Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az Ingyom -bingyom tá libe,...

Az Ingyom -bingyom tá libe, tutá libe má libe mit jelent? Mi értelme van? Van?

Figyelt kérdés

#dal #kert #nyúl #vers #mikulás #ingyom #bingyom
2013. dec. 12. 04:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs értelme.
2013. dec. 12. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Pár éve még vicces volt, hogy a kisnyulacskáról nem tudták eldönteni, hogy ingyom-bingyom vagy tálib-e?
2013. dec. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Van olyan elmélet, hogy a látszólag értelmetlen gyerekmondókákban a régi táltosszertartások maradtak meg, mint például a hej regö rejtem, meg a szerelemcsütörtök babszerda. Az ingyombingyomot konkrétan nem tudom :)
2013. dec. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A szoci-korban a kultúr-politikusok azzal akarták a begyűrűző Beatles-őrületet megállítani, hogy: nem emelnek kifogást és engedélyezik itthon is ezt a zenét, ha valaki megmondja, mit jelent a dalukban: je-je-je!

Fiataloktól a válasz: pont azt, amit a magyar népdalban az "ingyom-bingyom...." :))))

2013. dec. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Pontos forditása: Hopce-hopce müszke ká. (Remélem sokat segitettem!)
2013. dec. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Magyarról hottentottára, vagy milyen nyelvre fordítottad?
2013. dec. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

:DDD


"Táliber vagy Tutáliber

Közép-távol-keleti, népe felemelkedéséért nem mindig nemes eszközökkel harcoló szabadságharcos kisnyúl, népi hős. Történelmileg hiteles anyagban nem nagyon említik, inkább szájhagyomány útján, gyermekdalocskákban terjed, lásd: "...ingyom bingyom táliber, tutáliber máliber...""

[link]


:DDD

2013. dec. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy:

Ingyom-bingyom -> Nincs jelentése, olyan, mint a "hajaj", vagy "oh" a költeményekben.

... tálibe, tu tálibe, má libe (így van helyesen) -> tálib, te tálib vagy, én szabad vagyok.


Valamikor olvastam a neten, de lehet, hogy hülyeség.

2013. dec. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

[link]

Ez segitett megoldani a több mint egy évtizedes kérdést, tovább is van mondjam még.?

máj. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyesek szerint "du mein lieber, mein lieber".
máj. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!