Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van közöttetek külföldön élő...

Van közöttetek külföldön élő magyar? (többi lent)

Figyelt kérdés
A kérdésem azért született meg, mert erősen elgondolkodtunk a párommal azon, hogy mindketten külföldön vállalnánk munkát. Kíváncsi lennék arra, hogy aki kint él, mikén vélekedik arról, hogy mennyire jó ennek nekivágni, megéri-e, és ha kimegy az ember, mibe is vághatja bele a fejszéjét. Egyenlőre konkrét helymeghatározásban nem gondolkodtunk, ezért is nem írtam hogy hová mennénk... Kérem csak az írjon, aki érdekelt volt, vagy jelenleg is érdekelt a témában, semmitmondó válaszokra nincs szükségem. Előre is köszönöm!:)

2013. nov. 28. 10:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Olaszországban élek, mert a férjem olasz. Mindig találtam munkát, amit itteni viszonylatban tűrhetően megfizetnek. Ha átszámolom tthoni pénzre, akkor hú de sokat keresek, viszont itt nagyon nagyon drága lakást bérelni, az óvodát fizetem, és a babysittert is fizetem (egyáltalán nem keveset), a benzinnel együtt ha kiszámolom, már nem is annyira éri meg...Ha a férjemnek nem olyan munkája lenne amilyen (állami) akkor nem érné meg ez így. De gondolom nem Olaszországot szemeltétek ki. Angliáról és Írországról jobbakat hallottam.
2013. nov. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a választ. :)Konkrétan kiszemelt országunk nincs, a párom élt spanyolban, és olaszban is dolgozott egy ideig, szóval ez került szóba, vagy pedig Ausztria, esetleg Németország. De az igazat megvallva minddel kapcsolatosan vannak fenntartásaink, mivel mindketten erősen ide kötődünk, és ha kicsit jobb helyzetben találhatnánk magunkat mint most jelenleg, a világért sem mennénk el innen. De vannak vágyaink, és az anyagiakat így tudnánk a leghamarabb összehozni. Angliába csak azért nem mennénk, mert nem beszéli egyikünk sem az angolt, csak a nagyon minimális szinten. Barátnőm van kint, ő eddig csak jókat mondott, hogy ott tényleg sokkal jobb a helyzet. Kevesebb munka, nagyobb bér, és ami a legfontosabb, meg is becsülik a dolgozót. :)
2013. nov. 28. 12:31
 3/3 anonim ***** válasza:
1es vagyok megint.Azt kell átgondolni mennyit tudtok félretenni ha elmentek. Lakás, ennivaló, benzin az költség mindenképpen. Mindkettőtöknek munkát is kell találni, attól is függ mi a szakmátok. De azért itt Olaszországban tudják eléggé azt éreztetni az olaszok, hogy hülye kelet európai vagyok, amúgy nekik ez, hogy kelet európai ez valami címke, nem tudom milyen jelentéstartalommal...Sokszor ez nem könnyű, pedig mondom nekem a férjem olasz. És akkor az egészségügyi ellátásról nem is beszéltem, az otthoni ezerszer jobb. Bár nekem általában otthon senki nem hisz mikor a valóságot mesélem, és nem a Dolce vita-s olasz életérzést ami a filmekben van. Viszont nagyon sok magyar lány van itt kint és ezekben a dolgokban mindig egyetértünk...Lehet benne valami. Ezt csak azlrt írtam le, mert nagyon sok tényezője van ennek a külföldön élésnek.Nem tudom néztetek-e álláshirdetéseket, lakás bérlés mennyibe kerül, kaja árak...stb. Haza a repjegy mennyi...mennyi a munkaidő...stb..
2013. nov. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!