Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért menő a fiatalok körében,...

Miért menő a fiatalok körében, az ha úgy kezdenek egy mondatot, hogy "ha van. "?

Figyelt kérdés
Pl. ha van buli.. Biztos hallottátok már Ti is!
2013. nov. 23. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Még nem.
2013. nov. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
MIVAN?!!?!? Én erről nem hallottam! Ha hallottam volna biztos tudnám! :D
2013. nov. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Most elképzeltem a következőt:Fiatal fut egy idős hölgy felé és a következőt kérdezi:"Elnézést.Ha van egy perce ,meg tudná mondani merre van a Deák tér?".


Biztos menőzött a hölgynek!


Különben nem,még soha nem hallottam,és ha tényleg használják kb. ugyanannyi értelme lehet mint a facebookos kacsaszálynak.

2013. nov. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem így gondoltam..hanem például egy jó buli után mondják, hogy " ha van jó buli" meg ilyesmi :D
2013. nov. 23. 17:44
 5/7 anonim ***** válasza:

mert ennek az a vége, "ha van olyan, h jó buli, akkor ez az volt."


ez kifejezett mondásokra jellemző (amúgy nekem is csak most kezd leesegetni a kérdés)

pl. ha van isten. nem is emlékszem ezt mire szokták mondani.


de itt ahogy minden esetben a "ha van" csupán segédige(vagy mi, aki ért a nyelvtanhoz kijavíthat) ami a lényeg, hogy nem divatszó

2013. nov. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ha van hülye kérdés... :D

most akkor menci vagyok?

2013. dec. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Most vagy én nem értem,de nagyon,vagy minden ember így mondja és ez természetes dolog.15/L
2013. dec. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!