Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akik táncolni járnak! Nálatok...

Akik táncolni járnak! Nálatok ez hogy van?

Figyelt kérdés

Második iskolámban képzem magam, és néha túl nagynak érzem az elvárást, elkötelezettséget, annak ellenére, hogy nem vagyok hivatásos táncos, ez csak hobbitevékenység. A fő problémám inkább az, hogy minél "komolyabban" csinálom, az nekem annál többe kerül.

Az rendben van, hogy járok órára, ami pénzbe kerül, és hogy néha fellépünk, amire kell varratni ruhát. Az is az én költségem, tiszta sor.

Ami nekem most kezdi kicsit megmérgezni a dolgokat, hogy a tanár kitalálta, hogy "turnézni" fogunk. Kéthetente fel fogunk lépni itt-ott, teljesen új számokkal, repertoárral. Jelenleg az első ilyen alkalomra készülünk serényen. Hétvégi próba, duplaóra, több ruha, kiegészítő, amit mind-mind finanszíroznom kéne. Holott ez neki üzlet, hogy az iskolája megjelenik több helyen és előadja magát. Azt nem is reklamálnám, hogy nem kapok ezért gázsit, az új ruhák költségeit is lenyelem. De ez a sok duplaóra, hétvégi plusz óra? Sok esetben később kezdődik, hamarabb befejeződik, lóvé lehúzva.. Ezt egy kicsit nevetségesnek érzem, hogy iszonyat pénzeket fizetek azért, hogy "előadóművésznek" érezzem magam. Mintha az nem lenne szintén nagy dolog, hogy a szabadidőmben ott vagyok a megbeszélt helyen és időben tiszta puccban, és nem mondom, hogy én ma inkább családi vacsorán vennék részt, vagy egyéb elfoglaltságom lenne.

Lehet, hogy én vagyok a gyenge láncszem, és ha nem akarom az összes szabadidőmet, pénzemet erre áldozni, akkor nincs helyem a csoportban. Pedig, mikor ott vagyok, csináljuk, jól érzem magam, örömet okoz, de mikor kapom a mail-t, hogy megint váratlan hétvégi próba, vagy megrendeltük az akármilyen kiegészítőt, jövő órára hozzátok a 3000-ret, akkor eléggé elmegy a kedvem.

Szóval kíváncsi lennék, ha vannak hasonló cipőben járó emberek ők hogy látják ezt a dolgot.



2013. dec. 6. 15:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem táncolok, de már hallottam néhány lányt ugyanerről panaszkodni. Szerintem az lenne a legegyszerűbb megoldás, ha megmondanád, hogy te nem szeretnél versenyekre járni és minden szar kiegészítőt, ruhát sem kívánsz megvenni (minek minden koreográfiára más?). Ha ez nem tetszik, akkor a helyedben csapatot váltanék, mert ahogy így leírtad... eléggé lehúzásnak tűnik. A másik meg az, hogy bármilyen megrendelés előtt a minimum lenne megkérdezni, hogy beleegyezel-e. Ha tényleg az a céljuk, hogy a tagok jól érezzék magukat, akkor meg fognak érteni.

Remélem sikerül megoldanod. Üdv: 17/L

2013. dec. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!