Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem ugy volt, hogy a magyarok...

Nem ugy volt, hogy a magyarok es a finnek együtt eltek aztan amikor vandoroltak kette "szakadtak" es a finnek a mai Finnorszag fele mentek es a magyarok a Karpat medencebe?

Figyelt kérdés
2012. jún. 1. 19:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2012. jún. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem bizony! Soha nem éltek együtt.
2012. jún. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor ez,hogyan volt ? Hogyan lehet az,hogy a magyar nyelv es a finn egy csoportban tartozik es ennyire hasonlit egymasra ?
2012. jún. 1. 20:10
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A finnek külön nép.
2012. jún. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Én valahol úgy olvastam, hogy a magyarok a vándorlásaik során a finnek közelébe kerültek és történt egy nyelvcsere. Ez aztán eltávolodott az akkori "finnek" nyelvétől.
2012. jún. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%
A finnugor őshazában még együtt éltek a két nép ősei, de a magyar nép Baskíriában (Magna Hungaria) alakult ki, finn nép sem volt még ott, csak az őseik. Ha nagyon-nagyon lesarkítjuk akkor úgy van ahogy mondtad.
2012. jún. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A "finnugor őshazához":D a magyar ősöknek nincs köze.
2012. jún. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
27%

"A "finnugor őshazához":D a magyar ősöknek nincs köze."


A magyarok az ugor ágból alakultak ki, szóval igen, van közük, vissza az iskolapadba!

2012. jún. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért hiszi azt mindenki, hogy nagyon hasonlít a kettő nyelv...

Apukám finn, így én is anyanyelvemként beszélem. Kb. van 15 szó ami hasonlít (megjegyzem ugyan ez a helyzet a törökkel, némettel is).

A nyelvtan nem sokban különbözik, de mind a nyelv hangzása, szavak kiejtése, hangsúlyozás (pl kérdő mondatban is) tök más.Minden különbözik, (a nyelvtanra a szórendet értem).

2012. aug. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%

"Nem értem, miért hiszi azt mindenki, hogy nagyon hasonlít a kettő nyelv...

Apukám finn, így én is anyanyelvemként beszélem. Kb. van 15 szó ami hasonlít (megjegyzem ugyan ez a helyzet a törökkel, némettel is).

A nyelvtan nem sokban különbözik, de mind a nyelv hangzása, szavak kiejtése, hangsúlyozás (pl kérdő mondatban is) tök más.Minden különbözik, (a nyelvtanra a szórendet értem)."



Talán kicsit utána kéne járni, hogy mik a nyelvrokonítás módszerei, azután értetlenkedni. Nem feltétel, hogy a mai szavak a kölcsönös érthetőségig hasonlítsanak. Feltétel mondjuk az, hogy az egyes nyelvek alapszókincsei között szabályos hangmegfeleléseket lehessen kimutatni. A nyelvtanba meg kicsit szintén bele kéne mélyedned, hogy véleményt alkothass róla.

2015. jan. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!