Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy ember nem hívő, de...

Ha egy ember nem hívő, de egész életében erkölcsösen élt (tehát nem tett semmi olyat amiért a pokolra kerülne) akkor semmi esélye, hogy a menybe kerüljön?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon jó ismerősöm, aki egy nagyon jó ember (rengetegszer segédkezett pl önkéntesként ott ahol szükség volt rá), de nemsokára eltávozik, viszont sose hitt Istenben vagy a vallásban.
2010. júl. 7. 07:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
70%

bár vallásos vagyok,a menny és a pokol létezésében nem hiszek,mert szerintem maguk a lelkek együtt, egy semleges helyre kerülnek.

véleményem szerint sokkal többet ér erkölcsösen élni,mint hinni.

2010. júl. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%
Ezt már én is kérdeztem egy vallásos embertől, aki szerzetesnek készül, és ő úgy véli, hogy hinni kell, nem elég erkölcsösen élni.
2010. júl. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
94%
Olyan ember nincs, aki életében legalább egyszer ne hazudott volna. Jézus elfogadása nélkül nincs esélye a Mennybe jutni.
2010. júl. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
73%
Én úgy gondolom, hogy vallástól függetlenül minden ember a halálos ágyán, vagy az utolsó pillanatban "segítséget" kér Istentől, megbékél, és oda kerül, ahová való. Hányszor hallottuk már, hogy azok az emberek, akik tagadják Isten létezését, gyakran mondják, hogy "jaj drága jó Istenem...." Én nem vagyok templomba járó, de hiszem, hogy valaki mindig vigyáz ránk, egyengeti/egyengetné az utunkat, aztán vagy elfogadjuk, vagy nem, de halálunk pillanatában "valaki" velünk van.
2010. júl. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
48%
Semmi esélye. Igaz, a vallásosoknak sincs esélyük, hiszen Menny nem létezik.
2010. júl. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
86%

"Olyan ember nincs, aki életében legalább egyszer ne hazudott volna. Jézus elfogadása nélkül nincs esélye a Mennybe jutni."


- És egy haszugság elég a Pokolhoz? Érdekes... Illetve ha Jézusban hiszek, akkor akár hazudhatok is, de a Mennybe kerülök?

2010. júl. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
48%
kedves kérdező szerintem a barátod nem akar az égbe kerülni! ő a családjával, a szeretteivel szeretne lenni. milyen nagyszerű, hogy a Teremtő feltámadás útján gondoskodik a meghalt személyek újboli visszatéréséről. itt a földön. habár tényleg nincs bűntelen ember, félelemre sincs semmi okunk, ugyanis a pokol nem azonos sátán kinzókamrájával, és az ember "lelke" sem éli túl a test halálát. a halál az élt ellentéte. az élet a lét, a halál a nemlét állapota. a barátodnak biztos hogy megbocsájt a Teremtő, és eggyütt lehet a szeretteivel.
2010. júl. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
32%

ha kedves, segítőkész ember ő, akkor nem kell aggódj felőle, mert halála után álom jön, ahol jól fogja magát érezni, mivel önzetlenség felé hajló életet élt le most.

az igazi mennybe akkor jut el az ember, ha végigjárta a neki szánt utat. ami nem egy életre van koncentrálva...tehát akiről beszélsz, jó úton halad az felé. :)


üdv

25/F

2010. júl. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
a ma 09:32-es jehovás hamissággal szemben, bizony aki nem hisz, nem üdvözülhet
2010. júl. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Vannak emberek akik úgy gondolják, hogy a jó cselekedeteik, a templomba járásuk, vagy szolgálatuk üdvözíti őket.

Elmondok ezzel kapcsolatosan egy (igaz) történetet.Ezt egy ifjúsági bibliaórán hallottam.

Egy lelkész elment egy haldokló nénihez, hogy beszélgessenek, imádkozzanak. Mondja a néni, hogy én 80 éves vagyok, és 65 évet énekeltem az énekkarban, ugye az már jó? A lelkész ül, döbbenten, és mondja: hát jó, de mire?

A néni: az Isten előtt. 65 év az 65 év.

Mondja a pásztor: ez jó, egy pirospont, egy lelki kincs.De ez még nem üdvösség.Hisz az Úr Jézusban?

Néni: hát én énekkaros voltam!65 évig!


Ez nagyon durva! Meg lehet úgy halni, hogy végigszolgálsz egy énekkarban egy életet, úgy hogy nem találkozol Istennel.Igazából. Nem hiszed el hogy Isten fia érted is meghalt. Vagy ha elhiszed, nem élsz annak az erejével.

2010. júl. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!