Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Könnyen "építesz le" barátot,...

Könnyen "építesz le" barátot, ha úgy érzed már teljesen más utakon jártok?

Figyelt kérdés

Mindig úgy éreztem luxus valakitől direkt megválni, ha nem követett el ellenem semmi gonoszságot, csupán úgy érzem nincs közös témánk, és fáraszt.


Persze akinél dilemmában vagyok, amúgy se volt egy nagyon szoros, mély barátság, inkább a helyzet hozta úgy, hogy összecsapódtunk. Aztán mikor már nem jártunk egy helyre egyre hézagosabb volt a kapcsolattartás, esőként ő tünedezett el, mikor volt jobb dolga (annyira nem bántam, úgy hittem ennek ez volt a várható kifutása), de időről-időre előkerült, hogy mesélhessen magáról. Kb. mintha tegnap beszéltünk volna utoljára. Nincs vele különösebb bajom, de nekem nem egy akkora élmény vele találkozni. Olyan terjengősen tud beszélni, én meg nem szívesen osztom meg vele a dolgaimat, annyira nem adok a véleményére (meg amúgy is ritkán jutok szóhoz:P). Viszont, ha keres nem tudnám azt mondani, hogy "mi minek tartjuk egyáltalán hébe-hóba a kapcsolatot?"


Ilyen esetben Ti mit tesztek? Ha nincs jobb dolgotok elütitek az időt ilyen haverral, vagy megmondjátok, hogy nincs szükségetek a társaságára?


2012. okt. 23. 13:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha neten keres, vagy telefonon nem reagálok, ilyen egyszerű... Szerintem te így csak magadnak nehezíted meg a dolgot, de te tudod.
2012. okt. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet az előzővel, a "taknyos zsebkendőt szoktam dobni". Szerintem egy megkeresésre nem reagálni nagy bunkóság! Ha fáraszt téged, nem szeretnéd, hogy keressen, megmondanám neki kerek perec, esetleg ha megbeszéljük hogy mi a bajunk egymással, akkor talán még észbe is kap, és megmarad a barátság, vagy a jó ismerősi viszony. A nem működő kapcsolatokat lezárom, vagy érlelem, vagy ilyesmi.

Persze vannak olyan emberek, akik állandóan csak beszélnek, mondanak. Én ilyenkor vagy megkérdezem, hogy "és most tulajdonképpen mit szeretnél közölni?" Vagy megmondom neki, hogy "nem szeretem az egyoldalú beszélgetést, ehhez pedig nem tudok hozzászólni." Ebből valószínűleg már észreveszi magát, és vagy változik, vagy keres mást, akit zsibbaszthat.

2012. okt. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!