Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi értelme van az ilyen...

Mi értelme van az ilyen érettséginek?

Figyelt kérdés

Amiben nincs benne a matek. Nagyon kevés olyan hely van, ahol ezt elfogadják. A legalapvetőbb munkáknál is elvárják, hogy tudjon az ember számolni.Hová lehet egy ilyen érettségivel menni? (aki tud példát írni, írjon) De olyat is láttam, hogy valaki egyszerre volt nyelvből, matekból és írásból is felmentve. (szegény egy betegség miatt lassan tudott írni, ezért csak szóbelin érettségizett. A matek és a nyelv helyett két amolyan hobbi tárgyat választott. )


Lehet, hogy tévedek, aki már ilyenre kényszerül, az nem menne többre egy szakmunkás bizonyítvánnyal, mint egy hiányos érettségivel? Érdemes így is belevágni? (Ha tudtok írjatok tapasztalatokat, ki hol tudott elhelyezkedni, vagy továbbtanulni.)


2013. nov. 2. 23:46
 1/3 anonim ***** válasza:

:O Van olyan, hogy valaki nem érettségizik matekból?

Bezzeg az én időmben...


Azért azt tegyük hozzá, hogy a gimnáziumban tanultak 90%-át a büdös életbe többet nem fogod használni, legfeljebb akkor, ha a hivatásodhoz kapcsolódik.

Ha informatikusnak mész, akkor a történelmet nyugodt szívvel elfelejtheted, ha bölcsésznek tanulsz, akkor meg a matekra nem lesz szükséged.

A "tudjon számolni" annyit jelent, hogy számológép segítségével képes legyél az alapműveletek (összeadás, kivonás, szorzás, osztás) elvégzésére. Ne adj isten még az átlagszámítást is tudnod kell. De ennyi.

Soha senki nem fogja azt kérni, hogy mondd el neki a másodfokú egyenlet megoldóképletét, vagy a párhuzamos szelőszakaszok tételét.

Így aztán a legtöbb ember számára teljesen felesleges ez a tudás - és az érettségi után nagyjából 3 nappal már el is felejti az egészet :D

Elhelyezkedésről meg annyit, hogy nem igazán nézik azt, hogy melyik tárgyból hány pontot szereztél, elég ha van érettségid, tovább nem foglalkoznak vele.

2013. nov. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A matek egy jó részét már én sem tudom, csak azt, amit használnom kell. Viszont ma már mindenhol a papírt nézik. Nem tudom mennyire igaz, de azt hallottam, hogy bolti eladónak sem vesznek fel matek érettségi nélkül, pedig amit annak tudni kell, azt tényleg tudja bárki, aki kijárta az általánost.
2013. nov. 3. 00:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Az érettségi manapság már a legapróbb vizsga, amely szükséges ahhoz, hogy valaki elhelyezkedjen valahol ( akárhol ).


Ettől függetlenül lehet felmentésekkel érettségizni, diszkalkulia esetén matekból, illetve diszlexia esetén írásból és olvasásból.

Mi értelme van ennek ? Nem kell mindennek egy logikus értelme legyen. Azaz kellene, de sokszor nincs.

Ahogyan te is írtad, egy ilyen hátrányos személy kb. ugyanazt érné el a “ felmentett “ érettségijével együtt is, mint az érettségije nélkül – hozzáteszem, elméletileg. Viszont gyakorlatilag, papíron, meg kell legyen már szinte mindenhol az érettségi is. A tanügyi rendszer már úgyis annyira siralmas, hogy nagyítóval kell keresni benne a logikát és még akkor is nehezen találsz valamit.

2013. nov. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!