Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem főznek ilyen jól az...

Miért nem főznek ilyen jól az angolok meg a finnek?

Figyelt kérdés

Nem akarom őket sértegetni, de sokan tudják, hogy az angolok milyen rosszul főzik az ételeket. Hallottam azt is, hogy az angol pogácsa sem túl ízletes. Volt, aki azt mondta, nem sütik át rendesen, mások szerint valami nem stimmel a hozzávalókkal.


A finneknél is ugyanez a helyzet. Az ő főztjük még az angolokénál is furább. Mint pl. a kalakukko (halas kenyér). A salmiakki meg valami finomság, amit nemcsak egymagában fogyasztanak, hanem beleteszik minden ételbe, italba. Egy magyar illető szerint ennek borzasztó íze van :D A külföldiek sincsenek oda érte.



2013. dec. 7. 13:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Én ezt nem értem. A finn konyhát nem ismerem, de az angoloknál ettem elég jókat. Az English breakfast elég kiadós, jó, nem egy nagy tudomány, de azért képet ad az ízvilágból. Egyszer ettem egy kidney pie - t, olyan volt mint egy kis kuglóf, belsőséggel, vesével töltve - egész jó volt. Nem vetekedhet persze egy borjúpaprikással, de ennék belőle újra.

Szóval nem lenne rossz, amit csinálnak, csak épp a fűszereket nem adagolják megfelelően.

2013. dec. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A finnek hagyományos ételei praktikusak, laktatónak és egyszerűnek kell lenniük, nem különlegesnek. Kevés növényfajta él meg arrafelé, az állattartás is ehhez igazodik, így abból alkotnak, ami akad.

A kalakukko pont egy olyan regionális étel, amit még a finnek közül is csak kevesen bírnak megenni, ebből kár kiindulni :) A salmiakkit valóban imádják, de bocskorszíj/medvecukor néven a magyaroknak sem ismeretlen.

2013. dec. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az angol kajákat én is szoktam oltani rendesen, te tény, hogy azért nem ehetetlenek. Más ízvilág, kevesebb fűszer (szerintem). De a babjuk, a húsos pitéik nem rosszak, a Shepherd's Pie nevű valami meg egyenesen kiváló.
2013. dec. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés szerintem fura. Az, hogy egyesek szerint mi milyen, az semmit nem jelent, nekem egy barátnőm nem bírja megenni a tipikus magyar paprikás-zsíros ételeket, mert nem bírja a gyomra. Atól még nem ócska vacak a magyar konyha, de ezen az oldalon sokan tólzásba esnek ezzel a csak a magyar kaja a kaja hozzáállással.
2013. dec. 8. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kevesebb, vagy inkább más jellegű hozzávalójuk van. De ez sem teljesen igaz, mi pl. gyakorlatilag nem ismerünk tengeri halakat, ami az angoloknál, érthető okokból, van. Tengeri is, de főleg édesvízi sok féle ízletes hal van a finneknél is, amiket mi nem vagy alig ismerünk, a mi mocsárízű tenyésztett halainkat leiskolázzák.

Hogy a fűszerezésben jobbak vagyunk? Ezt is lehetne cáfolni, tény hogy nálunk sokkal többféle fűszeres növény megnő, viszont nem használjuk, nem ismerjük nagy részüket, a paprika-bors kombó mindent háttérbe szorított, reméljük csak egy időre. Ők meg abból főznek amijük van, illetve ami eljutott hozzájuk és rejtélyes módon nagyon megszerették, ilyen a finneknél a kardamom-mag is.

Nem főzés de gasztronómia része a pia: gyümölcsből készült (bor, pálinka) italokban természetesen jók vagyunk, de ez is az utóbbi időkben éledt újjá. A finnek, angolok ebben a mezőnyben el se tudnának indulni, viszont amiben igen, az a gabonából készültek, a brit-szigeten ebben nagyon jók (gin, viszki, sörök tucatjai), a finnek meg legalább iható, tiszta sört csinálnak ipari méretekben is, és van 1 híres vodkájuk. Mindehhez a hozzávalók nálunk is adottak, mégis minden tömegsör csak kukoricás lötty.

Összességében úgy lehetne összefoglalni, hogy rosszabb adottságokból kihozzák amit lehet, a jobbakat igyekeznek kihasználni, mi meg a jobbakat úgy-ahogy kihasználjuk közben rengeteg értékünk porosodik valahol.

2013. dec. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az érdekes válaszokat! :)
2013. dec. 8. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!