Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » 7. osztályos vagyok már sokan...

7. osztályos vagyok már sokan mondták hogy válasszak már hogy mi szeretnék lenni illetve hogy hova mennyek továbbtanulni. Szerintetek 4-es átlaggal megéri a mérnökben gondolkoznom? (hegesztő, építész mérnök)

Figyelt kérdés
2013. dec. 4. 21:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha ehhez van kedved,akkor megéri!:)
2013. dec. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát 7. osztályban a 4-es átlag elég kevés. Azonban, ha érted a matekot meg a fizikát, akkor lehetsz akár mérnök is. Habár én általánosban 5-ös voltam fizikából, most meg 2-es vagyok :'D.
2013. dec. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Csak akkor vágj bele ilyen szakmába, ha tényleg ezt akarod csinálni! Az ilyen "Nem tudom, mi legyek. Áh! Leszek mérnök, az olyan jó." emberkék hagyják ott az egyetemet 1-2 év után és mennek nézni valami (akkor már fizetősen) OKJ-s szakmát. Jól gondold meg. Nem könnyű szakmák ezek. Több évet kell keményen tanulni, hogy mérnökké válj. És ha menet közben jössz rá, hogy mégsem ezt akarod, akkor elcsesztél már kb több évet az életedből. És az ingyenes felnőtt oktatási lehetőségedet is elhasználtad.

Mellesleg, nem sokat számít, hogy 4-es vagy 7.-ben. Ha az adott mérnöki szakmához szükséges tantárgyakból (jellemzően természettudományi irányok) jó vagy/érdeklődsz irántuk, akkor gond nélkül lehetsz akár gyengébb átlaggal is mérnök. Mérnöki szakokon tipikusan nem az számít, hogy megvan-e a max felvételi pontszám és hány nyelvvizsgád van mellette, hanem, hogy megvan-e a szükséges (sokszor minimális) felvételi ponthatár. Aztán kiszórják a hozzá nem értőket.

2013. dec. 5. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!