Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Elképzelt szituációt írok. Ti...

Elképzelt szituációt írok. Ti mit tennétek benne?

Figyelt kérdés
Azt meséli otthon a gyereked, hogy az osztály összefogott egy szegényebb osztálytársért. Mindenki ad neki pár falatot az uzsonnájából, odaadják neki azokat a játékokat amiket már nem használnak, stb. Mit reagálsz erre? Megdicséred? Vagy megtiltod neki, hogy a saját kajáját osztogassa? Jónak, vagy rossznak tartod? Utóbbi esetben a tanárt felelőssé tennéd? Ha jónak tartod, de egy másik szülő akadályozni akarná ebben a gyerekeket, beszélnél vele?
2013. nov. 23. 16:50
 1/6 anonim válasza:
Jónak tartom.
2013. nov. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Természetesen megdicsérem. Továbbá megkérdezem, hogy mit szeret az illető, vagy mire van szüksége, és összecsomagolok neki ezt-azt.

Más élete másra tartozik, így bár nem helyeselném azt, ha egy másik szülő akadályoz egy ilyen önzetlen és proszociális kezdeményezést, a legtöbb, amit tehetek, az, hogy egy baráti beszélgetés keretében megpróbálom megtudni, hogy miért nem támogatja a szegény osztálytársat, és lehetőség szerint megpróbálnék segíteni neki megérteni és megfelelő nézőpontból szemlélni a helyzetet.

2013. nov. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

miért lehetne ezt rossznak tartani? és miért kellene akadályozni?

nem értem a kérdést.

2013. nov. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egy ehhez hasonló eset megtörtént X helyen a valóságban is. Ott a történet vége a szülők felháborodása lett. (nem az uzsonnát osztogatták, hanem a menza kajából dobták neki össze és ott a használt játék ajándékozás sem volt) Úgyhogy nagyon is vannak, akik ellenzik az ilyesmit, még ha nem is könnyű elképzelni.
2013. nov. 23. 19:45
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem is értem hogy ezen miért kell felháborodni.Nos ha menza kaját dobtak neki össze, akkor gondolom mindenki adott egy-egy kanállal és így jött össze egy adagnyi.Nem értem ezzel mi a baj.Mondjuk én mint diák azt csináltam volna hogy kiosztjuk azokkal akik támogatni akarják, hogy minden nap más kér repetát és azt adjuk oda neki.

Ha a fiam mesélné hogy adnak az ebédjükből a szegény osztálytársuknak, ezt javasolnám.

Ha abból a kajából adnának neki egy-egy falatot amit itthonról visznek, és mesélné a fiam, biztos másnap eggyel több szendvicset csinlnék, és mondanám hogy ez a plusz 1 a szegény kisgyereké.

2013. nov. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én alapvetően díjaznám, hogy a gyerekem ennyire érzékeny műsok sorsára. Amit viszont nem szeretnék, az az a szituáció, amikor mondjuk az én gyerekem nem enne eleget emiatt (pl. ha a tízórai szendvicse 3/4-ét más enné meg). De akkor is inkább csomagolnék többet, mint a saját gyerekemmel veszekedjek, hogy ne adjon a rászorulónak.
2017. máj. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!