Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen ember az aki jotetteert...

Milyen ember az aki jotetteert halat var cserebe, s mindig emlekeztet arra hogy o mennyire jot tett veled?

Figyelt kérdés
2013. dec. 16. 09:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is szeretem a halat! Ha nem akarsz neki adni, ne kérj tőle szivességet!
2013. dec. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Tévedsz kérdező!

Az nem "jótett" volt, hanem később behajtásra váró üzleti tranzakció, csak nem közvetlenül pénzben méri az árát, hanem halban az illető.

Persze ha megadod neki amit kér, a végén még ő lesz felháborodva, ha nem a legdrágább, legfinomabb halat veszed-viszed neki, hanem valami olcsóbbat.


Csak hogy tudd: általában a nemesebb, jobb minőségű halat előhűtött/élő állapotban kb. 1500-2000 Ft/kg-ért tudsz vásárolni.

De: ha bemégy a tescóba de még a Coop-üzletekben is kapsz fagyasztott pangíziusz-filét (=egy csomagban 3 db) = annak 800.- Ft körül van egy csomag ára! Vegyél neki abból! Az is hal!!!!!

2013. dec. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Bocsánat! Még mielőtt bárki nekem esne!

Ha én valakinek valamiben önként és dalolva segítek, akkor azt úgy teszem, hogy valóban nem várok érte semmit sem cserébe. Jól esik, ha megköszönik, de ha még azt sem kapom meg, akkor abból sem csinálok gondot.


Ha viszont valaki olyasmit kér tőlem, amit ingyen nem akarok, nem tudok adni, akkor azt előre megmondom neki, és döntse el ő maga, hogy ez esetben kéri-e a közreműködésemet. Ugyanis az már akkor nem segítség, hanem "üzlet"!


De az, hogy látszólag önzetlenül segítek valakinek, később pedig elkezdek példálózni, hogy a halat mikor kapom már meg.... szóval ehhez enyhén szólva is pofa kell!

2013. dec. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

De emlékezz vissza, mert ha akkor hálatelt szívvel, könnyes szemekkel elrebegted neki, hogy köszönöm barátom, majd meghálálom egy halacskával (mert esetleg horgász vagy), akkor bizony most karácsony előtt itt az ideje, hogy teljesítsd ígéretedet.

És ha fogni nem tudsz, akkor vegyél neki egy tisztességes méretű potykát!

2013. dec. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Olyan ember, aki úgy érzi, nem értékeled őt eléggé. Köszönd meg neki, ha jót tesz veled és emlegesd sűrűn, hogy hálás vagy neki mindezért. Vagy ha ez nehezedre esik, akkor ne fogadd el az ő jótetteit, nem kötelező.
2013. dec. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Van egy ilyen ember a közelemben, a problema csak az, hogy ha valami sz..t csinäl, arra is azt mondja, hogy ö ezzel csak segitett es szeretne elhitetni velem, hogy ez nekem milyen jo.

Megjegyzem segitett regebben sok dologban, amiert ö is megkapta tölem a segitseget. De önäla ezzel nincs minden lerendezve, mert azt värja, hogy minden nap hälälkodjak

2013. dec. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Most ismét elolvasva a kérdést, felmerült bennem, hogy meglehet, nagyot tévedtünk!

Nézzétek meg: a kérdezőnek a gépén nincs ékezet!


Ezek szerint a jótevő nem biztos, hogy halat vár, meglehet, hogy hálát vár??????


(Akkor sem volt önzetlen a segítsége, bármit is vár viszont!)

2013. dec. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen sajnos nincs kulfoldon ekezetes betu de szeretem a halat is...D:) Egy cigany ismerosom, miutan segitett nekem megmutatni egy boltot, azota hajtogatja nekem: " latod milyen rendes vagyok, segitek rajtad pedig nem sok mindenkin szoktam" s ezt mar unom hallgatni is....mire jo ez neki?
2013. dec. 18. 08:54
 9/11 anonim ***** válasza:

Amit tehetsz:

- adsz most neki karácsony előtt valamit hálád jeléül, pl. veszel egy szál kolbászt, vigye haza, vagy egy csomag narancsot, egy csomag olcsó szaloncukrot, hasonlót, "hálád" jeléül

- nem adsz neki semmit, de legközelebb, ha ismét felemlegeti, megmondod neki, ha ennyire nehezére esett, akkor miért segített

- ha legközelebb is "segíteni akar", elküldöd a francba, neked tőle nem kell semmi

2013. dec. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kerdezö nem irigyellek. Velem egy arab csinälja ezt, az kb ugyanaz mint a cigäny.
2013. dec. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!