valamint még tudok néhány dolgot, amelyet nem tudhatnék akkor , ha világéletemben a saját hazámban gubbasztottam volna.

Tipikus begyepesedett, szűk látókörű mentalitás az, hogy “ nincs szükségem sehová menni, előbb azt aknázom ki, ami körülöttem van ! “ - Mi van körülötted ? Egy idegenek számára láthatatlan mátrix, amely képernyőjén jelzi, hogy Magyarország = Világ ?

Ha csak nem találtam volna el a helyzeted, akkor minden további nélkül ráeszmélendő tény az, hogy aki a világot akarja megismerni, annak ki kell mozdulnia Magyarországból, ki kell mozdulnia Pakisztánból vagy bármilyen egyéb lakatlan szigetről, ahol tartózkodik.

Azért, mert adott terület nem egyenlő a világgal. Aki megakarja érteni a világot, az merjen kilépni abból a parányi négyzetből, amelyben ő született, ekkor talán van esélye, hogy másként fogja fel a dolgokat.

2013. nov. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!